Fargo

• USA Fargo
USA, (2014–2024), 44 h 20 min (Minutáž: 39–69 min)

Tvorcovia:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Russell Harvard, Ewan McGregor, Patrick Wilson, Juno Temple, Kirsten Dunst, Colin Hanks, Carrie Coon (viac)

Seriál Fargo, inspirovaný stejnojmenným oscarovým snímkem, adaptoval spisovatel a scénárista Noah Hawley. Děj se točí kolem zbrusu nového “skutečného” zločinu a neotřelých postav. Vše je protkáno typicky černým humorem, vraždami a pověstnou “minnesotskou zdvořilostí,” díky nimž se z filmu stala nadčasová klasika... (HBO Europe)

jarmil8

Bohužel oproti filmu, který mám stále v živé paměti, seriál nepřichází s ničím novým nebo lepším a dokonce ani jiným. Opakující se odkazy na film jsou až otravné (opakující se titulek, že se vše odehrává, podle skutečnosti; podobná hudba apod.), většina postav je mírně retardovaná, což postrádá oproti filmu jakýkoliv smysl. Zajímavý je seriál v momentech, kdy se od předlohy částečně odpoutá, a to se děje bohužel až ke konci 1. série. ()

weca

Asi takhle - první sérii jsem viděl, líbila se mi, ale že by to pro mě byla nějaká srdcovka, to se říct nedá. Druhá série je pro mě ještě o parník lepší a společně s Narcos je to pro mě nejlepší seriál roku 2015. Geniální věc. A ten indián? Masakr! ()

Lockdown

1.série je skvělá směsice černého humoru, pořádné dávky akce a výborně zahranými postavami, které dokázali bavit během celé série. Bohůžel 2. série už jak obsazením, tak humorem, který se změnil od černého k absurdnímu poněkud klopýtá a tak jsem velmi zvědav jakým směrem se tvůrci budou vydávat v budoucí sérii. Každopádně i přes pokles kvality patří Fargo mezi velmi příjemný seriál který vám při sledování bude velmi příjemně utíkat. ()

slovan.mma

Fargo prva seria patri medzi top5 serialov podla mna. Druhej serii som nevedel prvych par dielov prist na chut, ale nakoniec sa dostala na 80 percent. ()

lepinla792

Dokonalý, nebyl jediný slabý díl, nebylo místo, které by se zdlouhavě a nudně táhlo. Jak tady kouzlili s jednotlivými osobnostmi to je výtečné. ()

Sonny

Skvělá kamera, zimní prostředí Minnesoty, hudba atd. Ale příběh slabý. Nebýt nehrců a aureoly režisérů, je to úplná kravina, navíc dost nudná. ()

JDV

Po 1. sérii. Dávám tři hvězdy - ale neznamená to průměr. Začátek a konec velmi zajímavé, prostředek občas k uzoufání natahovaný až nudný. Kolem 6. dílu jsem měl pocit, že se dívám na 4. nebo 5. sezónu denního seriálu, kde už scénárista mele z posledního ve snaze to ještě o trochu natáhnout a ne na vysoce ceněnou minisérii. Měl jsem sto chutí se na to všechno vykašlat., ale zajímalo mě, jak to dopadne a jestli to tvůrci zachrání. 10 hodin? Spíš by tomu slušely 3. Druhou sérii asi také dám, ale očekávání je hoodně nízko. Na mysl se mi dralo úsloví "idiot plot" a také jsem měl intenzivní pocit, že se až moc věcí děje prostě proto, že to tak scénárista chtěl.. . ()

Sheemass

Vynikající seriál a skvěle filmařsky zvládnuté dílo. Každá série má vynikající obsazení, ať už v první sérii Billy Bob Thronton a Martin Freeman, nebo v sérii druhé Patrick Wilson a Ted Danson. Seriál je vsazen do ,,poklidně" mrazivé Minnesoty, kde můžeme sledovat osudy jejich obyvatel, které se vzájemně proplétají. Jednotlivé série jsou poměrně dost krvavé a hlavně jsou propojeny výrazným až černým humorem. Po dvou odvysílaných řadách patří mezi TOP seriály. ()

Naby

Je to uplně něco jiného, neotřelého, zajímavého. Pod slupkou se tam schovává i spousty srandy, pravdy a akčních scén. Nicméně něco mi na tom seriálu vadí. Když už tam s každým dílem otravují, že je to podle skutečné události, tak by to mělo být co nejvíc uvěřtitelné, protože takhle mě to tak akorát vytáčí. Celkem 4,4* ()

dauby

První série je dobrá, ale druhá je slabší a třetí se vyloženě nepovedla, hodně jsem se nudil, autoři už vaří z vody. Celkově spíše zklamání. ()

smartynaf

Super S01, pro mne vlažnější S02 ale stále super. S03.. Krutopřísný soundtrack, naprosto nechutný Thewlis a naprosto výborný McGregor. 110% 😎 ()

Lacro

Seriál si zakládá na kvalitních a divácky zajímavých příbězích, které doprovází typický sněhový povlak a fargovská atmosféra. V každé sérii uvidíte známé tváře a naprosto autenticky vyobrazený rok každého případu. 1. série - Billy alias Malvo, ze kterého to charisma přímo čiší, to zahrál naprosto fantasticky a spolu s hobitem, který se proměnil z neuvěřitelně slušného přizdisráče na prolhaného a bezcitného přizdisráče, tahají se skvělým příběhem tuhle sérii k výšinám. 2. série - Je komplexnější v tom ohledu, že tam bylo pro mě více koukatelnějších herců a více zajímavějších postav, o něco propracovanější příběh, který je krásně do sebe propletený a každá dějová linka (hlavně s řezníkem Edem a Peggy) je vážně povedená. 3. série - Nabízí hned více zajímavých zápletek a ty zápletky se ještě více klasicky fargovsky zaplétají. Nejodvážnější série na dělání zvratů a ten příběh je opět vážně pozoruhodný. Ewanova dvojrole naprostá topovka, Davidovi Thewlisovi role slizkého ojebávače padla jako ulitá a celkově všichni byli dost v pohodě. Pevně doufám, že si Fargo bude i nadále udržovat takovou kvalitu. ()

kotrlak

Původní flick 'Fargo' balancuje na hranici reality a absurdity, v tom je jeho síla, a proto je tak zábavnej a proto maj příznivci bří Coen's rádi jejich rukopis. Seriál překročí tuhle pomyslnou hranici a tím pádem je z něj bohapustá černá komedie. Je koukatelná, ale chybí jí právě ta finesa původní předlohy....ale víceméně všechny sequels jsou jen nastavovaná kaše v duchu desky F.Z. 'We Are Only In It For The Money'.... ()

stepni.vlk

Hodnotím po 1. serii. Svět, kde zločinci a psychopati mají navrch, protože se úmyslně zapomnělo na něco, jako policejní technik. Jelikož se ale jedná o krimi s lehkým nádechem hodně černé parodie, jsem ochoten to odpustit. Hlavní hrdina má teda pech. Rozsekat si nos před hasičárnou dvakrát v jedný sérii je jak uklouznou 2x v policejní koupelně. Inu past na medvědy sklapla a je to za 5. Pro psychopaty bez výcviku ta pravá volba. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

27.04.2023

Ačkoliv doba přeje rebootům a návratům ikonických hrdinů – ostatně už to nepotrvá moc dlouho, a do kin se vrátí legendární Indiana Jones s tváří Harrisona Forda – jednu konkrétní postavu s tváří jiné… (viac)

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Dnes ráno sfoukneme dvě novinky naráz. Tou první je, že nová prezidentka studia Paramount Pictures Emma Watts stopla vývoj všech tří chystaných Star Trek projektů. Ty zahrnovaly Tarantinův mládeži… (viac)