Claude a Marie Verneuilovi sú milovníci starého dobrého Francúzska a silne veriaci katolíci, ktorí sú vo svojom okolí váženými občanmi. V duchu konzervatívnych hodnôt vychovávali i svoje štyri dcéry. Moderná doba je však iná a tak musia postupne zniesť tri svadby, ktoré rozhodne nie sú podľa ich predstáv. Prvá dcéra si totiž vezme moslima, druhá žida a tretia sa vydá za Číňana. Jedinou nádejou na poriadnu svadbu v kostole je najmladšia dcéra, ktorá sa zamilovala do katolíka Charlesa. Má to však jeden háčik... (STV)

patsandor

Takhle jsem se už v kině dlouho nezasmál. Návrat francouské komedie na výsluní v nejlepší možné formě, Frantíci si vždy uměli dělat srandu z kontroverzních témat. Jen více takových komedií. ()

Valkyra

Čtyři svatby čtyři hvězdičky. I když už bylo na toto multikulturní téma natočeno několik komedií, tak tato se poprávu může zařadit mezi ty nejlepší z nich. Velice příjemné překvapení. Skvělá zábava kde se nenuceně opravdu zasmějete. Nechýbí tu ani vtipná scéna s psím členem rodiny. Nová dobrá Francie stále žije! Čtyřnásobná zdánlivě překombinovaná katastrofa se promění ve výbornou zábavu, která vydrží až do konce. ()

nemer

Jedna z nejslabších Clavierových komedií, plná hloupých klišé. Snad to ani komedie není, spíš další novodobý nudný až trapný film, kam se poděl kdysi skvělý francouzský humor? Současné "komediální" trendy jdou zcela mimo mě. ()

słezakjkb

Fakt parádní. Úplně jsem objevil kouzlo francouzského humoru. Líbí se mi, jak je přirozený a totožný s tím reálným, naopak americký humor, ač ho miluji, je strašně umělý a přehnaný. Tento film vřele doporučuji! ()

kubilov

Francouzskou filmovou školu mám moc rád a vždy si nějaký dobře hodnocený film z Francie rád pustím, komedii obzvlášť. Na zajímavě náhodné zápletce postavená komedie, která sází především na dialogy týkající se xenofobie či minimálně narážek na rasy, nemohla přijít v lepší čas a na lepší místo než na současnou Francii, kterou tyto problémy sužují. Ovšem francouzští imigranti rozhodně nejsou tak usměvaví sympaťáci jako zde. ()

ajusinka14

toto bol tak super film... myslím, že dohady o tom, či je rasistický alebo nie sú celkom zbytočné, pretože o tom ten film mal byť.. ja som sa na ňom neskutočne zabavila a určite ho odporúčam... Elodie Fontan je tak strašne krásna, celá Rachel McAdams ()

aluska1991

Poslední dobou se mi stává, že trailer k filmu mě naprosto dostane a já mám obrovskou chuť se na film podívat. Po zhlédnutí filmu, ale zjistím, že trailer obsahoval naprosto všechny vtipy, které se objeví i ve filmu, nic víc...nic míň. Škoda. Téma originální a dalo by se z něj vytřískat mnohem víc. Pěkné tři hvězdičky. ()

Luckyboy

Na plný počet to není, film si neodpustí některá kliše, a je příliš schématický (což nutně u komedií nevadí), ale sranda to byla, a často velká. Pro někoho může být humor poměrně nekorektní, pro někoho jde zase jen o klouzání po povrchu v rámci tématu, které by si zasloužilo větší "brutalitu". Tak jako tak film stojí za shlédnutí. ()

Stumbleine

Tak nakonec se z toho vyklube taková nenáročná multikulti agitka, se kterou francouzi preventivně přicházejí ve chvíli, kdy 35% nově narozených "francouzů" jsou potomky imigrantů tmavé pleti ()

Madeleine.o

Asi jsem to nepochopila, protože když tak pročítám komentáře, všichni to evidentně považujou za příjemnou zábavu. Kromě povedenýho vtípku s United colours of Benetton jsem se pořádně nezasmála a považovala to za skoro až lidovou americkou komedii s wanna-be duchaplným jádrem. Francouzský filmy mě vždycky bavily, ale tohle mi přišlo povrchní, hloupý a humor, kterym ten film upozorňoval na rasismus a strach z cizí kultury je mi nejspíš úplně cizí. Druhou hvězdu dávam za upozornění na bohužel stále aktuální téma rasismu a věčnou problematiku xenofobie. Jinak je to pro mě prázdná, trapnýma vtipama naplněná bublina. ()

Lula.cz

Za mě rozhodně komedie roku 2014. Svěží, neotřelé a ač xenofobní, tak je to podáno s elegancí Francouzům vlastní. Zkrátka Frantíci komedie umí, mají styl a humorem jsou mi blíže než ty americké, které jsou často dost přeceňovány. Ráda se na tohle podívám znova. ()

Facerr

Všechno vsazený na konverzačky o rasových rozdílech, což docela fungovalo. Frantíci mají prostě super komedie, ale i přestože jsem u filmu neusnul, takový Četníci a ... jsou o dvě hvězdy lepší. ()

swinevenca

Po Intouchables další francouzská pecka, kde to srší černým humorem, tentokrát o všech včetně černých. Místy trochu přehrávaný, vtípky za hranou a konec jak z romantických komedií, ale většinu času jsem byl smíchy vyřízenej, stoprocentní úspěšnost u mě měl hlavně židovskej zeťák. ()

xpaja

K filmu mám dvě zásadní výhrady: 1) Je přehnaně "po bruselsku korektní". 2) Humor je místy lacinějšího rázu. Třeba postava faráře mi přišla, jak kdyby si jí vystřihl Troška. Z výše uvedéno tak vyplývá, že jde o "multikulti" sci-fi komedii pro masového diváka. I přesto musím uznat, že francouzi komedie tradičně umí a opravdu jsem se bavil. Některé hlášky a scény jsou skutečně povedené. Film za zhlédnutí rozhodně stojí a dávám --- == 74 % == --- . ()

srolyma

Syrové bezútěšné drama ze současné Francie sleduje osudy úspěšného maloměstského právníka, který celý život vyznával a ctil tradiční evropské hodnoty a na sklonku života má už jen jediné přání. Dobře provdat své čtyři dospělé dcery a v kruhu rodinném si v klidu užít zbytek života. Bohužel jeho představa, že si dcery přivedou domů inteligentního bílého Evropana, s kterým by zplodily roztomilé evropské dětičky, naráží na skutečnost, že se tento genotyp v západní Evropě již téměř nevyskytuje. Takže jedna skončí s Číňanem, druhá s Arabem a třetí s Židem. Nebohý starý pán se zpočátku snaží při jednání se zeti-imigranty o nějaký kompromis a domluvu, ale je zcela ignorován a zesměšňován. A když si poslední dcera namluví Afričana, už na všechno zcela rezignuje a závěr filmu ho zastihne zdrceného a poníženého v policejní cele. Krutá a pravdivá výpověď o stavu evropské civilizace. Jestli tohle někdo považuje za úsměvnou komedii, tak ať si pár let počká, on ho úsměv přejde… ()

Bilky

Veľké očakávanie mi opäť prinieslo sklamanie :( ČO SOM KOMU UROBIL?! a to prosím pri francuzskej komédií, ktoré ako tvrdím majú väčšinou navrch pred tými hollywoodskymi. Bohužial samotný trailer prezradí množstvo gagov a nemôžem si pomôcť, ale v tomto prípade bola réžia naozaj slabá a nedala vyznieť pointám. Niektoré ftípky zas mohli byť menej priamočiare resp.gradované oveľa lepším spôsobom, alebo mali byť rafinovanejšie. Tento snímok bol skôr navratom k Funesovským hrdinom a tento typ humoru je už dnes prežitý. Ani náhodou sa tento film nechytá na NEDOTKNUTEĽNÝCH a trestuhodne nevyužil vhodnú pôdu pre x variánt xenofóbnych srandičiek, urážok a inteligentných žartov. Ale NEHÁDŽME FLINTU DO ŽIDA! :) snáď sa tento rok ešte nejaká ftipná francúzska kaša urodí ;) 55% ()

Domas88

Komedie naprosto úžasná, pobavil jsem se strašně moc a ještě takové roztomilé na styl amerických romatických komedií v podání francie hej fakt mazec... ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz