Jaké to je vyhrát závod s vědomím, že jste ztratili lásku? V době letních prázdnin trénuje patnáctiletý Sieger v barvách nového atletického týmu pro národní mistrovství ve štafetě. Setkání se zvláštním a nepředvídatelným Marcem v něm vzbudí pocity, které přesahují hranice běžného přátelství. Když Marc jeho city opětuje, Sieger se ocitá v osamělém zápase se sebou samým. A mistrovství se blíží... (Cinemax)

poet

Vo svojej podstate velmi podobne ako nemecký film Letná búrka akurat veslá nahradia tretry. Celkom dobrá kamera aj herci akurat ta dejová linia sa dala možno urobiť o niečo zaujímavejšie. Tak to je to v podstate len ďalší film istej kategórie ktorý nič nové nepovie ale ani nepokazi. ()

Adiemus

Jako by šlo o remake Letní bouře; ne sice vyloženě nepovedený, ale až příliš vypulírovaný, počínaje bezchybnou vizáží obou hlavních protagonistů, přes líbivou kameru (pravda, záběry shora na první nesmělé doteky obou kluků jsou vážně vydařené) až po hudební složku. Příběh sám o sobě není špatný, ale často jsem dopředu odhadla, jak se bude vyvíjet dialog; už vůbec nemluvím o sportovní vložce, téměř identické s Letní bouří (sportovci prominou, ale veslování nebo štafeta v tomto případě vyjde prakticky nastejno) atd. Jenže na rozdíl od Letní bouře jsem postrádala uvěřitelně silné emoce; i když Sieger "svádí boj se svými pocity", ale všechno jen klouže po povrchu. Zpočátku se zdálo, že je zaděláno na problém, kterým by se Kluci přece jen od Letní bouře odlišili: na konflikt v Siegerově rodině, který bohužel dočista vyšuměl. Jednohubka na letní odpoledne, nic víc. ()

Dudek

Jak už jsme si u západní produkce zvykli, na televizní snímek se jedná o řemeslně velmi kvalitní podívanou. Po dějové stránce se však nejedná o bůhví co. Spojení GLBT a sportovní tématiky není nic nového a v tomto případě působí i nepříjemně vyčpěle. Na druhé straně zde ona sportovní vsuvka neukazuje svou drsnou stránku, jak je zvykem, ale spíše zde funguje jako odrazový můstek pro vznikající vztah. V rámci malého družstva, které se soustředí na rozvoj týmovosti, to mohlo působit logicky a uvěřitelně. Nicméně postavy neprochází žádným vývojem a veškeré události jsou tak spíše dílem náhody. Ve svém minimalismu je to velmi příjemné, nicméně přílišná nucenost celou tuhle snahu o komorní romantiku stahuje rychle dolů. ()

Stanislaus

Už zde padla zmínka o snímku Letní bouře, která byla, co se podobnosti týká, celkem trefná, i když je pravda, že oba filmy jsou v mnohém odlišné. Zejména pojetí vztahu obou hlavních hrdinů se liší, nicméně ten sportovní nádech a jakési obavy z reality oba filmy tak nějak spojuje. Sice nemohu říct, že by měl tento film vyrazil dech, ale dobře se na něj dívalo, vůbec mě neiritoval a působil realisticky. Zkrátka nenápadný nizozemský kousek, který zaujme svou jednoduchostí a upřímností. ()

tomeš

Na začátku se mi to zdálo nějaký prkenný a trapný. Ale pak jsem tomu jednoduchoučkýmu, lineárnímu příběhu bez odboček začal propadat a nakonec mi to náramně sedlo. (Což je možná i tím, že jsem za poslední půlrok filmově zcela vyhladovělý). Inovativní hudba, vynalézavá kamera, skákání na trampolíně (vybavil se mi Billy Elliot), vzorné Holandsko, kde i motorkáři jsou vlastně milí kluci. Takhle si představuju gay teen TV romanci 2014. Za mě dobrý! ()