Rick Jarmin (Mel Gibson) je v ochrane svedkov už 15 rokov. Teraz pracuje ako automechanik na benzínovej pumpe a volá sa Bill Ray. Jedného dňa sa tam náhodou objaví jeho bývalá priateľka Marianne (Goldie Hawnová). Tá je však presvedčená, že Rick zahynul pri leteckej havárii pred 15 rokmi. Rick okamžite volá do FBI, aby mu našli iné krytie. Jeho prípad však prevzal iný agent, ktorý dá echo dvom bývalým agentom z protidrogového, proti ktorým Rick kedysi svedčil. Je jasné, že sa chcú Rickovi pomstiť a zabiť ho. Našťastie mu pomôže Marianne a od tej chvíle sú obaja na úteku pred zabijakmi... (TV JOJ)

Mrs.Vader

dala bych tři, kdyby to nemělo tak slabý scénář a kdyby hlavní ženská hrdinka nebyla zobrazená jako hysterická uječená fiflena, co si neumí zapamatovat jedno blbé tlačítko ()

Clark_Kent

Co bych řekl jako plus, tak Gibson ovládá hlavně komediální stránku. A to ve finále funguje. Navíc hlavně poměrně pohledná Goldie Hawn. ()

MartinTerran

Ztřeštěná akční komedie s Malem v hlavní roli. Malovi tyto role zřejmě vyhovují (např.: série Smrtonosná past) a je v nich dobrý. Goldie mi svým ustavičným křikem ke konci už lezla na nervy, ale to se dá čekat, když si projde něčím takovým. U filmu jsem se dobře pobavil a párkrát jsem se u vtípku fakt zasmál, takže to účel splnilo. Akce je taky v pořádků, až na pár nesmyslností, ale to se dá přežít, akorát na 3*. Hodnocení: 58/100. ()

johnsnow

Jedna jediná fakt vtipná pasáž prebehne v prvých minútach, potom sa už iba nudíte, humor o ničom a akcia je slabučká, tá ženská iba vreští, Gibson nič moc nepredvedie a Carradine si vybral zlý film. Takže k úcty k týmto dvom hercom a tomu super fóru na začiatku * dám. ()

PlayEasy

Sympatická oddychovka kypřící humorem, akcí, romantikou - no zkrátka vším, co by správný hollywoodský film měl obsahovat :) Mezi Melem a Goldie to i přes výrazný věkový rozdíl krásně jiskří - a další srdeční záležitost je na světě! 80% ()

Roman1983

velmi příjemná komedie, na kterou se vždy rád znovu podívám, ... navíc písnička, při kterém se Gibson a Hawnová po 15ti letech znovu setkají, se mi ani do teď neomrzela a je prostě nádherná (Neville Brothers - Bird On A Wire) ()

Dixieboy

Upřímně... mám tuto komedii velice rád :) Goldie mě neskutečně baví jako bohatá panička, která je zatažená do světa zločinu a honiček s padouchy. Ano, ječí tu opravdu hodně, ale nebyla by to Goldie, kdyby i to ječení nepůsobilo neskutečně vtipně... Když jí spadne do vlasů ve sprše šváb, vždy se můžu uchechtat. Závěrečná zúčtovačka v zoo je dobrý nápad a nechat se nahánět šimpanzi a tygry, to je v jejím podání neskutečně vtipné! Mel Gibson je tu standartně otravný, ale má body za jižanský přízvuk. Pokud jde o českou verzi, tak rozhodně doporučuji tu starší, kde Goldie dabuje Dana Bartůňková (Angelína) a ne Helena Friedrychová... ohužel na dvd je ta novější verze, která stojí za hovno. ()

Aniki

Samozřejmě by se dalo napsat, ze jde o velmi nenáročnou blbinu, kde se hodně akční, jančí a kde se tvůrci moc nevyznamenali, jenže.....Na druhý pohled musím uznat, že je to vcelku povedená, ztřeštěná, dnes už retro komedie a v ní bez nadsázky excelují Mel s Goldie, která je navíc sakra sexy. Dialogy občas srší humorem a třeba čouhajicí nohy z pod spadeného auta v servisu, byly boží. Takže neřešit serióznost a jen se uvolněně dívat. ()

topvideo

Vcelku dobrá akčná komédia. Mrzí ma,že česká produkcia, ktorá film doviezla, ho doslova pomenovala Vták na dráte, pričom ide o meno hlavného hrdinu Bird-Vták. Lepšie by bolo Bird na dráte. ()

moriero

Dneska už asi nenadchne, ale v 90. letech to byla naprostá bomba. Typická méně známá akční komedie ve stylu Smrtonosná zbraň. Gibson v roli cholerických hyperaktivních chlapů naprosto přesvědčivý - obzvlášť s Mahdalovým hlasem, Hawn s kačeřím úsměvem vcelku protivná - ale neruší nijak zvlášť. Příjemná celovečerní podívaná s výbornými hláškami: "Ricku, pamatuješ, jak jsem tehdy viděla to UFO?" "Jo, pamatuju, tehdy jsme se parádně zkouřili." Po sexu: "Ricku, zase se mi zdál ten sen." "O sedmi trpaslících?" "Pět let jsem neměl holku, malý Bobeš byl na suchý straně." ()

bmx6

Jako malý jsem tento film miloval.Pamatuju si,že když mě zkolila nějaká nemoc,tak byl pták na drátě mým přítelem i třikrát za den.Takže proto tak vysoké hodnocení. ()

p.a.douch

Ústřední dvojka světová. Duo záporáků správně hnusný. John Badham odvedl pěknou práci. Pěkná komedie, tempo drží a celý film v pohodě uběhne.Klasika. ()

brasek

Snímok ktorý dnes už iba stráda... na 90. roky ešte by ušiel a možno v tých časoch zanechal dobrú odozvu. U mňa určite, ale to som bol o 30 rokov mladší. ()

Grimaldi

Akční komedie s Goldie a Melem, sem s tím a hned, říkal jsem si. A vskutku, potenciál pro skvělý filmový zážitek v rámci daného žánru byl vidět od první minuty. Úvodní setkání legendárních záporáků Davida Carradina a Billiho Duka opravdu potěšilo, snad i víc než první setkání skutečných hlavních hvězd filmu. Interakce Mela a Goldie byly z počátku vcelku sympatické, ale bohužel po chvíli přešli do stále se opakující rutiny. I když je tak film víceméně nonstop naháněčka, výsledný dojem z filmu je čistě průměrný. A to přesto, že tu je všechno, co bych očekával že mě bude bavit, zvláště pak automobilové a letecké honičky a nápadité finále v zoo. Jak se tvůrcům povedlo všechny kreativní nápady takhle zazdít, tomu vlastně pořád nerozumím. ()

PTuranyi

Klasická 80-ková akčná komédia. Skrátka bláznivá dvojica na úteku prenasledovaná partičkou mafiánov a políciou. Popri tom vtípky a fóriky. ()