Andrew Neiman je devätnásťročný jazzový bubeník, ktorý sníva o sláve a je rozhodnutý dostať sa až na vrchol. Jeho odhodlanie ešte prehĺbi náhodné stretnutie s dirigentom Terencom Fletcherom, uznávaným, ale aj obávaným kvôli svojmu nemilosrdnému prístupu ku študentom. Fletcher ho vezme pod svoje krídla a to mladému hudobníkovi navždy zmení život... (STV)

mansonn

Otazka ci je metoda ako vytiahnut maximalny potencial z niekoho tvrdym psycho stylom spravna, to je otazne....ale film ma hlbku,gradaciu a ozaj velmi dobry zaver ()

surprise

Chceš být bubeníkem? Chceš být nejlepším bubeníkem? Chceš být jedinečným bubeníkem? Tak proč se rovnou neoběsit? Vynikající film o ambicích a jejich naplňování. Kam až jste schopni zajít a co pro to obětovat. Natočeno minimalisticky snad i bez světel, ale účinek mimořádný. Hned jsem začal trénovat. Jo a vtípek filmu: Při nejhorším skončíš v rockový skupině. ()

Dupac

Na scénáři vlastně není vůbec nic objevného - taková ta běžná historka o klukovi, co chce být nejlepší, má pošahaného, ale v jádru dobrého trenéra/učitele, vypadá to nejdřív nadějně, pak přijde (ne)čekanej pád, no a když už to nevypadá .... (Tak schválně!) Ten film je ale udělaný tak, že jsem ani na chvíli nepochyboval o tom, že krev na činelech je skutečná. 90 % ()

pelikan_teri

Skvěle natočené drama s pozoruhodnými hereckými výkony. Obdivuji detaily kamery při hře na bicí. A hlavně finálové sólo. Líbí se mi opravdovost výkonu Miles Tellera, který opravdu na bicí hrál. Ač nepodporuji tento typ "motivace", ironií je, že nakonec opravdu funguje. Tímto také skládám poklonu J.K. Simmonsovi. Přála bych filmu více Oscarů. ()

visor_13

Takový typ filmu, kde si v půlce říkáte jestli to máte dokoukat, ale něco uvnitř vás chce vědět jak to celý dopadne a nakonec vlezete na CSFD a dáte tomu 5 hvězd. ()

KraLuban

Tak tohle bylo hodně slušné. Nenápadný, ale silný film. Je potřeba být šílený, aby bylo možné stát se skvělým? Úžasný uhrančivý J.K.Simmons v jedné z hlavních rolí. 85% ()

Dr.dogous

scénař 4 režie 4 herci 4 výprava 4 celkem 16 hodnocení 80% Talent je měna, která se moc neuznává. Co je důležitější, talent nebo dril.? Co je důležitější přední kolo nebo zadní kolo. ? Kdyby nebylo přísného otce Mozarta, možná by nebyl žádný Mozart. Ale Fletscher to přeháněl. ()

skok01

Vynikající dílko. Skvělý námět. Film má myšlenku, má ducha. Výborná hudba. Skvěle zpracováno. Jsem naprosto nadšen. J.K. Simmons je naprosto excelentní, famózní, role mu sedla přímo na tělo. Film o odhodlání, o tvrdé dřině a tréninku. Filmo tom, jak je někdy těžké jít si za svým a splnit si svůj sen. Ale ještě něco malinko tomu schází na 5*. Doporučuji k vidění. ()

kodwin

Winston Churchill by měl radost. Film, který slibuje krev, dřinu, slzy a pot na netradičním bitevním poli. Ale jo, mělo to sílu a kvalitní herecké výkony v hlavních rolích. Teller a Simmons si zaslouží uznání. Whiplash je komorním příběhem mezi učitelem a žákem. Učiteli jde o to objevit opravdovou hvězdu a žákovi o to jí být. Oni dva se respektují, ale lidé okolo je vlastně oba považují za magory. Rejža hraje na trochu přetáhlou strunu, ale Whiplash stojí za vidění (a slyšení). ()

Michalsafr

Většinou jdu proti proudu, ale zde přitakám. Výborné dávkování napětí, skvělý Simmons, velmi průměrný Teller, ale hlavně celkově zábavné koukání. Jo a to bubnování jsem mu moc nevěřil (Tellerovi samo), ale tak v pohodě. Každopádně technicky špička (režie, kamera, vše spot-on) ()

Capri2016

Whiplash je jeden z filmov, ktore som nevidela hned pri premiere, ale az par mesiacov potom, kvoli priatelke, ktora hovorila, ze film je vynikajuci. A som rada, ze som si nenechala tuto filmovu a hudobnu lahodku ujst. Neurvale a sadisticke herectvo J.K. Simmonsa, ktory zasluzene dostal Oskara vo vedlajsej muzkej ulohe za tuto rolu - ma neodtrhlo od platna kina ani na minutu. Proste som tohoto "hajzla" musela v tomto filme milovat. A potom v com je tento film jedinecny je hudba - hudba celeho orchestra a tiez hudba jazzoveho bubenika (hra Miles Teller). Tato hudba je jedinecna, naplnajuca zily energiou kazdym "jazzovym beatom". Aj ludia, ktori nemaju radi jazz musia byt nadseny z tejto hudobnej dramy (nie rozpravky). Proste jasnych 100% za vykony herecke, hudobne - proste slast pre usi, oci a dusu! ()

louisalotta

Wow.... Nechápu, jak mi mohl tento film uniknout v kině. Dostala jsem se k tomu až skrze tvůrce La la landu a jsem trochu na vážkách, který film bych označila jako lepší. Film ukazuje vesměs sadomasochistický vztah k hudbě a touhu být tím nejlepším. Výkon ve vedlejší (pro mě hlavní) roli si zaslouženě získal Oscara. Bez Simmonse by to byl prostě úplně jiný film. Nehledě na to, jak moc je osobnost jeho postavy tak strašně odpudivá.... ()

Krless

Postupně se vám začne zatápět v těle a ke konci filmu budete mít upocený ruce, ne ovšem z masturbace, ale z toho, jak vám celou tu dobu vjíždí pod kůží stále rosprouděnější a údernější rytmus, gladiátorsky do krve a potu bojujícího bubeníka, ztvárněného Milesem Tellerem v duelu s charismatickým dirigentem Fletcherem, který vše dovede do velkého finále, kdy před nejen výtečnou podívanou, ale i zdařilým hudebním zážitkem, neandrtálsky lomcujete celým tělem. Nechybí drobné chvíle kdy na scéně létají židle a činely. Špetku koření dodá autentická ilustrace od krve zaroseného činelu, jak v písničce "Rosa na kolejích". Pokud jste na něco přestali hrát, zaručeně nezůstanete jen u přemýšlení ()

michael99

Zajímavé. Překvapivě skvělý film o muzikantech Jazzu. To jsem opravdu nečekal. Na plátně se promítl rytmus a soulad hudebních nástrojů, doprovázený tempem Tellera, který buší na bicí jako kdyby měl v daný okamžik umřít na vysílení, zatím co na něj jeho dirigent řve, ať ještě přidá ! Už samotná myšlenka tohoto nápadu na film je pozoruhodná, a když k tomu přičtu krásné herecké obsazení, a když ještě vezmu to propojení s živou muzikou ve filmu. Opravdu skvělý film a za mě jasných 5*. ()

DarkViper

Tento film, jsem si opravdu užil, jde těžko vyjádřit, jak moc je důležité se pro něco v životě zapálit, když si člověk dokáže udělat vlastní motor a chytnout se nějákého cíle tak pevně, že vás nic na světě nepřesvědčí o opaku, to je opravdová výhra. ()

regin

Chápu ódy většiny okolo, ale ten film jde špatným směrem už ze své podstaty. Být zvnějšku motivovaný tím, že mě někdo bude buzerovat až do krve a já budu mít životní potřebu něco dokázat sobě a jemu, to je na blití už z principu. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

08.03.2016

"Sežeňte mi fotky Batmana!" Tuhle větu si v příštích dnech přečtete na kupě memů, nový komisař Gordon totiž bude mít stejnou tvář jako J. Jonah Jameson. Přesně tak, Batmanova spojence, který se… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz