Zlo nikdy nespí

• Slovensko SOMNIA: Zlo nikdy nespí (viac)

Film je príbehom manželského páru, ktorému sa zabil malý syn. Aby sa s tragédiou lepšie vyrovnali, adoptujú si malého chlapca. Ale veľmi rýchlo zistia, že to bola veľká chyba. Nový syn má totiž zvláštnu a nevyspytateľnú schopnosť. Čokoľvek sa mu sníva, to sa v realite skutočne objaví. (Continental film)

JimWalker007

Ale dobré to bolo, malo to hlavu, pätu, cool bubáka, pár infarktových ľakačiek, skvelého detského herca, pointu...Až na polopatistické vysvetľovanie...tak ale aj americký divák potrebuje pochopiť. ()

UrsusDom

Má krevní skupina. Proč mi to jen vizuálně připomnělo jiný film s Robinem Williamsem - Jak přicházejí sny? Temný a zároveň kouzelný film, při kterém člověk žasne, že je naživu a zároveň má z téhož hrůzu. Propletenec emocí. Šťastný konec nemusí nutně znamenat, že kladným postavám nebude zkřiven vlásek. ()

Andy.222

Jako horor to moc nefunguje, ale jako temné fantasy je to hodně dobré. Ta debilní bloncka (hlavní hrdinka Jessie), která opravdu skupinovou terapii potřebovala, mě strašně iritovala a přál jsem jí sežrání od půlky filmu. SPOILER! nedočkal jsem se. Ale závěrečné vysvětlení se mi velice líbilo a Tremblay je opravdu úžasná dětská hvězda. ()

GasRabbit

Nemastný neslaný film - neurazí nenadchne, ale jen díky dojemné zápletce (která však působí klišoidně, ale na city to zabírá), k hodnocení samotné hororové části filmu - ani jednou jsem se nelekl, proto bych film doporučil maminám na mateřské, které se chtějí bát a zároveň si pobrečet u ultra family závěru a nebo pustit to posraným dětem na táboře. ()

johnny_vasku

Po čase opět milým způsobem ozvláštněná duchařina, ale bohužel také obrovsky promarněná šance ─ vždyť co všechno by se mohlo odehrávat ve snech malého hrdiny, co vše by se dalo vymyslet... Avšak Flanaganovi stačili motýlci a bubák smíchaný z kostlivce a mimozemšťana. To doplňují vcelku sympatičtí herci, zvláště manžel a adoptovaný synek, z hrdinky se samozřejmě vyklube silná a uvědomělá žena, jak také jinak že. 60 %. ()

Richie4422

Flanagan je čudný chlapík, akoby k dobrému filmu naozaj potreboval sparing partnera v podobe Jeffa Howarda. Po úspešnom a skvelom Oculuse totiž osamote priniesol nemastný neslaný Hush... a chuť si chcel napraviť s Before I wake.. a celkom sa mu to aj podarilo. Malý chlapec má zvláštnu schopnosť, jeho sny sa stávajú realitou pokým sa nezobudí, problém je ten, že jeho sny navštevuje The Canker Man, čudné mŕtvolne a mimozemsky vyzerajúce stvorenie požierajúce ľudí zaživa. Sranda začne, keď si ho adoptuje rodina a smutná matka zneužije jeho schopnosť na terapiu svojim mŕtvym synom. Viac prezrádzať nejdem, lebo čaro spočíva v závere filmu a tam tkvie aj to, prečo film u mňa stráca body. Osobne mi napätie navyše nechýbalo, bavil pokojný dramatický priebeh snažiaci sa zachytiť pocity matky, čo mi chýbalo bolo širšie rozohranie niektorých vedľajších línií- spolužiačka, spolužiak, ženská zo sociálnych služieb. Sú to absolútne prázdne línie a postavy kvôli ktorým si divák nevie vytvoriť vzťah k sociálnemu životu Codyho, všetko je zošité narýchlo so strihovými skokmi aj o 10 hodín. Twist nastane po tom, čo po jednom incidente zoberú Codyho z rodiny- nedáva to jediný zmysel. Otec sa stratí a polícia v tej chvíli a v tú noc decko zoberie. Nie, tak to naozaj nefunguje, Flanagan s Howardom asi nevedeli prísť na to, ako inak dostať adoptívnu matku do opatrovateľského domu- miesta akejsi katarzie Codyho. Flanagan vymyslel zaujímavý twist s Canker manom, avšak doteraz som nepochopil spojitosť s Codym,- SPOILER- Canker man bola jeho biologická matka, ktorá zomrela na rakovinu, očakával som, že sa vo finálnej scéne zmení na matku, ktorá ochraňuje svoje dieťa a nechce sa ho vzdať, preto požiera adoptívnych rodičov. To, že sa Canker man zmenil na Codyho bolo zrejme nutné zlo, nakoľko k jeho biologickej matke neurobili žiadny úvod. Obetovali twist v závere pre funkčný koncept niektorých scén. END OF SPOILER. Vadil mi aj záver, príliš jednoduchý, patetický a plný pátosu. Očakával som niečo menej ukecane rozprávkové. Ale plus za to, že nikto neožil. V konečnom dôsledku ide o fajn a prekvapivý zábrd do hororu. Nebyť niektorých klišoidných chýb, bol by som spokojnejší. Tri hviezdy musia stačiť. ()

johankazarku

Po zhliadnutí traileru som sa tešila na horor s novým nápadom a to naozaj dobrým, po pozretí prišlo veľké sklamanie. Absolútne nevyužitý potenciál čo je veľká škoda a najviac ma dostal akýsi "mimozemšťaň" ktorý mal byť hlavným dôvodom strachu, no pre mňa akurát tak dôvodom na smiech. Veľké plus za herecké obsadenie, chlapca sme už mohli vidieť vo filme The Room kde podľa môjho názoru bodoval. Filmy Oculus a najnovší od Flanagana Hush pre mňa jednoznačne lepšie a dokonca aj moje obľúbené. ()

Mark1983

No když jsem poprvé narazil na trailer tohoto hororu tak mě to jako nápad na horor zaujalo a věřil jsem, že to svůj potenciál má. Nakonec jsem se dostal k samotnému snímku a po pravdě řečeno jsem nebyl zklamaný, ale ze začátku ani kdovíjak nadšený. Zpočátku to vyznělo dosti emociálně, hlavně u pasáží se zemřelým synkem, kde je vidět, jak se filmaři snaží zapůsobit na emoce diváka. A po pravdě řečeno, cítil jsem mráz přeběhnout po zádech, ale v první polovině filmu jde spíše převážně o fantasy a až po nástupu druhé poloviny filmu se to přesunulo do hororového žánru, který byl zajímavější než fantasy pasáž. A to dle mě film docela zachránilo. ()

Lady Marcy

Temná pohádka s hororovými prvky, krásnou hudbou, zajímavými nápady a myšlenkami. Zvlášť v kombinaci s krásným vizuálním pojetím nočních jevů. Pro fanoušky pravověrných a jednoduchých hororů, které nestojí na trapných lekacích scénách a přeřvaném zvuku, se může jednat o slušnou podívanou. ()

pajuscherry

Nic moc, čekala jsem víc. Pár slušných lekaček by se tu našlo, to ano, ale jinak příběh nezáživnej a hl. herečka Bosworth se na tu roli absolutně nehodí. ()

Ajfist

Je to zajímavé téma,ale šlo to natočit mnohem lépe.Takový nápad má velký potenciál a mohl z toho být docela dobrý horor.Takto je to průměr,který zapadne v zapomnění. ()

coulismoulis

Zacatky nekdy nejsou lehke, no ;) Takove kompendium blbejsich prvku Flannaganovy tvorby. Krome tech nekonecnych reci a amaterske psychologie je to vlastne jen extermne odhadnutelna pointa a konec. Jeste ze se casem vypracoval... ()

cica

Tak sme sa konečne dostali do kina na horor. Kukla som si, čo hovoria ľudia na FB a plná očakávaní vyrazila do kina. Celkom zaujímavý začiatok, príbeh - najprv som si myslela, že to bude ďalší z antikoncepčných hororov - ale chvalabohu nie, téma zhmotnených snov ma zaujala. Najviac sa mi páčil "bubák" , presne tento typ bielych krásavcov očakávam vyliezať z každého temného kúta. Keď k tomu pridáme pár vydarených mykačiek, priateľa s rukou na očiach, ale zas odčítame trošku edukatívny záver a pár hluchých miest, vychádza mi stále pekných 75 %. ()

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

18.01.2015

Po bizarním a ceněném Frankovi se irský režisér Lenny Abrahamson pouští do další netradiční látky. Adaptuje ceněný knižní bestseller Emmy Donoghue s lakonickým názvem Room (česky vyšlo v roce 2011… (viac)

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (viac)