Šperky za milióny dolarů ve speciálním voze doprovázeném eskortou jsou na cestě k letišti Bourget. To je začátek rychlé, precizní a efektivní loupeže. Kdo by podezříval velitele konvoje, inspektora Gouviona, že je ve spojení se zločinci? Dělení lupu skončí masakrem. Čím méně přeživších, tím více zůstane pro ostatní. Tato brilantní akce pěkně rozvíří hladiny policejních vod a obzvláště se dotkne superintendanta Josse, který má půl roku před odchodem od kriminální policie do důchodu. Oba jsou totiž staří přátelé ještě z klukovských let. Když je Gouvion nalezen mrtev, Joss nevěří příběhu o nešťastné náhodě a pouští se do vyšetřování na vlastní pěst… (Česká televize)

Rosalinda

Já z tohoto filmu kupodivu dvakrát nadšená nejsem. Občas jsem se propadala až do nudy. Mistr Gabin mě tentokrát také zrovna nějak nepřesvědčil, ale hodně mi na tom celém kazil dabing. Dabovaný Gabin je pro mě stejně jako Delon hřebíčkem do rakve... toho určitého filmu. Proto se na to snažím dívat tak, jako kdybych viděla originál a ten si rozhodně čtyři slabé hvězdičky zaslouží. Ještě musím přijít na to, jak je to skutečně s těmi českými texty v ústřední písničce a v té, co hrála z rádia u potápějícího se vozu. ()

argenson

A pak že prej si starý dobrý kriminálky vystačí bez krve a spousty mrtvol. Nepočítal jsem to, ale tady v první čtvrthoďce připadá cca jedna mrtvola na minutu. Pak se odvíjí místy nudný, jindy docela zmatený příběh, kterej Gabin sám nezachrání. Padá spousta jmen a přezdívek, přičemž málokdy máte šanci si k nim připojit správnou tvář, ostatně i dvě hlavní postavy to bystře komentují: "Kterej Emil? Znám dvacet Emilů." Fascinovaně jsem hleděl na Dany Carrel, vážně tu nevypadá na hodně přes třicet a už padesát filmů za sebou, spíš vzorová ukázka debutující porcelánové panenky. A potěšila mihnuvší se Noëlle Adam. ()

darkrobyk

Parádní kriminálka, která ani příliš nezestárla, v níž je více mrtvých než v celém Midsomeru. Nepříliš komplikovaná dějová linka mi vůbec nevadila, jelikož na herce byla radost pohledět. Velmi se mi líbila hudební vsuvka z bizarního klubu - hudba jak ze sci-fi v kombinaci s duchem hippies. Francouzi zkrátka detektivky uměli. A navrch skvělý český dabing! ()

MikO_NR_1909

Priamočiara kriminálka skúmajúca predovšetkým antonymickú schému jedného výrazného záporáka a jedného výrazného muža zákona s mladou ženou ako nástroj konfliktu. Inak ničím výnimočná, jednoduchá výstavba deja odzrkadľuje obohratý scenár zapadajúci k stovkám ďalším. Výhodou však je, že tempo rozprávania je nielen prehľadné ale i rýchlo plynúce, čiže tie napínavé i nudnejšie miesta idú ruka v ruke a nebudete pociťovať dramatickú nekonečnosť. ()

Caszidy

Solidní, přímočará, drsná kriminálka s hereckým bardem Jeanem Gabinem. Zajímavá je především zobrazením tehdejších technických postupů a vybavení francouzské policie. Mám ovšem výtku k dabingu - naprosto nechápu, proč je původní francouzská hudba a zpěv Serge Gainsbourga nahrazena českými písničkami? Přiznám se, že to jsem opravdu ještě nikde neviděl, respektive neslyšel. ()

• Ač měl konzervativní Jean Gabin averzi k vulgaritám a stavěl se rezervovaně k faktu, že ne snadno odhadnutelný – skandální, prokletý básník, ale nadaný, nezařaditelný velikán hudby Serge Gainsbourg bude jedním z jmen ve filmu, tedy především a hlavně skladatelem hudby pro film, postupně se sblížili. Zatímco podle scénáře se ve filmu jen letmo a nevraživě oba pozdravili ve dveřích, po natočení této sekvence spolu více než hodinu diskutují o kinematografii, hudbě, literatuře a dalším. Po uvedení filmu do kin odmítnou některé rozhlasové stanice jeho, dalo by se přeložit jako „Requiem za kreténa“, pustit. A je, jako nikoli jediná jeho skladba, ve Francii cenzurována. Gabin nato dojel osobně urazit tehdejšího ministra vnitra a Sergimu Gainsbourgovi napsal: „Nedělej si příliš starosti, bezpochyby se pánové cenzoři cítili terčem tvé písně.“ (AlDelon)
  • Skladatel hudby k tomuto filmu Serge Gainsbourg v něm hraje zpěváka Émilovy kapely, zpívá šanzon "Requiem pour un con", který napsal jako ústřední píseň filmu společně s Michelem Colombierem. (Snorlax)
  • Ve filmu používají policisté modré coupé Matra M530 s motorem V4, umístěným před zadní nápravou. (Scott67)