Tři sestry - Život je takovej

všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Československo, 1990, 3 min

Jara.Cimrman.jr

Svižný hospodský punk je v tomto klipu přepínán z hospody na koncert a tak to má být. Je to jasná rebélie proti mrtvému systému, který by z výchovného hlediska nedovolil na obrazovce panáky, cigára ani vulgární text, ale určitě se z toho obrazově dalo vykouzlit o něco víc. Mně to však nevadí, protože život je takovej a jinej nebude a tohle je jedna z nejlepších skladeb, kterou trojice sester porodila v zakouřené nevětrané místnosti. ()

MM_Ramone

"...Možná mě zítra v peci spálej a moje ideály proměněj v prach. A z toho popela na kterej psi kálej, nikdo už víckrat nebude mít strach. Život je takovej a já to vím, přesto se nebojím, někdy si pěji. Vím že bůh závidí a psi že koušou, puberťák onanuje a mně to nevadí. Nemravný myšlenky - život je takovej! Kratičký sukénky - život je takovej! Žrát lidem z talíře - život je takovej! Co jsem to za zvíře? Co jsem to za zvíře?!..." tak toto vykríkal na plnú hubu v roku 1990 Lou Fanánek Hagen za rezkého doprovodu jeho kamarátov z kapely Tři Sestry a ja som bol z toho paf! Cítil som, že takáto muzika mi je veľmi blízka. Zamiloval som si punk a milujem ho doteraz. Je to tak a inak to už nebude, nežli mý tělo platnosti pozbude. **** ()

Tryskomyš

Tyhle první písničky Tří sester jsou moje srdcovka. Bylo mi v té době 16 let a můj bráška je poslouchal. Některé jsou fakt super. Život je takovej mezi ně patří. ()

Boudyy

Takový fajn devadesátkový punk, kde je ještě znát ryzí post-totalita. Dělnická stařešina nasává v knajpě, jako už po celá léta, zatímco omladina nasává s nima, ale řeší, co s životem. Kromě pohodově filosofického Fanánkova textu je tady jasný apel: vy jste svoji šanci promarnili, my ne. Proto se záběry na staré kmety unavené životem prolínají se záběry na mladé pankáče na koncertě. Tohle je vskutku revoluční klip, ačkoliv vznikl po revoluci. ()

Shiroko

Technicky to je samozřejmě příšerné, ale vždyť to je zaslouženě jedna z nejskvělejších písní, která kdy v Česku vznikla, a nejsem jediný kdo si to myslí ()