Grinch

• Česko Grinch (viac)

Na svete sa prekvapivo nájde veľa ľudí, ktorí Vianoce nemajú radi. Medzi nimi všetkými vyniká Grinch, večne namosúrený zelený chlpáč, ktorému celkom vyhovuje samotárstvo v jaskyni, kde sa necháva obskakovať svojím psom Maxom. Do civilizácie vychádza len v tých najnutnejších prípadoch, napríklad keď jeho chladnička a komora začnú zívať prázdnotou. Háčik je v tom, že v mestečku, kam za nákupmi vyráža, žijú samí nechutne pozitívni obyvatelia, ktorí sú tím nadšenejší a dychtivejší, čím viac sa blíži Štedrý deň. Domy sú obsypané svetlami, koledy znejú na každom kroku, deti si pripravujú zoznamy darčekov, vo vzduchu voňajú koláče a to všetko pôsobí na Grincha ako červené súkno na býka. A keď sa potom ešte dopočuje, že tohtoročné vianočné sviatky by mali byť trikrát opulentnejšie ako po iné roky, rozhodne sa to celé zaraziť a vianočnú atmosféru ľuďom ukradnúť doslova z pred nosa. Stačí nájsť sane, vhodné stádo sobov, nasadiť si falošné fúzy a predbehnúť toho deduška, ktorý nosí darčeky komínom. Ale aj ten, kto počíta doslova so všetkým, sa môže raz prepočítať. V mestečku žije dievčatko Cindy, ktorá sa rozhodla nastražiť na Santu pascu, len aby ho mohla poprosiť o nejaký výnimočný darček pre upracovanú mamičku. Prvé stretnutie Grincha a Cindy bude trošku bolieť, ale obom veľmi nečakane zmení život. (Cinemart SK)

KukulienkaHO

Priemerná vianočná rozprávka s jednoduchým dejom. V podstate je to celé iba o tom, že sa Grinch pokúša skaziť Vianoce obyvateľom mestečka tak, že im ukradne všetky darčeky a deti chcú prichytiť Santu pri nosení darčekov do domov. ()

bonovox

Vianočná klasika o zelenom mužíčkovi ktorý za každú cenu chce zničiť a ukradnúť vianoce. Je to hravé dostatočne pútave a hlavne pre deti prístupné. 60%. ()

Tomas_PO

Vianočný príbeh s peknou animáciou, no recyklovaným príbehom a výsledným priemerným dojmom. Od Universalu by človek čakal rozhodne viac. Vtípkov pre dospelých je minimum, záver sa dá ľahko očakávať. Stotožnenie s postavami je tiež len priemerné. Akoby Universal stavil na Vianočnú istotu. ()

NiksCZ odpad!

Většinou jsem schopen si užít i sebevětší hovadinu. Ale tohle opravdu ne. Nedokoukal jsem, a nikdy to ani dokoukávat nehodlám. 0/10 ()

PTuranyi

Prekvapivo dobrá vianočná rozprávka. Jednoduchý príbeh nevrlého Grincha, ktorý nemá rád Vianoce v kontraste s obyvateľmi Ktovákova a hlavne Cindy-Lou, ktorá túži pomôcť svojej mame. Výborná animácia a grafika. Svojím spôsobom vizuálne pripomína Loraxa. Produkcia je perfektná a vtipy efektné. ()

swenyx

Nový Grinch dělá prakticky to stejně jako starý, jen v animované verzi a lehce upravené aby to bylo více stravitelné pro děcka, ale i tak to dokáže být cringe, woke hip hop jako doprovodný songy tomu jen dopomáhají. Na starého Grinche to ale fakt nemá, hraná verze včele s Jimem Carreym je dokonalý vánoční a komediální skvost. Navíc mi přijde že tady je Grinch o dost víc hodný, což reálně nebyl a trvalo mu aby procitl. ()

bigmatko

prvý náznak vianoc v kinách v podaní najznámejšieho vianočného hundroša je milým príbehom, ktorý väčšina už pozná a ktorý sa bude páčiť všetkým. jednoduchý dej, mravné vianočné poučenie a čaro vianoc je cítiť z každého okamihu. je to farebné je to zábavné a sú tam komické postavičky. čiže to má všetko čo to má mať a jednoduchosť príbehu nikomu nebude vadiť lebo ide o vianoce. ()

Majrek

Když jsem viděl ty miliony barevných světýlek a amerických úsměvů, ani jsem se tomu naštvanému zelenému mužíkovi nedivil. Vztek, beznaděj a frustrace byla v jeho případě zcela pochopitelná. Tak nějak jsem mu potají držel palce a smál se každé jeho zlotřilosti. Téma už poněkud okoukané, pointa předvídatelná, vtipy až na výjimky v kategorii 3-9 let, ale proč ne - dětem se to vcelku líbilo.... ()

Koza08

Upřímně jsem nikdy v kině nezažil větší zklamání než u tohoto snímku. Ačkoliv má hraný film slabší hodnocení, je v mých očích jednoznačně lepší. Hlavní postava "záporák" je od začátku hodný jak kotě a sarkastickému, hláškujícímu Jimu Carreymu nesahá ani po kotníky (možná by zněl lépe v originále). Navíc, v průběhu filmu neprojde žádným vývojem ani posunem, prostě mu dojde, že mu to s ukradením vánoc tak nějak moc nevyšlo. A s pohledem kotěte se zúčastní závěrečné hostiny. Další věcí, která mně celý film vyloženě vytáčela, byla příběhová linka Cindy, ultra kýčovitě hodné dcery. Co dodat závěrem, vizuál je barevný, světelkující a bude se líbit hlavně dětem. To stejné se dá říct o humoru, je prostě cílen na děti, doufal jsem, že když už nic tak se aspoň posměju, bohužel. Rozhodně nedoporučuji film dospělým a ti, kteří budou doprovázet děti, si to musí vytrpět. 3/10 s hodně přivřenýma očima. ()

Larikazka

Na novou animovanou verzi Grinche jsem se opravdu těšila, Vzhledem k tomu, že jsem velký fanda předchozí hrané verze z roku 2000, kde hraje famózní Jim Carrey. Ovšem po odchodu z kina jsem měla dost rozpolcené pocity. Tvůrci nové animované verze amerického bestselleru se dle mého Howardově oscarovému snímku nepřiblížili ani na vzdálenost Kdosic a Grinchovy jeskyně. I když se zdá, že původní dějovou linku tvůrci zachovali, opak je pravdou. Bohužel pro nás se vytrácí pointa, protože snímek rezignuje na nějaké vytváření pouta mezi Cindy Lou a Grinchem. Nový Grinch tak kvůli slabé dějové lince, minimální gradaci děje a nulové pointě příliš neobstojí. Na obhajobu musím ovšem říct, že nová animovaná postava Grinche je po technické stránce velmi povedená. Celý animák je po této stránce opravdu zmáknutý. Zkrátka tohle je verze pro děti, osekaná, tak nějak bez humoru a infantilní. ALE vizuálně atraktivní. ()

soukyd33

Tak asi spíše blbost než Vánoční film. Soundtrack mi tam vůbec nesedl! O čem to vlastně mělo být? O napravení, pravdě? Je jasné že děti to moc nezaujalo, a spíše to všechny rozhodilo. Hvězdiček 2** ()

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Nový film z produkční dílny Petera Jacksona (Pán prstenů, King Kong) Smrtelné stroje podle všeho studiu Universal prodělá něco mezi 100 – 125 miliony dolarů. Snímek měl premiéru minulý týden a… (viac)

Fantastická zvířata neplní očekávání

Fantastická zvířata neplní očekávání

19.11.2018

Pokračování kouzelnické ságy Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny tento víkend dominovalo v kinech. Namísto obřích výdělků ale sequel k fantasy spin-offu Harryho Pottera sotva dožene první díl… (viac)