Kate Abbottová (Milla Jovovich) patrí k najlepším agentom americkej štátnej bezpečnosti a v súčasnosti je pridelená k tímu strážiacemu americké veľvyslanectvo v Londýne. Jej poslaním je odhaliť teroristov, ktorí sa nepoznaní snažia vstúpiť na územie Spojených štátov, a zabrániť im v tom. Keď jedného dňa príde o život Malťan pokúšajúci sa dostať sa do USA na falošné papiere, Kate sa pustí do pátrania, ktoré ju zavedie na stopu štvorice vedcov, expertov na výbušné chemikálie, ktorí už pred nejakým časom požiadali o vstupné víza. No než stihne informovať kompetentné úrady, dôjde k ničivému bombovému útoku, pri ktorom zahynú všetci jej kolegovia. Katein život sa v tej chvíli kompletne obráti hore nohami – ako jediná preživšia sa totiž v očiach vyšetrujúcich orgánov okamžite stane hlavnou, alebo presnejšie jedinou podozrivou z atentátu, čo v praxi znamená, že ju všetci, ktorí sa ako loveckí psi vydajú v jej stopách, chcú dostať radšej mŕtvu ako živú! Akoby to nestačilo, má v pätách aj tajomného nájomného vraha, prezývaného Hodinár. No i na úteku pred novými nepriateľmi Kate neprestáva sledovať stopu unikajúcich teroristov, čo ju zavedie rovno do New Yorku. A v tom momente sa jej zdanlivo bezvýchodiskový boj s časom i o vlastný život prehupne do tej náročnejšej fázy. Kate totiž zistí, že cieľom ďalšieho plánovaného útoku teroristov sa má stať obrovský dav na Times Square! (TV Markíza)

Los_Angelos

Taková akční jednohubka, jakých se už natočilo a ještě natočí mraky. Milla utíká před chlapíkem, kterej jí pořád ne a ne zabít. Ale nebojte se Millé děti, všechno dobře dopadne. Film ani neurazí, ani nenadchne, dobrý tak na Novu od půl jedenáctý večer. 35%. ()

H3LLraiser

Docela o nicem, ani typicky "jsi podezrela, schovavej se a utikej" ani "sama jako sefka nepoverim kvalifikovane pod sebou ale pujdu vyresit teroristickej utok sama" a absolutne to nefunguje... ()

Catella

Další z mnoha filmů na téma tajnýho agenta (tady teda agentky), po kterym pátrá celej svět, protože se domnívá, že je moc mooooc nebezpečnej a přitom on chce jen zachránit svět před zlosynama. Jsem zvědavá, kdy někdo konečně natočí film vo tom, jak ten superdobrej agent, co chce všechny zachránit řekne, "seru na to, všichni si tu chcípněte" a radši si pojede válet prdel třeba na Bali... ()

v0jt1s3k

Mila mluví s centrálou agentury do klávesnice na zadávání kódů. Tyw.e, tohle bylo co za film? Brosnan to musel vzít jen kvůli prachům a podle toho i hraje. Mila by zase chtěla hrát,bohužel doby Johanky z Arku jsou dávno pryč. Ženský Bourne, top asset agentury seká jednu chybu za druhou, chová se jak vyděšená vesničanka (v prudkém rozporu s počtem skills, které vyjmenovávají její nadřízení), chodí převážně k hlavním vchodům s kamerami a až pak do zadní uličky. Zatavená karta se sledovacím čipem se zničí tak, že se na ni dupne na koberci. Je tišší zámek ustřelit, než dveře vyrazit. AAAAARGH, tohle fakt bolelo, od půlky hodně moc ()

Monditrade

Super....akce, akce.....je to svěží, nenudí a dobře zahrané....jen je vidět jakou mají úředníčkové za přepážkou moc :-) a jak stačí říct kdekoliv na světě..."já jsem pracovník USA ambasády"...a všude máte vstup zdarma i na místo výbuchu v Londýně :-) ()

raru

Aj keď vlastne nepresvedčivá Milla trištvrte filmu uteká pred inak celkom presvedčivým zabijakom Pierceom,je to vlastne zbytočná nuda okorenená terorizmom,ktorá vo mne nezanechala ani štipku emócií a bol som rád,keď to skončilo. ()

smartynaf

Prostě to nešlo. Dal jsem tomu 58 minut a vypnul. A to jsem u toho šel myslím ještě pro jídlo, pak pití atd. Nuda, krkoloný děj, hercům to nevěřím a mnohdy nevěřím ani vlastním očím. Myslím že hodinová šance byla z mé strany fér :-) ()

zekon

Přesně jak bylo napsáno, stejný dojem. Mix Bourna a Uprchlíka kdy pipence nikdo nevěří a uvěří v poslední minutě.......no to jako kdysi jo, ale dnes.........trošku vyčpělé a moc béčkové. ()

Jarda68

Hodně slabý odvar Jasona Bournea....Nelogický scénář a naivní hrdinka,co má víc štěstí než rozumu....Naštěstí to rychle uteče,na Millu se dobře kouká a Pierce Brosnan hraje Hodináře celkem fajn....60% ()

chosan

Film není špatný je to spíše thriller než nějaká akční jízda. Brosnan výborně ztvárnil akčního drsňáka - záporáka. No je to takový vyvážený řadím ho tak na 55%. Tedy spíše průměr. ()

gatuso

Predvidatelne, pateticke, motiv utoku absurdni. Aby to nebylo jen o tom ze 99% teroru spachaji arabaci, svedli linku na francouze, ktery se mstil americanum kvuli tomu, ze mu pred 10 lety zemrela manzelka kvuli zamitnute vizove procedure a nasledne operaci v USA...Mila me iritovala, Pierce zahral zaporaka slusne. ()

Pignon

V titulcích bylo Rusáků jako na Donbasu, takže v předvečer Putinovy největší životní blamáže je to přiměřená zábava. Pošleme na něj Milu. ()

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani… (viac)