Agresivní virus

• USA The Strain
USA, (2014–2017), 34 h 22 min (Minutáž: 41–69 min)

Predloha:

Guillermo del Toro (kniha), Chuck Hogan (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

David Bradley, Sean Astin, Javier Botet, Natalie Brown, Francis Capra, Roger Cross, Kevin Durand, Ruta Gedmintas, Leslie Hope, Jonathan Hyde, Mía Maestro (viac)

Na newyorském letišti J. F. Kennedyho přistane letadlo plné mrtvých pasažérů. Ty během letu přepadla neznámá síla a čtyřem z nich se podařilo přežít. Nikdo však netuší, co bylo příčinou smrti ostatních pasažérů, a proto je k případu povolán epidemiolog Ephraim Goodweather spolu s kolegy Norou Martinezovou a Jimem Kentem. Ephraim se právě rozvádí s manželkou, která ho opustila. Při vyšetřování událostí v letadle je objevena podivná truhla vypadající jako rakev. Ta však po nějaké době záhadně zmizí. Ephraim a Nora mezitím naleznou podivné červy. Patolog jim sdělí, že v tělech obětí se nenašla žádná krev. Na letiště dorazí starý židovský obchodník Abraham Setrakian, který si vynucuje setkání s Ephraimem. Ten ho odmítá, ale Ephraim mu stačí sdělit, že pokud se mu podaří zadržet rakev na letišti, nemusí dojít k žádnému problému. Ephraim tedy nařídí zákaz odjezdu všech větších vozidel z letiště. Rakev však s Jimovým souhlasem z letiště odveze zlodějíček Gus Elizalde, kterého najal Thomas Eichhorst, pravá ruka podivínského milionáře Eldritche Palmera. Na patologii mezitím těla zemřelých pasažérů obživnou a patologovi vysají veškerou krev. Setrakian si uvědomuje, že do New Yorku dorazila hrozba, které on už jednou v životě čelil. (TV Prima)

Harroc

Zajímavost dílu celkem kolísá, ale nedosahuje to takové nudy, aby se na to nedalo dívat. Seriál se teprve začíná rozjíždět, ale už od prvního dílu vás připravují na něco velkého co přijde. Určitě zůstanu, protože tohle bude konečně pořádný hororový seriál. ()

Richie4422

Zaujímavý námet, herci na úrovni, atmosféra hororovo silná. Niektoré scény naozaj brutálne a nepríjemne hrozivé. Bohužiaľ v každej epizóde doposiaľ kliše za kliše a scéna "Sľúb, že budeš v bezpečí" nelogicky kvôli dejovej línii vo mne zabila vieru v niečo kultovejšie. Zatiaľ sa jedná o priemerný seriál s dobrou atmosférou, ktorému podkopávajú nohy klišé. ()

Allein4

Super. Nyní jsem po šestém díle a jsem vcelku nadšený. Guillermo umí a ještě se dále zlepšuje. Tomuto seriálu dal vcelku slušné grády, přitom námět není kdovíjaký. Do toho výtečný David Bradley (např. Game of Thrones, Harry Potter, ale zejména skvělá role prvního Doktora v Adventure in Time and Space), který se toho vůbec nebojí... Opravdu povedený seriál a jsem rád, že byla odklepnuta další série. Jen doufám, že se to nebude zbytečně natahovat, a že se to dál bude takto rychle rozvíjet. ()

pepca72

S upírskou tématikou se v poslední době roztrhl pytel, a měl jsem obavu, že zde bude další metro, homo, buzo vamp spektákl. Naštěsí, k mému údivu, jde o úplný opak. Viděno do 6. dílu, a zatím velká spokojenost. Hlavní upír je fakt hnusné hovado, a jeho podřízení, hovada na druhou. Krvelačné bestie, hnány touhou uhasit žízeň, jak jinak, než krví. Množí se mršky rychle, takže se nám schyluje k apokalypse ala 30. dní dlouhá noc, ale asi trochu globálnější. Doufám, že to nesprasí. Řemeslně natočeno, to ano. Mrzí mně jen to, že upíří hovada se zatím zmůžou jen na vystřelení hnusné anakondy z huby, přitom by nám toho předtím mohli udělat více, třeba nás chytit, praštit, něco utrhnout, ať se divák třepe strachem. No a ten atrofický strařík, co seká hlavy, jak moje žena dřevo, je fakt dřevo. Vypadá, že stěží udrží moč, natož meč. Ale jinak poctivé 4*, a jsem připraven naprat pátou, bude li to explotačně apokaliptický, survajvl nářez. ()

mentos.

Seriál v podstatě nabízí to, co Walking dead neposkytlo- jak to vše začalo. Čím dál inteligentnější zombie upíři, mezi sebou komunikující a pro svého "Mastra" kolonii rozšiřující, hladové, červy prolezlé a nenažraného několika metrového "hada" z pusy vystrkující potvory. Del Torovy oblůdky můžu a strašně se mi to líbí. Jediné co vytknu je, že seriál nabízí příběhy až mnoha lidí, na které postupně zapomíná. Navíc v jedné epizodě jsou neškodně infikováni jen čtyři pasažéři, v další najednou celé město. Přechod byl až moc rychlý, takže jsem si to neužil tak, jak jsem mohl a chtěl. Jinak ale pecka! ()

Giordi

Seriál je celkem dobrý. Akorát se občas děj trochu vleče a některé díly jsou nekonečná nuda. Herecký výkony některých postav by mohly být lepší. Hlavní hrdina (Eph) by už se mohl probrat a chovat se adekvátně k situaci. Seriál táhne hlavně David Bradley a pár vedlejších postav. Provedení upírů je sice na úrovni (připomínají příšery z Blade 2), ale jsou takoví pomalí a nemotorní. Z původních 90% snižuji na 75%. Doufám, že nebudu muset jít ještě níž. ()

zipS

Deje sa to znova a znova... Zaujimavy naamet privedeny do zufalstva. Jedina postava, ktorej som drzal palce bol espanol gringo so super prizvukom. Ostatne postavy boli zbytocne a liezli len na nervy. The strain > serialovy fail roku ()

zekon

První řada excelentní. Naprosto jiný level než sračka Walking Dead. Valí to od začátku až do konce, nicméně bylo vidět, že plán byl dotáhnout to zdárně do finále a prachy si vyžádaly své. Doufejme že druhá řada nezačne upadat a nebude nastavovaná kaše pro řadu třetí. del Toro umí!!!! Tak S2 velmi povedená a až do 10 tého dílu S3 naprosto famózní. Očekávaný konec skvělého seriálu který táhl právě k tomu co se dělo v S3 se nekoná!!! Místo důstojného konce utnutí ve špatnou chvíli a díra na S4. PROČ??!!!! Už to bylo na vrcholu a chtělo to mistrovsky zakončit, ale nadstavit to další řadou? Chjo....proč ti Amíci ždímají jen prachy. ()

jarmil8

Seriál bez atmosféry a ke všem pitomostem, co předvádí, se ještě ke všemu bere tak strašně vážně, že se z něj ke konci stane žánrová parodie. Ačkoli se děj nikam moc neposouvá, nebo možná proto, dočkáme se celého dílu v obklíčení na benzínce (pocta videobraku?). Hlavní postav (Corey Stoll s parukou) se rychle stává nejméně sympatickou postavou seriálu. Zklamání. ()

numan

Tak už ho má i Guillermo del Toro. Myslím seriál. Podobně jako už ho má i Eli Roth (Hemlock Grove). A totok Štefan Špilberk jich má už dokonce několik. Špička filmových režisérů a producentů houfně migruje do televizních vod a většinou to nedopadá vůbec špatně. Taky "The Strain" není vůbec špatný seriál, ale má jednu pro mě dost podstatnou slabinu, a tou je kompletní casting. Všichni jsou v něm tak sympatičtí, že bych je nejradši sežral sám - od chlapečka přes maminku až po kladného mexického kriminálníka či krysaře původem z Ukrajiny, o staré paní s Alzheimerem nemluvě. Všichni jsou na pěst - snad až na toho starého žida, co se mu každou chvíli udělá šoufl. A pak někomu z nich fanděte... Ovšem sympatické je, že tihle upíři jsou hnusní a strašně smrdí. Kdyby takhle smrděli Čulénovi, tak by si mladá Bella z uhozené tragikomedie Stmívání raději honila pipinku. B-) ()

blackperseus

Prvá sezóna: Ach jo, zas ten scenár... To chce tak veľa trochu pritlačiť na pílu? Okrem iného - trinásť dielov sa motáme v zombie, ehm, pardon, v upírskej apokalypse a v záverečnej epizóde sú stále prejazdné diaľnice a dokonca je čas aj na rodinnú rannú kávičku? Druhá sezóna: Nie, radšej knihu... ()

magero

Knihy boli super, s tymto serialom je to uz trochu horsie, najviac mi asi prekaza hlavny big boss vampir, ktory je dost zle namaskovany az je to trapne (tie ziarovky v ociach a celkovo uplne zle), ze by som mu jednu vylepil po tych botox perach. heheheh ()

bigmatko

pôvodný zámer Guillerma del Tora natočiť film sa premenil na oveľa prepracovanejší príbeh seriálu, ktorý dúfam že nebude mať 8 sérií lebo sa nedočkám konca. seriálovou predlohou je podľa mna jeden z najlepších príbehov o úpiroch hneď po drakulovi a to knižná trilógia Žihadlá. ak sa Vám pači seriál tak z knihy budete nadšený ale odporúčam začať s knihou a potom prejsť na seriál. vo filme by isto nemohol Toro ukázať všetko čo mal v pláne a preto je seriál dosť podrobný a ide takmer presne podľa knižnej predlohy. seriál som začal sledovať iba nedávno ale kladne hodnotím výber ústredných postáv aj trikové spracovanie. ()

Kikina33

Sice o del Torovi tvrdí všichni herci co s ním pracovali, že je génius, ale podle mě tady se moc nepředvedl. Navíc mi to v dost ohledech přijde jako vykrádačka mnohem zdařilejších kousků s upíří tématikou, jako je třeba Blade nebo 30 dní dlouhá noc. První série je do 8 dílu pěkná nuda, až se divím, že jsem to dřív nezabalila. Od 8 dílu to zachraňuje Kevin Durand, který konečně dostal víc prostoru a jehož postava je vlastně jediná zajímavá. Osobně se myslím, že tenhle seriál už nemůže nabídnout nic překvapujícího ... ()

reccal

Další variace na téma "jak udělat z prvotřídní knihy průměrně nezáživnej seriál s pár super momentama". Obrovská škoda. ()

afroman001

Vyniající seriál pro všechny co mají rádi hororové příběhy. Zpracovávání postav se mě moc líbí, také střih, kamera, zvuk a herecké výkony paráda. Po dlouhé době seriál na který se dá koukat. PS: jen člověk musí sem tam překousnout některé technické detaili jako je vnitřní závora u dveří které se otevírají ven :-) ale to by člověk asi musel koukat jen na dokumenty za mě 5 hvezd ()

Unrealik

Kdyby nebyla část postav po lobotomii, tak by to bylo lepší. Nicméně se někdy na druhou sérii asi podívám. Tak už jsem viděl i druhou sérii, hodnocení zůstává. Třetí série byla dobrá. ()