Radim Kraviec alias Káčko (Hynek Čermák) sa vyznačuje vysokou inteligenciou a talentom pre dokonalý podvod. Kde iní siahajú po zbrani, on využíva lesť, armádu právnikov a monštruózny kapitál. Bez mihnutia oka okráda štát o miliardy korún. Uvedomuje si však hranicu, ktorú nesmie prekročiť a ľudí, čo mu stoja v ceste, fyzicky nelikviduje. Vďaka kontaktom na politickej scéne pripravuje ďalší svoj triumfálny kúsok - ovládnutie spoločnosti Čepra, ktorá kontroluje všetky zásoby pohonných hmôt v republike. Ak to vyjde, urobí obchod storočia. Káčka však nečakane zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, ktorý spolupracuje s hospodárskou kriminálkou. Nemožné sa stáva skutočnosťou. Nepolapiteľný tunelár Káčko končí vo väzbe a štát nepríde o miliardy korún. Aspoň zatiaľ nie. Keď sa Kraviec vďaka šikovným právnikom dostane už onedlho na slobodu, rozbieha neľútostnú mašinériu pomsty. Jeho povestná opatrnosť aj chladná myseľ nenávratne miznú, prekračuje všetky hranice a z finančného zločinca je zrazu neľútostný sériový vrah a krvavý mäsiar. (TV JOJ)

roswelll

Na české poměry velice působivý a napínavý kriminální příběh dle skutečné události, který si myslím bohužel ani zdaleka neukazuje pravý stav věcí na naší politické scéně ()

yakoob

Koukám, že filmy o gaunerech začínají mít lepší sledovanost než filmy o kladných hrdinech...Čím to je?? Asi to dneska frčí a člověk prožívá ty emoce tak nějak jinak...Každopádně na české poměry dobře natočené, Čermák důvěryhodný, akce a zobrazení toho zkaženého světa kolem nás taky dobře zvládnutá...Každopádně nezávidím těm lidem, peníze sice mají, ale strach, strach a zase strach... ()

schizmo

Český kriminálky, a překvapivě i ty novodobý, mají své kouzlo. Díky dlouhé tradici, kterou tento žánr v našich končinách má, se občas povede natočit něco zábavného i v současné době. Vzpomeňme třeba Sametové vrahy, Czech Made Man, Příběh kmotra a teď novinka Gankster Ka. Autoři zpracovali životaschopnou žánrovku v moderní produkci a s plejádou českých herců. Nedává prostor nudit se nebo přehánět, naopak nakouknutí pod pokličku nekalých praktik zločinců je docela vzrušující. Pokud tedy víte, že jste tomuto podsvětí na míle daleko a v pohodlí svého obýváku. Příjemné překvapení. ()

NinonL

Trochu mi trvalo, než jsem se zorientovala v pojmech. Český ekonomický zločin je zřejmě otázka sama pro sebe a ve světě dost nevídaná. Jedná se o průměrnou kriminálku, kterou asi lépe ocení diváci sběhlí v dané tématice. Jinak nemám nic ke kritice, herecké obsazení bylo slušné. ()

agentmiky

Co se to děje ? Nikdy jsem nebyl moc shovívavý k domácí detektivní tvorbě, ale v poslední době jí přicházím dokonce i na chuť. Holt, časy se mění. Spolupráci Pachla s Čermákem mám již ozkoušenou ze seriálu Rapl a vím, že tato dvojka produkuje kvalitní výrobky. Gangster Ka není žádnou výjimkou, dokonce zde rekonstruuje příběh známého českého mafiána. Opět si nedovoluji říct, kolik materiálů se zakládá na skutečnosti, a kolik z nich je pouhá fikce, ale zde tvůrci říkají, že většina věcí je věrohodná, tak jim budu věřit. Čermák je skvělá volba, role Káčka mu absolutně seděla, jeho výraz byl mrazivý přesně tak, jak být měl. Bjelac v roli albánského bodyguarda a nejvěrnějšího přítele Káčka byl skvělý, na takovou roli neskutečně seděl. Jeho vyprávění a popisování persony Káčka se mi líbilo (možná i proto, jak jeho český přízvuk zněl chladně a zabijácky). Atmosféru se zde podle mě podařilo nastínit na jedničku, je poznat, jak se Pachl snaží co nejvěrněji přibližovat západní produkci (pomohla tomu i monumentální hudba). Na výsledku to je ihned znát. Jednička byla skvělá, přiblížila nám osobu Káčka. Už se nemůžu dočkat dvojky odehrávající se na Seychelách a v JARu. Za mě dávám 86 % ()

ivishka

Docela povedené krimi. Divné mi ovšem bylo například, když byla přepadovka policistů v domě gangstera, že ty ostatní nezjistili, ale nechali je v klidu telefonovat a popíjet si kávičku... Čekala jsem ovšem, že se u tohoto filmu docela pobavím (myslím po té komediální stránce). Tak se ovšem nestalo. Ale čekala mě zase docela zajímavá úvaha, jestli to opravdu tak chodí v podsvětí a jestli je naše okolí opravdu natolik zkažené. Obdivuji ovšem tvůrce za to, že oba filmy točili naráz - protože si nedokáži jinak vysvětlit, že je pokračování tak rychle v kinech v podstatě zároveň s prvním dílem. Na další díl do kina bych určitě zašla. ()

Lukrecie

" V týhle zemi je takový bordel, že nikdo neví, kdo komu co krade." Čekala jsem mnohem víc, nějak se mi to nezdálo herecky (Hynek Čermák i Vlastina Svátková ano) a zpracováním uvěřitelné. Vadilo mi, že se měnila postava vypravěče "průvodce" filmu. S touto tématikou mě mnohem více zaujal Příběh kmotra. ()

Historik

Spíš než opravdový film, mi to připomínalo nějakou televizní reportáž, nebo hraný dokument. Po příslibu filmových kritiků, že to je skutečná gangsterka, která snese mezinárodní srovnání, to pro mne bylo každopádně zklamání. ()

Ellmariachi

U mě spokojenost. Škoda, že moje znalost prostředí ve kterém se Káčko pohybuje není větší, protože bych z filmu měl třeba i víc. Vše je podle mě hodně slušně natočené a kór na české podmínky. Klidně bych ale stopáž natáhl o 10 -20 minut a některým oblastem života a konkrétním akcím se věnoval víc. Dal větší prostor vedlejším postavám apod. Film má ale slušnou atmosféru a jak to tak bývá do určité míry i Káčkovi člověk fandí. Hlavně ve chvílích kdy ždíme politiky na krev. Škoda toho, že člověk ví jak to celé dopadne. Opravdu slušná zábava a když se budu držet toho co zazní ke konci filmu, tedy že na každé legendě o K je minimálně něco pravdy, tak potěš koště.... 75 procent. ()

JJ.Gibson

Přestože jsem se na toto dílo velmi těšil, tak nemůžu říci, že bych dostal vše, co jsem čekal. Hynka Čermáka mám rád a jeho ztvárnění Káčka bylo pěkné, ale jako celek to moc nefunguje. Jelikož nemám pečlivě nastudovanou celou kauzu, tak mi pár věcí uniká a řekl bych, že film na to "s prominutím" kašle. Rozdělení filmu je také taková lehká dojná kráva, proč musím platit dvakrát v kině, abych se dozvěděl závěr jednoho filmu?!? To mi malinko vadilo. Ale i tak ve mě toto české krimi -drama udrželo v pozoru. Pokud bych to měl srovnat například s Příběhem Kmotra, tak ten se mi líbil o něco málo více, ale kdo ví, třeba druhá část Gangsterky mě přesvědčí, že jako celkem to bude fungovat všechno lépe. Uvidíme... ()

golfoxovox1

Povedený kus naší produkce, Gangster Ka je natočena velmi poutavě, se spádem a prakticky bez hluchých míst, na český film zaujmou už i velmi svižné a technicky promakané úvodní titulky. Dobrý výběr herce pro hlavní roli, který hrál velmi uvěřitelně. Kromě akce a zajímavé dějové linky je film občas odlehčen vtipnými dialogy s nadsázkou. Celkově ale pozitivně hodnotím komplexní znázornění absence svědomí, lidské nenažranosti, touze po moci a manipulace, doporučuji. Krom toho zaujal i soundtrack :-) ()

kaylin

Jsem docela rád, že se česká produkce našla v těchhle moderních gangsterských filmech, protože jí to očividně jde a sluší. Po "Příběhu Kmotra" je tohle další výborný zářez se skvělými hereckými výkony, ať už v hlavní roli nebo v roli vedlejší. Tohle jsou filmy, z kterých mrazí, a já pořád nechápu, jak se tomu lidi v kině smáli. To jsou opravdu tak naivní? ()

gogos

Pomalý a vcelku nepřehledný rozjezd se záhy mění v zábavnou akční kriminálku, která je podaná takovým způsobem, že Čermákovi prostě musíte fandit. Ganster Ka potvrzuje vzestup českých kriminálek v posledních letech. Film nevypadá lacině, ústřední herci jsou zajímaví a i když se najdou v poslední době i lépe zpracovaná témata, tak tento snímek rozhodně stojí za povšimnutí. ()

blackrain

Všichni kradou, všichni jsou zkorumpovaní a všichni jsou totální idioti a všem samozřejmě kraluje jeden provotřídní zmetek. Měl to v hlavě pořádně srovnané a šel si pěkně tvrdě za tím. Hodně ambiciózní figura. Až mi z něho bylo vážně na blití. Faktem zůstává, že v tom uměl chodit. V Čechách (bylo) je prostě možné všechno. Vůbec se to mu nedivím. Nejsympatičtější postavou z toho to celého panoptika mi byla postava, kterou hrál Predrag Bjelac.Ta byla i vyprávěčem. Ale Hynek Čermák byl výborný, o tom žádná. ()

movieband

"V tomhle státě je takovej bordel, že nikdo ani netuší, co kdo komu krade. Osmdesát procent národa neví, co to ta posraná DPH je. Že to je nástroj na jejich okrádání." Gangster Ka je jednou z vlaštovek z, pro mě, čím dál lepšící se české kinematografie. Má smysl, má solidní koncept, který dost dobře funguje ve scénáři. Pravda, Káčko je místy dost zkratkovitý a bere situaci hopem, ale je to snad jedinou vadou na kráse celého filmu. Gangster Ka diváka přivede na pochyby a k zamyšlení, nad situací, která je v republice. Kolik tunelářských krys je v parlamentu, kolik lidí,jako Káčko spolupracuje v dnešní době s politiky. Daněmi, které platíme si kupujeme prolhané fráze politiků a ještě špinavější sliby. Líbí se mi, že se do toho Pachl takhle zakousl a nebál se toho. "Jednou z vlastností ďábla je, že neumí prohrávat. Ve chvíli, kdy každý strčil hlavu do písku, si Káčko teprve protahoval prsty." Pravda, jména jsou sice smyšlená, ale je jednoduché si dosadit jména opravdových lidí, které by tam sedly. Kdo sledoval kauzu s Krejčířem, tak to bude mít o něco snazší. Přiznám se celou kauzu, sem si dohledal až posléze, ale když se na to zpětně podívám, tak je to dost působivý náhled (a zpracování) na Krejčířovu kauzu. Scénář funguje velice obstojně. Jak už jsem zmiňoval, je pravda, že se ve filmu občas velice rychle přechází z jedné situace do druhé, ale dá se v tom relativně lehce zorientovat. Co je dalším takovou rozporuplností Gangstera je střídání vypravěčů. Ze začátku se divák ztrácí, ale v průběhu děje, si už divák dokáže přiřadit hlas k určité postavě a ví, kdo je momentálně vypravěčem. Hynek Čermák exceloval a svou roli zvládl perfektně, i přes jeho odpor ke Káčkově charakteru, o kterém se člověk může dočíst v jednom z rozhovorů, právě s Čermákem. Film, za který se česká kinematografie vůbec nemusí stydět a může se stavět po bok jiných evropských kvalit. Napínavé, se správně thrillerovským nádechem, s nesebeparodizujícím dějem a kvalitním hereckým ansáblem. Čermákovi bych toho Českého lva dal se stoprocentní jistotou. "Já vám řeknu vtip, jo? Víte jaký je rozdíl mezi telefonním automatem a politikem? Do telefonního automatu hodíte minci a můžete mluvit. A do politika vrazíte milióny a musíte držet hubu. Já si myslim, že to je přesný." 84% ()

topi

Jako celek to působilo víceméně chaoticky a nepravděpodobně. Jako oddechovka, kdy vypnete mozek to funguje docela dobře. ()

stration

Přímočarý, svižný film o spojení neuvěřitelné drzosti, chytrosti a absence svědomí. Filmařsky výborný, perfektně obsazený a krásně nasnímaný. Tyto filmy my umíme a tento je toho dalším důkazem. ()

major.warren

Gangster Ka je povedená rekonstrukce s výtečným Čermákem. Jan Pachl odvedl dobrou práci. Natočil řemeslný krimi thriller na motivy Radovana Krejčíře, který je zábavný, akční, i tvrdý. Hynek Čermák v roli Radima Kraviece exceluje a skvěle mu přihrává i výborný Predrag Bjelac, coby gangster Dardan. Pach si nehraje na žádné velké umění ale na prach prosté řemeslo a poctivou filmařinu, i když na styl pomyslné rekonstrukce na motivy skutečnosti jako tomu bylo v případě filmů Kajínek a Příběh kmotra. Gangster Ka nechává diváky proniknout do světa zločinu a skutečně mistrovsky vykresluje praktiky českého podsvětí v čele s Krejčířem, Mrázkem atd. Vyprávěcí oblouk je obdobný jako u Příběhu kmotra akorát je rozdělen na linii policajt/gangster. Právě policejní linie ubírá na kvalitě. Bohatě by stačil Káčko:-). Vizuálně je film velmi povedený. Triumfem je vynikající hudební motiv, jenž nás celým Káčkovým příběhem tunelování, vražd a podvodů provází, a který zlehka připomíná styl Ennia Morriconeho. Scénář je slušně napsaný, drží si kvality, jak filmařské tak vypravěčské, avšak ve finále je prostě rekonstrukční. Pachl plně spoléhá na Krejčíře, tedy Kraviece tedy na Čermáka, který hraje na lva. Hlášky po pokusu o atentát typu: "Můžeš mi to vysvětlit?" postavě sedí a Čermák si Káčka skutečně osvojil. Stejně jako Bjelac Dardana, kterého si divák zamiluje. Uvidíme Kraviece zločince, vtipálek a, manžela a pár vražd k tomu. Najdeme i drobné skutečné rozdíly, např. jednání Krejčíře a jednání Mrázka, kteří jsou velmi rozdílní. Bratrský Příběh kmotra byl více pestřejší, poutavější a umělečtější, ale ve finále se jedná o filmy identické kategorie. Oba baví i přitvrzují, oba jsou natočeny dobře, oba vzpomínají a připomínají zločin v České republice. Gangster Ka je povedený film, a pokračování není o nic méně zajímavé (jedná se jen o rozstřižení na dvě části). Myslím, že takové filmy by se měly točit. Je to naše historie zločinu. 70% a čtyři hvězdičky. Nejlepší scéna je hovor ze Seychel premiérovi (Grossovi). ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

02.06.2016

Ve dnech 30. a 31. května, obohatila program Zlín Film Festivalu 14. ročník konference o filmovém marketingu Duhová kulička. V rámci konference byla také oceněna nejlepší marketingová kampaň k filmu… (viac)