Francúzsko 1616. Celá krajina je uvrhnutá do chaosu po tom, ako vládu za neplnoletého kráľa Ľudovíta XIII prevzala Maria Medicejská, ktorá je pod enormným vplyvom čoraz intrigánskejšieho kardinála Conciniho. Ten už nejaký ten čas urputne zvádza boj s nespokojnou šľachtou s úmyslom totálne ovládnuť krajinu. Ale ešte je tu drobný šľachtic .Francois de Capestang, ktorého vernosť kráľovi je príkladná. Spoločne s priateľom sa vydajú informovať kráľa o krízovom stave, čo vôbec nie je jednoduché. Do cesty sa im pletú agenti kardinála s úmyslom navždy ich vyprevadiť z tohto sveta. Francois je však výnimočný muž... (oficiálny text distribútora)

argenson

Jedna z nejlíbeznějších romantických fabulací. Nenáviděný první ministr Concino Concini byl ve skutečnosti zákeřně zavražděn, rozvášněným davem pak rozcupován na dvacet kusů a takto odděleně triumfálně nošen po Paříži. Někteří občané za syrova jedli jeho vnitřnosti, ženské pohlaví alespoň zvolilo tepelnou úpravu a genitálie si pařížské hokynářky opekly na náměstí na ohni. Celý tento nechutný spektákl se odehrál bez vědomí Ludvíka XIII., který zde ovšem (ústy bývalého dětského herce Christiana Fourcade) celou událost komentuje slovy: "Concini byl dnes ráno popraven." Kulantně a vkusně řečeno. Jinak Marais a Bourvil standardní, k tomu zástup krasavic několika generací. Slušná podívaná pro fanoušky žánru. ()

liquido26

Podobně jako další Maraisův film Železná maska, který jsem viděl včera, mě ani tento příliš neuspokojil. Bavil mě sice trochu víc, výprava, kamera, kostýmy byly stejně jako u předchozího snímku moc pěkné, ale příběh mi i přes pár akčnějších scén přišel příliš statický a až moc ukecaný. ()

Historik

Dost mi na tom vadí patetické pasáže,bez těch bych se obešel, přesto dávám plné čtyři hvězdičky. Je to trošku slabší než Hrbáč, kde byla dvojice Marais - Bourvil dokonalá. Škoda, že tak příjemné filmy už se netočí. ()

elizabeth_ba

Připadala jsem si jako bych sledovala Vinnetoua zasazeného do doby počátku samostatné vlády Ludvíka XIII. Maraisův Francois de Capestang byl stejně bezchybný jako byl Old Shatterhand, taky mu to tak slušelo a dojem podtrhl dabing Vladimíra Ráže (který daboval i Lexe Barkera ve známé sérii filmů o apačském náčelníkovi). Bourvil byl takový francouzský Sam Hawkins, nechyběly krásné ženy a dívky, Concini králi a šlechtě pil krev naprosto dokonale, stejně jako ovládal královnu matku (ten se nám nezatoulal z Mayovek, ale ze Třech mušketýrů, jak už tu někdo trefně poznamenal, protože nejvíce připomínal kardinála Richelieu, dokonce s sebou měl i svého Rocheforta). Marie Medicejská byla vykreslena jako postava mnohem kladnější než ve skutečnosti byla a také dostala mnohem méně prostoru, což ale nepovažuji za chybu. Za tu naopak považuji, že (aspoň mně) zde chyběl Vinnetou :-)), aby toho hlavní hrdina nemusel stihnout tolik...No jo, na věčné přátelství mezi muži věří jenom Němci a Francouzi by se do něčeho tak ošemetného a krkolomného nikdy nepouštěli, zvláště u takových historických postav jako byl Jindřich III. z Valois či Ludvík XIII. z Bourbonu... ()

Orlau32

Opakovala bych se, kdybych chválila tyto dobrodružné kostýmní filmy 60.let. Ale marná sláva, to byly filmy, které vydělávaly prachy svým tvůrcům a producentům. A zaslouženě. Divák chodil do kina aby se bavil, aby se podíval na pěknou romantickou výpravu a neméně na sympatické herce a krásné herečky. Byla to iluze zašlých romantických časů, kdy muži byli ještě rytíři, hájili čest svých dam a projevovali odvahu a statečnost. V tomto filmu hraje Jean MARAIS spolu s Bourvilem a sympatickým záporákem Guyem DELORMEM. Šermovacích scén je zde tolik, že by se za ně nemusel stydět ani megastar 40.let Errol FLYNN. Je to oddychový film, prima natočen, člověk se ani minutu nenudí a byla jsem mile překvapena, když jsem si ho mohla koupit na DVD. Kde jste pane André HUNEBELLE ? ()

slunicko2

Nuda. 1)  Podobné filmy stojí a padají s herci - mladými, přitažlivými či charismatickými. Jean Marais (kapitán) v mých očích mezi atraktivní nepatřil ani jako mladý, tím méně ve svých 47 letech. Fakt, že byl gay, na věci nic nemění. Ani kvůli ztělesnění běžného Francouze, 43letému Bourvilovi (potulný kejklíř Gogolin) se na film znovu nekouknu._____ 2)  Věci by bezpochyby pomohl vtipný scénář, což však není tento případ. Scénář nijak nevybočuje z obvyklého průměru žánru._____ 3)  Výstižný koment: Subjektiv**. ()

tomtomtoma

Další z historických dobrodružně romantických filmů s dávkou humoru, napětí, soubojů, ježdění na koni, kde se hlavní hrdina, rytíř Francois de Capestan (Jean Marais), blíží supermanovi, jehož některé kousky jsou dechberoucí, ale zároveň příliš zidelizované. Tentokrát jsme v první polovině století 17., kdy mladičký král Ludvík XIII. (Christian Fourcade) je ve dvojím ohni. Z jedné strany mocichtivý maršál Concini (krásně úlisný Arnoldo Foá), jakýsi královský premiér s neomezenou mocí a poslušným poskokem Rinaldem (Guy Delorme), který se neštítí žádné zákeřnosti, která tak konktrastuje s čestností Hrdiny. Na druhé straně je nespokojená šlechta, která by ráda slabého krále vystřídala vévodou d'Angouléme (Raphael Patorni), jehož dcera Giséle (půvabná Elsa Martinelli) zachraňuje Hrdinovi život. Ten jí to oplácí hned několikrát a vzniká mezi nimi ryzí romantické pouto zvané láska. Nevtíravý humor dodává Cogolin (dobrý Bourvil), věrný přítel a pomocník Hrdiny. Jen se nabízí otázka, co bylo se psíkem, když tak často jezdili. A pak škoda, že je mu brzy ukraden ten krásně poťouchlý koník. Další zajímavé postavy: Italka Giuseppa (Pierrette Bruno), která se zakouká do Gogolina, naivní Béatrice de Beaufort (Annie Anderson), která zradila, aby zachránila svého otce a mocichtivá Conciniho manželka Léonora (Jacqueline Porel). Ale protože je přítomen Hrdina, který zachraní i samotného krále a nakonec i svým příkladem obrátí nespokojenou šlechtu zpět k věrnosti, stát je zachráněn, padouši potrestáni a lásce je otevřena cesta. Poměrně příjemná nenáročná podívaná, kde čest a dobro opět vítězí. ()

pakobylka

Typicky svobodomyslná francouzská klasika, v níž se tradičně odlehčené dobrodružství snoubí s tradičně pojatou romantikou. Zkrátka a dobře nostalgický návrat do zlatých šedesátých ... v maličko naivním příběhu, šitém na míru prototypu hrdiny své doby - Jeanu Maraisovi. Neboť je bezpodmínečně nutné bít se za svého krále i za dámu svého srdce ... se ctí a odvahou, které neznají kompromisy. Překvapivá a dosti neobvyklá je z mého pohledu humorná hudební vložka ... a co se akčních scén dotýká, současní kameramani a režiséři se mají co učit ! Veškeré souboje jsou nasnímané PŘEHLEDNĚ a ze SPRÁVNÉ VZDÁLENOSTI. Jakoby dnešní filmaři na prosté, leč pevné základy své práce zapomněli, když navzdory digitálním berličkám mnohdy dokážou vytvořit jen chaotickou změť trupů, končetin a zbraní. ()

mortak

Jako film je naprosto tuctová romantická záležitost bez jediné stopy invence. Francouzi chtěli své hrdiny ve stále stejných rolích několikrát za rok. Filmový Harlequin. Ale jak ten chlap šermuje! To není boj, ale baletní vystoupení. Kdysi jsem se taky o něco v tomto smyslu marně pokoušel, takže mám úctu před mistry. ()

vesper001

Jean Marais v historicky nastrojené a dobově cudné pohádce o rytíři v lesklé zbroji, který zachraňuje dámy v nesnázích a čest mladého následníka. Naštěstí ale tohle není všechno. Hrdinka je sympaticky emancipovaná a Kapitán musí občas popoběhnout, aby s ní udržel krok; král je naopak nesympatický puberta, který činí tak rychlá a správná rozhodnutí, až se zdá, jakoby ve středověkých fastfoodech k Happy Mealu přidávali moudrost světa. Bourvil je coby komediální přívěsek dost otravný, mnohem zábavnější je jeho zvířena, jinak ale film přináší přesně to, co od něj divák očekává: nekomplikovanou zábavu lehkým krokem kráčející po cestě, kterou mu vyšlapaly desítky podobných. ()

andrii

„Váš výsměch mě neuráží.“ Hrdinný kapitán, švarný, nebojácný Jean Marais udatně meče láme a plný měšec šarmu má vždy při sobě. ()

JohnSmith

Klasické francouzské dobrodrůžo s don juanem Jeanem Marais a vtipným Bourvilem. Tenhle film jsem jako malej viděl několikrát v televizi a i dneska jsem se u něj dobře bavil. ()

klúčik

A.Hunebelle v dobe , keď sa točili takéto diela vytvoril ďalší klasický film z J.Maraisem. Scéna, keď Kapitán lezie do vezenia pomocou nožou je pekne natočená. Niekde som čítal, že J.Marais sa nedával v takýchto scénach zastupovať!!! Ale ja moc milujem herectvo iného francúzskeho génia Bourvila. Preto mám toto dielo celkom rád a dávam mu 60%. ()

xaver

Taková historická slátanina, ale celkem hezká slátanina, která se tváří jakoby vyšla z pera francouzského klasika Alexandra Dumase, ale naštěstí se jeho jménem nezaštiťuje, což služí režisérovi ke cti. Díky Bourvilovi je historicko-dobrodružný snímek občas komedií, což mu ale neubírá na kvalitě a zajímavosti. Jean Marais jako vždy nezklame. K tomu krásné ženy, pár padouchů a divák má na co koukat a pobaví se. A to i po létech. Slušná čtyřka. ()