Tobi a Achim jsou dlouholetí přátelé. Spolu působí v jednom veslařském družstvu, spolu poprvé poznávají taje života i druhého pohlaví. Jak se však rozvíjí Achimův milostný vztah se Sandrou, Tobi si začíná uvědomovat, že jeho poměr k Achimovi je více než jen kamarádský. Soustředění veslařského oddílu a probíhající letní bouře vyhrotí vztahy mezi mladými lidmi. Specifický humor teenagerovských komedií, vycházející především z objevování sexuálního života, se proplétá s dramatem přiznání vlastní sexuální orientace. (oficiálny text distribútora)

Radek99

Es ist egal, es ist mir ganz Wurst... Co tak čekat od teenagerské komedie z Bavorska, že? Leč pozor, v případě Sommersturmu je tu hned několik udivujících překvapení - nejedná se o teenagerskou komedii v pravém slova smyslu, ale spíš o teenagerský film (drama se u této letně rozvolněné látky zdráhám napsat), v kterém se navíc snoubí bytostně naléhavá tématika Gus Van Santovských snímků, hledání identity s probouzející se homosexuální orientací a její uvědomování si, a romanticky laděné love story, která má ovšem díky výše zmíněným okolnostem trochu neočekávaný průběh... Marco Kreuzpaintner natočil film až překvapivě vkusný, citlivý, téměř křehký, jak se sluší v otevřené společnosti i civilizačně liberální, v němž krásná letní atmosféra laskavě překryje traumatizující zkušenost. Symbolické střídání počasí (počáteční uvolněnost slunečných dnů a azurové oblohy x vnitřní konflikt symbolizovaný deštěm a bouří), metaforický běh džunglí vysokých trav, jakýsi kult mladého (mužského) těla, který mi nevadil ani jako heterosexuálovi. Možná nejlepší teenagerská ,,komedie", kterou jsem kdy viděl... Podobné filmy: Latter Days, Beautiful Thing, Láska je láska, Kluci nepláčou ()

Carrie_3

Nejprve, než se pustím do hodnocení tohoto filmu, musím podotknout, že nemám vůbec nic proti filmům s homosexuální tématikou, ba naopak si je ráda i pustím. Německý snímek zavede diváky na soustředění veslařského oddílu, kde mají jednotlivé postavy možnost se plně projevit. Nemohu si pomoci, ale už od počátku mi film přišel trochu jako groteska, pokud takovýmto způsobem fungují různá sportovní soustředění, tak by mě nepřekvapilo, kdyby všechny závody prohrály. Jednotlivé scény na mě působily strašně prvoplánově, bez nápadu, člověk dokázal odhadnout, co přijde dále apod. Jako jediné pozitivum snímku hodnotím některé záběry kamery, které byly v několika okamžicích velmi povedené. ()

lioncel

Nejsem žádný velký filmový šťoural a většinou ani moc neprotestuji při sledování některých přehnaných či hodně nepravděpodobných momentů v různých movie dílech, většinou chápu záměr a potřeby filmových tvůrců, ale co mě tady ke konci úplně praštilo přes oči : v dorostenecké či dokonce v juniorské kategorii (ale vlastně vůbec v žádné) je nemožné, aby dívka veslovala na regatě (při závodech) v závodní lodi společně s chlapci .. nejen, že pravidla něco podobného vůbec striktně nepřipouští .. ale hlavně .. vždyť by jim nemohla fyzicky stačit .. uštvali by ji chudinku po několika desítkách metrů … ()

lucascus

Teenagerská love story, ale něco tady neklape. Nebo klape, ale jinak - kluci choděj s klukama, a nejenom choděj. Takovéto snímky jdou běžně mimo můj filmařský zájem, zde však můžeme najít určitou hloubku a psychologický vývoj postav. Ovšem určité situace jsou bohužel těžce předvídatelné, jednání postav je velmi laciné (především v první polovině filmu) a divák brzy pochopí, kdo z postav je jak orientovaný. Jen se divím, že to mezi sebou nevyčichli i samotní hrdinové filmu, protože ty hrátky v úvodu už o mnohém vypovídaly. Ale budiž.. Větší vadou na kráse jsou postavy trenérů veslařů. Ti jednají nelogicky, nikterak nezasahují do svého týmu, nic neovlivňují - což by reálně vypadalo zřejmě jinak. Slabší tři. ()

noctambule

Námět "hledání sebe sama" ok, ale scénář dost pokulhával. Nebyl to nijak originální příběh, který navíc přinášel situace dost přitažené za vlasy, se spoustou klišé. Představitel hlavní role mi byl od prvního okamžiku neskutečně nesympatický, ale ostatní byli celkem fajn. Občas hezké momenty, dost to ale zazdil slabý konec. U mě je to na rozhraní, ale nakonec hlavně kvůli hezké hudbě a kameře se přikláním ke 3*. 55% ()

• Voda, která ve filmu působí jako jedno velké jezero, je ve skutečnosti několik různých jezírek "sestříhaných dohromady". (Vodnářka)
  • Polská herečka Alicja Bachleda-Curuś, představující ve filmu Anke, byla kvůli přízvuku předabována Němkou Laurou Maire. (Vodnářka)
  • Většina filmu byla natočena u přehrady Bevertalsperre v Severním Porýní - Vestfálsku. (Vodnářka)