Divácky vďačný a výpravne atraktívny film, ktorý sa inšpiroval dávnymi fantastickými príbehmi zo začiatku 17. storočia, ako ich zachytil neapolský básnik Giambattista Basile. Traduje sa, že z jeho diela neskôr čerpali všetci slávni európski rozprávkari. V troch príbehoch vystupujú šľachtici a panovníci, princovia a princezné s rôznymi slabosťami, túžbami a trápeniami. Ale sú tu prítomné aj rôzne podivné bytosti, nadprirodzené a čudesné živočíchy. Jednotlivé príbehy ako celok vytvárajú pozoruhodnú barokovú mozaiku s ohromnou výtvarnou kulisou, a to nielen ako jasný odkaz na dejiny umenia, ale aj ako citlivé upozornenie na pretrvávajúce vlastnosti a správanie ľudí. (Art Film Fest)

malyLibor odpad!

Já nevím... asi žiju v jiném světě nebo co. Tenhle velehumus má vyšší hodnocení než poměrně slušná crasy komedie, kterou jsem viděl odpoledne? No, já tedy nevím... že se to líbí uživateli verbal, jehož hodnocení jsou obvykle hromada hnoje, to bych pochopil, ele že je někdo schopen tomuhle dát pět hvězdiček? No... no comment. A to jsem to opravdu dokoukal do konce, zajímalo mne, jestli to bude tak špatné skutečně až do konce. Ne, nebylo, bylo to ještě horší. No nic, jdu zvracet. ()

Liltamire

Toto má s pohádkou společné možná jen ty princezny. Všechny tři příběhy mají jedno společné. Dávej si dobrý pozor na to, co si přeješ. Aby si to tvoje přání totiž někdo nevyložil trochu jinak. Pomalejší rozjezd se pak změnil v hororovou podívanou, na jejímž konci všechna splněné přání ze tří příběhů tak trochu vyprchala. Krásná neobvyklá podívaná plná odrazů lidské duše, která nebývá pokaždé tak úplně neposkvrněná. ()

Gravediggger

Magořina, samozřejmě, to jsem věděla. I přesto tam ale bylo pár docela wtf momentů. Třeba ten neobvyklý domácí mazlík. Akorát teda postava Salmy Hayek byla fakt děsná, takové baby úplně nesnáším. Ale jsem zaujatá, jednak jsem ji neměla ráda nikdy, a jednak sama postrádám i sebemenší náznak mateřského pudu, takže to nikdy nepochopím. ()

JB001

Nejvíc se mi asi líbilo, že to je celé v angličtině a že jsem tomu rozuměl. Nicméně i když mám pohádky rád, tak tohle pro jednou bohatě stačilo. ()

Atriot

Podivná pohádka nepohádka pro dospělé, ke klasické laskavé pohádce s dobrým koncem to mělo hodně daleko, k děsivému hororu ještě dále, samozřejmě s vyjímkou závěrečné scény se Zlobrem. Byla to taková podivná syrová slátanina všech možných pohádkových motivů. Kvalitní výprava, kostýmy, hudba a vlastně i zajímavý děj, ale nesympatičtí herci, s vyjímkou krásné Salmy Hayek, někdy zbytečně dlouhé sekvence, nemělo to spád, nebylo komu držet palce, prostě celkově to jako příběh moc nefungovalo. Vyznavači bizarností a originality ovšem musí být z takové pohádky v transu. ()

jeany23

Začalo to slibně. Pěkný vizuál, kostýmy, tři zajímavě rozjeté příběhy...Tak proč teda ty nedomrlé konce ???  Nebo mi něco uniklo ? Příběh s albínskými hochy tak nějak vyšuměl doztracena. Ten s blechou a zlobrem ke konci nabídl aspoň slušnou vyvražďovačku. No a ten se starými sestrami neměl pro jistotu konec vůbec,  a vůbec to bylo celé WTF. A proč se hlavní protagonisti ve finále sešli, když jejich příběhy spolu nesouvisely a žádné rozuzlení ani osvětlení z toho nevzešlo, to taky nechápu. Být to tři samostatné, dotažené příběhy, bylo by to lepší. Nicméně i přes všechny mínusy se téhle podívané nedá upřít jistá podmanivost. Kdy taky příště uvidím pohádku pro dospělé, kde probíhají pokusy o vraždu, sex, lámání vazů ve velkém, znásilnění, stahování z kůže a další libůstky ? ()

Mykie

Skvělá podívaná, kterou určitě doporučuji, už z toho důvodu, že ukazuje jak vypadaly ty správné a pořádné pohádky nahánějící hrůzu dětem i dospělým. Vizuálně i výpravně úchvatná chvílemi úsměvná, chvílemi děsivá, ale v každém směru krutá a nekompromisní. Přesto všechno však v závěru vyšumí do prázdna a postrádá cokoliv, co by alespoň zčásti připomínalo uzavřený konec, chybí zadostiučinění a jistá osudovost pohádkám tak vlastní, proto jen průměrné hodnocení. Avšak zážitek je Pohádka pohádek určitě nevšední. ()

Eviel

Osobne som sa dosť nudil milá rozprávka určite nie pre deti. Každý z troch príbehov bol niečím zaujímavým , ale nie natoľko , aby to potiahlo 2 hodiny. A tie zbytočne prehnané scény , kde sa prakticky nič nedialo tomu moc nepomohli. ()

maxi_tom

Plusom je originalita jednotlivých príbehov, podarený vizuál a samozrejme tie hrady. Kazí to pomalší rozbeh a tak nejak nedotiahnutý záver. Celkový dojem bol preto priemerný, tak za 3* (6/10). ()

goauld

Málokdy jsem tak nadšen výsledkem filmařů a málokdy dávám plný počet bodou...ale zde to jinak ani nešlo. Skvělý snímek po všech stránkách. Tudíž se nechci opakovat a psát totéž co mnozí jiní předemnou. Zkrátka skvěle strávených 125min u TV...... ()

lineker

Tři království, tři bizarní příběhy na kterých by se mohli učit bratři Grimmové. Je pravdou, že první půl hodinu jsem značně netradiční výrazové prostředky Garroneho internalizoval. Jakmile si vše v mé hlavě sedlo, shledal jsem film za velmi působivý. Jak již v úvodu ten strašně vysoký pán naznačil v příběhu jde o to, že vše je něco za něco. Můžeš mít co žádáš, ale všanc musíš něco nabídnout. Někdy i život blízkého či svůj. Parádní kostýmy, výprava. ()

kecal

Snůška nechutností, ošklivostí, někdy až bizardnosti a to vše v perfektním vizuálu s krásnými exteriéry, dobrou hudbou a kamerou. Sem tam sem se zasmál, sem tam byl příjemně znechucen. Co se musí na autorech ocenit je, že se jim podařilo sehnat dostatek škaredých lidí, aby s nim obsadili celý film. Dokonce i Salma Hayek v tomto snímku postrádala jakýkoli sexepíl a to z ní obvykle přímo stříká. Ale je fakt, že v Itálii je škaredých ženských opravdu dostatek, takže to tak heroickej výkon nebyl. Snad jediná vážnější vada byla občasná nelogičnost scénáře, to mě dost kazilo zážitek z filmu, ale jinak to bylo rozhodně zajímavé. A scéna v kočáře mé oko, taky potěšila, takže proč nedat solidních čtyři. ()

Ryorka

já nevím.....za mě to bylo divný. taková divně poskládaná fantasmagorie. úchylné,temné. nějak jsem si nenašla nic, co by mě v tom oslovilo. ale možná jsem jen nebyla dostatečně v rauši. ()

mad.dog

Souhlasím s vysokým hodnocením, ale mě film přišel velmi zdlouhavý a popravdě nudný. Kdyby byl aspoň o 40 minut kratší, dynamika by byla někde jinde. Jinak herci super, hudba taky, vizuál opravdu povedený. Navíc krásný protiklad všem cukrkandlovejm pitominkám, kterým říkají pohádky. Nebýt zdlouhavé stopáže, na které se projeví, že film toho nemá moc co říct, aby to dalo dvě hodiny, neváhal bych a napálil bych plnou pálku. ()