Claude a Marie Verneuilovi sú milovníci starého dobrého Francúzska a silne veriaci katolíci, ktorí sú vo svojom okolí váženými občanmi. V duchu konzervatívnych hodnôt vychovávali i svoje štyri dcéry. Moderná doba je však iná a tak musia postupne zniesť tri svadby, ktoré rozhodne nie sú podľa ich predstáv. Prvá dcéra si totiž vezme moslima, druhá žida a tretia sa vydá za Číňana. Jedinou nádejou na poriadnu svadbu v kostole je najmladšia dcéra, ktorá sa zamilovala do katolíka Charlesa. Má to však jeden háčik... (STV)

sima275

Přiznám se, že je docela srandovní, že jsem měl proti tomuhle filmu předsudky (když celej film je vlastně o předsudcích). I proto, že už mě strašně štvalo jak mi každej koho znám říkal, jak je to super. No a poté co jsem tuhle větu slyšel tak 1000x, tak se mi tenhle film už zprotivil, a je jenom náhoda, že jsem si ho dneska společně se ségrou pustil. A je taky docela sranda, že se musím připojit k všeobecnému nadšení z tohohle filmu, protože obvzlášť o vánocích mi Co jsme komu udělali daroval strašně pozitivní náladu (dokonce tak velkou, že jsem po 2 letech konečně napsal další komentář :). Už jen ten nápad byl výbornej, a byla by velká škoda takhle výbornej nápad promrhat. Všechny postavy byly super, ale na tatíka od Charlese nic nemá :). No myslím, že víc ani nemá cenu psát, prostě je to strašně pozitivní film, který vtipama jen srší (zároveň ale je tam hezky zpracovaná rodinná linka, která vůbec nepůsobí uměle, jak by se u jiných filmů podobného žánru mohlo zdát...). Jsem rád, že jsem Co jsme komu udělali viděl a myslím si, že 5 hvězdiček si rozhodně zaslouží :) Jen je škoda že takových nových filmů, které jsou sice komedie, ale nejsou trapné, je asi tak hodně, kolik jsem za poslední rok napsal komentářů :) ()

brabbik

Perfektní kombinace a mírně nadhledný dojem, co se týče zeťů. Myslím, že Philippe silně překvapil. Bavil jsem se od začátku do konce. Narážky na Jackiho Chana a Kadafího byly tam, kde měly být :D Rozhodně na příjemný večer je to skvělý tip :) ()

raiN[ratm]

Mimoriadne vtipná a originálna komédia. Kvitujem korektný prístup tvorcov, keď dostali rovnomerne naložené všetky rasy a náboženstvá :)) ()

štíple

To jsem se nasmála. Jen takových filmů víc. V dnešní době, kdy se za karikatury vraždí, je skvělé, když si ze sebe lidé umí dělat legraci a hledají to, co je spojuje. ()

JeanMarthan

Francouzská komedie se vrací na výsluní! Juchá! Vybírá si opravdu silná aktuální společenská témata, která dokáže neuvěřitelně civilním způsobem převést do bravurní komediální podoby. Pokud si tento trend udrží, máme tu nový fenomén. A kéž by dokázala alespoň Trošku inspirovat naše "slavné" tvůrce! ()

JimDeNiro

Tak dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal a ani nevím proč! Má chyba. Skvěle zahrané, vtipné a ke všemu excelentní Christian Clavier, v roli jako mu ušité na tělo. No nevím popravdě, co bych dělal já,kdyby se mi sešla taková skvadra zeťáků,ale tak to je o povaze... Po dlouhé době skvělá komedie z francouzského kontinentu,která mě v neděli skvěle pobavila. "Ještě, že nemáte 5 dcer. Co prosím?? No ta pátá si mohla vzít Roma!" hahahaha. Dobrej stěr. Za mne 100% a také nej komedie roku 2014. ()

KdG

Bylo to celkem vtipné, ale být v kůži toho taťky, tak mě to asi tak vtipné nepříjde. A taky tam ukázali relativně slušné imigranty, chtěl bych vidět co by Christian Clavier říkal na zetě z trochu jiné sociální společnosti jako např číňan - stánkař, žid který by byl ortodoxní, arab nějaký dealer drog a černoch třeba nezaměstnaná smažka.... ale to už je jiná pohádka ()

MAAUZ

V žádném filmu jsem neviděl takové množství xenofobního a rasistickýho humoru. Navíc toho francouzskýho. Což je dobře, né že né! Dal jsem tomu čtyři, protože se konec filmu semlel příliš rychle, kde se Claude s Andrém spřátelí během půl hodiny u piva a pár panáků tequily. ()

Uesbe

je to nudné, klišé, otravné. SPOILER: a horšie než xenofóbia takmer všetkých zúčastnených sú vzťahy v nevestinej rodine......akurát mama to vystihla s myšami a cudzincami - oboje sú inštinktívne fóbie, preto ich má toľko ľudí a považujú sa za spoločensky prijateľné a nie za bláznovstvo ()

MERKATtv

Film bol super a vtipný. Koniec bol trápny. Čakal som že ten aziat uvarí toho psa a ten žid nájde tú ,,časť tela svojho syna,, ale to som čakal asi priveľa... ()

hazdrova

Veľmi milá a príjemná komédia, ktorá dokazuje, že záleží na tom, v akom zmysle a kontexte používate rasistickú narážku, aby nepôsobila urážlivo, ale naopak zábavne a nestereotypne. Super film na nedeľné poobedie s rodinou. :) 4,2* ()

Jacccob

Ten pocit, když se někdo bojí o rasismu pouze zmínit, a frantíci to téma vezmou, vynásobí ho čtyřmi, a natočí z toho komedii, která překvapivě nikoho neuráží, strašně mile se na ní kouká, a nedělá z vás idioty. Navíc starý dobrý Asterix jako hlava rodiny, tomu by nejeden odpustil pár vad na kráse. ()

ardno5

Zajímavý námět na komedii. Bohužel komedie nesplnila to co měla a zasmál jsem se asi 2x, ale naopak film ve mě vyvolával agresi. Neuvěřitelně trapné a chování postav? Já nemám slov. Po tom co jsem zde četl kladné komentáře je to neuvěřitelné zklamání. Modlil jsem se, aby už film skončil. Asi to nebyl hold můj šálek. Dávám 35% což jsou 2 * s odřenýma ušima :-/ ()

Shitonit

Tohle píšu po shlédutí dvojky, páč jsem na to prostě zapoměl. Rasověkulturní vcelku povedeně zábavný propletenec, zasazený do nádherného francouzského venkova, říznutý velkoměstem, protkaný humorem střílejícím si sám do sebe, jako komedie je to funkční, jako obraz dnešního světa mě to chvílemi dohání k zoufalosti. Ale tak to prostě je, a my tady v tý zaprcatělý zemičce jsme nebyli předurčeni k chápání a významu míchání barev. Takže vystrčímeli kebuli z ulity a mrknemeli na ten promíchanej svět kolem, některým z nás se z toho bordelu může mírně točit mozek. Ale to je asi tak vše, co se s tím dá dělat. Čumět s otevřenou držkou na ten babylon kolem nás, s tichým zašeptáním,...Co jsme to kurva s tím světem podělali ?! ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz