Po povrchu Mesiaca sa prešlo dvanásť ľudí. Bezodnou prázdnotou medzi vežami Svetového obchodného centra však prešiel len jediný človek a už viac to nikto ďalší nezopakuje. Philippe Petit (Joseph Gordon-Levitt) sa vďaka tréningu a radám svojho mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) a pomoci tímu svojráznych dobrodruhov, odhodlal na nemožné. Prekonal obrovské komplikácie a aj napriek nezhodám, zrade a množstvu situácií, v ktorých išlo doslova o život, sa mu podarilo vymyslieť a zrealizovať šialený plán. (TV Markíza)

dom156

Plno lidí z tohoto filmu bylo paf, ale já až tak velké nadšení nesdílím. Nejenže jsem nechápal logiku toho člověka, primárně co dělal v závěru filmu, i když to je jen a jen můj problém. Nejvíce mi vadily nedokonalosti při CGI hlavně z pohledu z mrakodrapů a také časté vypravěčské vstupy, které tam být ani nemusely, a když ano, tak pouze bez střihu na Levitta. Děj se mi líbil a obdivuji toho člověka (i když i nechápu), to co dokázal je fenomenální kousek. Mimochodem já bych ani neměl odvahu se ze střehy tak vysokého mrakodrapu podívat. I přes některé nedokonalosti doporučuji. ()

AffectedFace

"Muž na laně (v anglickém originále The Walk). Zakládá se na skutečné události ze srpna 1974, kdy francouzský provazochodec Philippe Petit přešel po laně bez jištění mezi nově dostavěnými budovami-dvojčaty Světového obchodního centra. Témuž tématu se věnoval již oceňovaný britský dokument Man on Wire z roku 2008 (česky stejnojmenný)". V novém Zemeckisově zpracování, distribuovaném i v 3D verzi.............. Muž na laně je jeden z mála snímku, který dokáže udržet divákovu pozornost tvrději, než hovno kůže spoluobčan na úřadu práce. Snímek časově, tak akorát. Nic se nenatahuje, všechno jde hezky po lopatě, až do toho nejlepší vyvrcholení. Levitt se zase překonal.. Na snímek jsem se těšil už od oznámení a nezklamal mě. Komentář píšu trochu opozděně, upřímně řečeno rok jsem nevěděl, co k tomu mám napsat. Kino zážitek nádherný, scénář výborný, režie jako vždy od Zemeckise skvělá. ()

salalala

Poměrně příjemná záležitost, která ale zpočátku dost drhne. Ona "náborová" část, kdy se schyluje k hlavní akci a postavy se dávají dohromady, nemá až zas takový náboj a Robert Zemeckis v ní překvapivě tápe, protože jí nedokáže dodat potřebné tempo a zajímavost. Nicméně mu fungují skvělá dobová atmosféra, nadšení hlavního hrdiny a celkový vizuál, který je perfektní. Když ovšem dojde na samotný přechod, kvalita jde rázem nahoru, protože to, co tu Zemeckis společně s Wolským předvádějí, je fenomenální a vidět ty kamerové průhledy v IMAXu, asi by mi z toho úplně dobře nebylo, protože už na monitoru počítače vyvolávají závratě a ne zcela příjemný pocit. Najednou má snímek spád a je zajímavý a vlastně vůbec nevadí, že jde o kompletně digitálně vytvořené prostředí, které je poznat jen v určitých záběrech. Joseph Gordon-Levitt sice vypadá divně, což mu ale nebrání v tom být výborný, a i když jeho postava je dost egomaniak, dokáže jí dodat takové kouzlo, že si určité divácké sympatie získá. Právě on je tím nejvýraznějším, protože ostatní, byť skvělí (Charlotte Le Bon, Ben Kingsley, James Badge Dale), nemají takový prostor a možnosti předvést něco výjimečného. V druhém plánu se navíc dá celý snímek chápat jako pocta Dvojčatům a pietu za ně, což je moc fajn a absolutně to neruší. The Walk je tak ve výsledku zdařilý počin, jemuž by ale prospěla o něco kratší stopáž a zajímavější první polovina. 70 % ()

TominoLa

V IMAXu jsem kdysi byl, ale dnes je to první filmová zkušenost a hned taková pecka. V hodnocení se zatím držím při zdi, protože 3D tady dělá strašně hodně a jsem zvědav jak si to užiju ve 2D. Rozjezd byl fajn a hned mě to chytlo, ale jak se dostali do Světového obchodního centra tak už jsem nic nevnímal a čas jako by zrychlil. Tím, že výšky moc nemusím tak chvílemi mi nebylo nejlépe a někdo to i vzdal. Moc se mi líbil i Let, ale tímhle si Zemeckis hodně šplhnul. IMAX - Muž na laně ve 3D to je zážitek, který doporučuji!!! ()

Vědma

Já bych chtěla žít ve filmech Roberta Zemeckise kvůli atmosféře, kterou dokáže vytvořit jen on. Musím se přidat k Malarkeyovi, také jsem si několikrát vzpomněla naScorseseho Huga a mimo to ještě na Rozmarné léto - "Slezte z toho lana nebo spadnete ..." přesně tak na mě působili američtí policisté. Když už na to lano někdo vylezl, proč se ho proboha snažit za každou cenu sundat? Jistě hromada sentimentu a patosu tu je, ale shazuje ji ten fakt, že se to přece skutečně stalo, možná ne úplně přesně tak, nevím, ale stalo. Ovšem největší sympatie jsem pojala k Jeffovi, který uměl anglicky jenom počítat a musel překonávat závrať a strach z výšek, což já bych nedokázala. Už z té traverzy v šachtě bych slítla. A odkaz na to jak to s dvojčaty dopadlo byl jemný a dojemný. P.S. Podívala jsem se na dokument Muž na laně a teď mi to připadá, jako by Robert Zemeckis vybarvil černobílé omalovánky, tak stejný film je. Ale vybarvil je tak krásnými pastelovými barvami a tak pečlivě a citlivě, že za tu krásu dám nakonec plný počet hvězdiček. ()

kajas

Od dob "Avatara" asi první film, kde má 3D formát skutečně smysl. Silvestriho melodie mě zase vrátily do časů, kdy jsem se dojímala nad poletujícím pírkem "kluka s bonboniérou". Chválit Josepha je nošení dříví do lesa, velký film utáhne s přehledem. Jedničkou musím oznámkovat také Kingsleyho, jeho čeština byla kouzelná. Takže... dobrý, Roberte, vážně dobrý. P. S. Moje první čsfd projekce :). ()

Aleee89

Nebylo to špatné. Teď to zní spíše jako negativní komentář, ale nemyslím to tak. Muž na laně mě docela bavil, bavily mě i hrátky s obrazem a kompozicemi. Sympatická jednohubka, v níž se dá vidět i něco víc. ()

Martpod

"It was something beautiful." Takovýhle Zemeckis mi dlouho chyběl. Lehký, zábavný a dobře napsaný příběh, který na začátku zatne stylizovaný drápek a nepustí, zatímco postupně a neúprosně graduje atmosféru a emoce k závěrečnému kousku, na který se člověk chce i nechce dívat a upřímně se přitom o Philippa bojí a fandí mu. Vizuálně parádní, leč v IMAXu trochu žaludek převracecí zážitek, ale thumbs up! ()

kalap

Celé to okolo prípravy bolo dosť nezaujímave a dlhe, ale to, čo prežíval na lane bol pocit blaženosti aký nikdy predtým v živote nezažil, cítil šťastie mier a pokoj v duši a preto pochodoval po lane tam a späť aby ten pocit prežíval dalej nevnímal nič, nebol tam vzduch ani hluk ani čas, bol tam len on a nekonečno. Chcel zájsť ešte dalej, a tak si ľahne na lano, zavrie oči a v tom chce spadnúť, aby prežil smrteľný orgazmus. A preto tí všetci horolezci, povrazolesci a iní extremesti, vyhľadavajú totálny extrem, ktorý ich privedie do takeho stavu, ktorý nikde na chodniku či v metre nezažijú a opakujú to stále do okolo až sa zabijú, lebo všetkého veľa škodí. ()

Mikarda

Mimo fantastické Návraty do budoucnosti Zemeckis zkrátka není režisér pro mě, úplně si nerozumíme. Gordon-Levitta mám ráda a snažil se to zachraňovat, ale i navzdory veškeré snaze osazenstva a hromadě digitálních triků jsem se nebavila, film se táhl jak sopel a francouzský přízvuk se nedal poslouchat. ()

Eržik

Podle očekávání úchvatná podívaná. Naposled jsem si takhle IMAX 3D užil u Gravitace, zde to však bylo v jistém smyslu snad ještě závratnější, tím, že to bylo "pozemské". Příběh je vyprávěn velmi plynule a svižně. J.G.-L exceluje a kdyby už dávno nebyl mým oblíbencem, tak je jím od teď. Značná část filmu byla ve Francouštině, což mě při sledování pouze s Holandskými titulky velmi nepotěšilo, ale musím uznat, že i tak bylo vše dosti srozumitelné, především díky skvělým hereckým výkonům. Původně jsem chtěl dát 80%, protože jsem měl dojem, že to bylo přece jen trochu dlouhé a místy hluché, ale pak jsem si vzpoměl jak jsem podstatnou část filmu seděl zařezaný do sedačky a křečovitě svíral opěradla. A že jsem jakoby přesně cítil to co Philippe, takže zkrátka musím říci Bravo a salutovat celému štábu v čele s Panem Režisérem a Josephem (a samozřejmě samotnému umělci panu Petiotovi). A nejde nezmínit, že celý film je podle mne i krásnou poctou "Dvojčatům", celá tragédie mě zabolela znovu a jaksi silněji, a je jedno, co za ní stálo, tragédií zůstává. ()

maverick10

Z filmařského hlediska je to excelentně odvedená práce, jak po režisérské, tak po digitální stránce a vidím v tom mnoho prvků z Forresta Gumpa (vypravěč, spíše poetické bez větších dramatických okamžiků . . . ), nicméně námět pro mě není natolik zajímavý a velký, aby se Forrestovi přiblížil. ()

Peťsi

Jedinečný 3D zážitek! Nebýt působivých efektů, tolik by to člověka nevzalo. V tomto případě něco jiného, svým způsobem napínavého, při finálním záběru na WTC plné emocí... ()

Katarine

Nádherné. Podobně jako Forrest Gump mě Zemeckisův Muž na laně dokázal přikovat ke křeslu a jen tupě s úsměvem zírat na to, co se mi před očima dvě hodiny odehrává. Navíc překrásná Silvestriho hudba vše dokonale podpořila. Gordon-Levitt nemá v žádném filmu chybu, ale tohle jsem mu sežrala i s navijákem. Ani mi nevadilo, že nemám titulky k francouzským dialogům. Snad jsem si vše domyslela správně. Za mě 4,5*. ()

applause

Na tenhle film jsem se už dlouho těšila a konečně jsem se na něj podívala. Bála jsem se, že veškeré napětí bude vyčerpáno již v traileru, ale naštěstí se to nestalo. Už dopředu jsem věděla, že se mi film bude líbit a moje očekávání bylo naplněno, dalo by se říct, že i přeplněno. Musím říct, že když se Philippe chystal ke svému vrcholnému kousku, tak jsem se potila po celém těle. Myslela jsem, že to jen přejde a bude konec. Ale ne, on musel chodit sem a tam. Tím tuplem jsem se bála, že se určitě něco stane a potila jsem se ještě víc. Naštěstí, což bylo jasné, když vyprávěl svůj příběh, se mu nic nestalo. Bylo to vážně ohromně napínavé a myslím si, že film měl všechno a hlavně musím pochválit hudbu, která to napětí ještě více zdramatizovala. Za mě plný počet bodů. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (viac)

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (viac)