Ten, koho miluji

• USA The One I Love

Ethan a Sophie (Mark Duplass a Elisabeth Mossová) se po letech soužití ocitnou na pokraji rozvodu. Vydají se na víkend do krásného prázdninového domku, aby se pokusili zachránit své manželství. Na první pohled romantický a poklidný únik z reality se záhy promění v neskutečné drama, když je nečekaný objev donutí podrobit svůj vztah i společnou budoucnost těžké zkoušce. (Cinemax)

kubyno

Strašně nedotažený. Tvůrci nakousli spoustu výborných nápadů a spoustu jich hned zahodili. Je tam pár věcí s velkým potenciálem jen nastíněno a to mi přijde jako strašná škoda a nevyužitý potenciál. Vím, že snímek má být hodně otevřený, ale některé věci by podle mě měly být dotaženější. Jinak moc zajímavý a jinak dobrý snímek. ()

Ben Nevis

Realistický pár se ocitne v nereálné situaci, jako když děti prolezou skříní do Narnie, jak se asi zachovají? Bylo by lepší, kdyby tvůrci zůstali u vysvětlení "Když rozsvítíte světlo v místnosti s gorilou, ona nebude řešit, jak funguje elektřina, ale bude si užívat světla a zkoumat nové možnosti." Nicméně tvůrci přispívají ke zmatku přidáváním dalších indícií. Tudíž hloubavci mohou hloubat nad tím, jak to bylo doopravdy, a ostatní si užívat sondy do hlubin duše prototypového muže a ženy. ()

Akaja

Až mi z toho bylo úzko, jak se Ethan snažil, přestože se na Sophii měl vykašlat. Líbilo se mi, že nic moc nevysvětlovali, akorát by do toho zbytečně zabředli a nebylo to potřeba. Konec mi nijak překvapivý nepřišel, spíš by mě překvapilo, kdyby si Ethan domů odvedl tu opravdovou Sophii, která raději zůstala v "mezisvětě", než by se vrátila do zaběhnutých kolejí s tím, koho už nechce. ()

dwbmb

Další film z mého oblíbeného žánru myslošuků, který však v mých očích ztrácí i díky tomu, že jsem viděl o mnoho vydařenější Coherence. Téměř bez napětí, jednotlivé zvraty jsou (oba dva - na myslošuk docela málo) tak předvídatelné, že jste ve výsledku omyslošukáni tím, že se stane to, což jste předpokládali a ne pravý opak, jak by se u myslošuku slušelo a patřilo. Není to vůbec špatnej film, určitě si ho pusťte, ale Byrkit prostě nasadil laťku vysoko. ()

Nathalia.A

O tom aké ideály majú partneri vo vzťahu a ako to dopadne keď kladú zidealizovanie pred realitu. . Veľmi fajn a originálne spracovanie :) ()

pushover

Působilo to na mě podobně, jako některý ujetosti od Kaufmana. Rozhodně originální scénář a nevšední námět. Herci sedli výborně. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Zajimavé, originální a spíš mysteriózní než "komedie". Vývojem děje přibývalo mírné mrazení. Typické = za všechno může chlap, ikdyž to sere ženská. ()

brectule

Šla jsem Naslepo a až do konce jsem byla napnutá, jak to dopadne. Překvapil mě úhel pohledu na vztah mezi manželi. Možná bude dobré si film pamatovat a připomenout si ho až bude člověk, vztah v krizi. ()

ostre_pero

Jeden z najlepších filmov, aké som kedy videl! Vynikajúce výkony Duplassa a Mossovej, perfektný scenár a réžia. Základom asi bolo, že som od tohto filmu veľa nečakal (akurát tak manželskú zápletku), a preto som bol viac než milo prekvapený. Odporúčam! ()

lineker

Příjemný malý překvapko, které vás na tu hodinu a půl spolehlivě zabaví. A ujišťují, že za chvíli přestanete přemýšlet co za tím vším stojí a necháte se pouze bavit. Mc Dowell se u mně zapsal svou prvotinou velmi dobře. ()

McGuffin

Muž a žena, manželé co jim to ve vztahu neklape, důvěřují americké radě a zajedou do osamělého hotelu, kde v osamělé chatě najdou svá faktická dvojčata, co jim z oka vypadli, ale na rozdíl od nich jim to klape. Takže kdo koho jediného miluje, The One I Love, začne být v záměnami nastalém zmatku trochu nejasné. Inspirují dokonalí manželé nedokonalé? Nebo nedokonalá manželka uhrane dokonalému muži a naopak? Spal nedokonalý s dokonalou, nebo je to nedokonalé malicherná obsese? Nebo spal nedokonalý s nedokonalou a je to nedokonalé trik? Tak takové je těsto, z něhož Justin Lader uhnětl scénář. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()