Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zamestnankyňou najväčšej špionážnej organizácie na svete, teda CIA, čo znie veľmi zaujímavo. V skutočnosti má však veľmi nenáročnú, kľudnú a miestami až nudnú prácu. Je totiž analytičkou, ktorá len veľmi zriedkavo opustí svoj stôl s počítačom, vďaka ktorému slúži ako oči a uši špičkovému agentovi Bradleymu Fineaovi (Jude Law). Títo dvaja spolu tvoria perfektný tím. Bradley špionážne misie zvláda bez toho, aby sa mu pohol čo i len vlas. A Susan v kancelárii zatiaľ túži po jeho srdci.
Jedného dňa sa však všetko zmení. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcéra nedávno zosnulého obchodníka so zbraňami, totiž dostala neobvyklé dedičstvo v podobe malej jadrovej bomby. Dostačujúcu na zničenie jedného väčšieho mesta. Plánuje ju predať teroristom. Aby toho nebolo málo, Bradley CIA, a teda aj Susan nedobrovoľne opustí. Ďalší špičkový agent Rick Ford (Jason Statham) je nepoužiteľný, pretože jeho totožnosť bola prezradená. A tak padne návrh, že najmenej nápadnou osobou, ktorá môže preniknúť do sveta obchodníkov so zbraňami a zabrániť tak globálnej katastrofe je Susan. Rozhodnutie poslať Susan na túto misiu nahnevá Ricka Forda, a preto sa rozhodne jednať v tomto prípade na vlastnú päsť. A keďže je typom agenta, ktorý spája v sebe Ramba a komisára Clouseaua, je o problémy postarané. Zodpovednosť za záchranu mnohých životov leží na Susaniných mohutných bedrách. Musí sa nie len nenápadne votrieť do sveta obchodníkov so smrťou, prežiť v ňom, splniť svoju úlohu a pritom obrazne aj doslova nakopať nie jeden zadok. (Barracuda Movie)

pepca72

Celkem mně ta bachratá pitka se svojí žirafí kamarádkou pobavili. Jason hraje super balíka, tvrďácký hlášky fakt hustý. No, solidní komedie, na nudné odpoledne. Zlehka pobaví, nenadchne, ale nenasere. ()

Grizzlac

Je to věc názoru. Spoustě lidí to asi nesedne, ale film, který by se takhle skvěle vysmíval kultu Jamese Bonda moc není. Díky za něj. Čistá zábava. ()

HororSamael odpad!

Rok 2015? Asi se někdo zasekl v čase. To byla tak nehorázná trapárna, která by byla vtipná možná před rokem 90. Proč se na to raději nevykašlete a netočíte domácí video. ()

katherine7

Pobavila jsem se.. vážně jsem se pobavila, což jsem nečekala. Ale, bože můj, jak já nesnáším tu hlavní herečku (M. McCarthy)! Je tak nesympatická, že bych jí dala nejradši do huby i před tu obrazovku. Sprostý Jason Statham byl super, bavila jsem se u jeho hlášek a grimas.. role mu sedla, to byl taky asi jediný důvod, proč jsem se na film dodívala až do konce. Jude Law tady měl příšerný účes, takže jsem měla o důvod více se smát. Příběh filmu je (vcelku) předvídatelný, ale to ani nevadí, protože se u toho člověk pobaví a vypne mysl. Za mě 3*. ()

Nathaniel8

Statham je král. Neuměl jsem si ho představit v takovém filmu, ale zde scény ve kterých hrál byly to nejlepší. Zbytek bohužel nic moc komedie... a postavit celý film na tlustý ženský a na ženský s kobylí hlavou už mi bohužel ke štěstí nestačí. Pardon. Takže 1* za Stathama. ()

Tweetak

Pobavilo. Po docela dlouhé době jsem se u komedie i zasmál. Jason dokonale hraje svou roli "super cool mega giga nabušence", kterého potřebuje celá i země a který umí všechno nejlíp a přichází ve chvíli, kdy ho Susa Cooper nejméně potřebuje. Pokud chcete vidět pořádně zamotanou agentí akčně vtipnou nálož, dokonalá oddychovka. ()

mango55

Velké překvapení. Komedie, která má skoro všechno – akci, vtip, ale i skvěle zahrané postavy. Tlustá Melissa v roli agentky FBI a Jason Statham jako agent „kopyto". Z drsného kurýra nejdrsnějším pitomcem - možná je to správný směr, rozhodně tím nic nepo*ere. ()

freshprince

Upřímně to je vážně pitomost, avšak takovéhle pitomosti jsou natočeny za účelem pobavení publika a to se celkem povedlo. Místy opravdu až do nebe volající co dokázali vymyslet za ptákovinu, jenže je tak nabitá různými hlášky a gagy, že to prostě funguje. Pro ty, kteří chtějí na chvíli vypnout a trochu se pobavit rozhodně dobré. Jen nesmíte tento film brát až s takovou vážností (jako někteří zde komentující). P.S. Statham naprosto kraloval. ()

Signore

8/10 Ženská (či feministická?) varianta Johnny Englishe (s tím, že Susan Cooper je ale výrazně schopnější agent); každopádně velmi dobrý mix akce (špionážního thrilleru) a bláznivé komedie s uměřeně nevkusným humorem. ()

Tom_17

Viděl jsem dvě verze - jednu sestříhanou a ta druhá měla v sobě asi 5 minut detailních záběrů na penis. Takže budu hodnotit spíš tu první. Hlavní představitelka byla skvělá a úžasně si notovala se Stathamem, i když co to říkám, na Stathama v tomhle filmu neměl nikdo. V každé scéně kde se ukázal, tak byl jednoznačně nejlepší a sypal ze sebe jednu hlášku za druhou - byl naprosto parádní. Takže moje levá ruka byla celá utržená a přišitá mojí druhou rukou - 4 **** ()

Pignon

Je to zafafné! Bavil jsem se a nestyděl za tvůrce. To je dostačující! Dám si to ještě jednou až pojedu studentem z Prahy zpátky. ()

Peabody

Nikomu neberu právo vybudovat si image na tom, že je hnusná sprostá kráva (nebo ji hraje aby se dobře uživila). Pokud je dostatek blbečků, kterým jako základní humor stačí se uprdnout, upadnout, připadá jim permanentní vulgarita děsně cool nebo legrační, bude to zjevně úspěšné (Jack Black v tom jede taky) a tedy z marketingového hlediska správné. Stejně jako lidem vyhovují párky ve kterých kromě mletých kůží, separátu, kostí, želatiny, škrobu a ochucovadel není nic jiného, ať si je klidně jedí. Dokud je možné dostat i párky, které jsou z masa a vidět filmy, které berou humor a herectví jinak, je to OK. Ale pro mne je tohle sračka a Melissa mi vadí a vyhýbám se jí jako čert kříži. Jen jsem po určité době zatoužil vidět, co tedy "jiným" připadá legrační a vím, že mám zase pár let pokoj . Ta hvězdička je za špionské téma, které mám rád a za to, že tato sračka odkazuje na Jamese Bonda. . ()

Pythonator

Jak příjemná to mohla být komedie, kdyby ji divákovi zpříjemňoval pohled na sympatickou ženskou hrdinku typu Sandry Bullock či kteroukoliv jinou kost, jen ne proboha tu vyžranou neherečku, která dokonale znechutí celý film. Tahle Melissa je poslední dobou v Hollywoodu protláčena tak vehementně, až se jeden bojí pustit si americký film. Tlusté bachyně jsou zjevně žádané, protože typická vyznavačka hamburgerové pseudokultury stěží projde futrama, takže se taková divačka ráda sžije s hrdinkou podobného ražení. Jason Statham ovšem celý film zachránil a jeho jízda na Balatonu směr Itálie neměla chybu. ()

P@\/EL

Akčně laděná komedie, která mě dokázala místy skvěle pobavit. Vtípky zde překvapivě dobře fungují a ani dějově se díky obstojné zápletce nejedná o velký propadák. Příběh je nenáročný a odlehčený, ale zároveň dostatečně svižný. ()

soukyd33

Parodie na Jamese Bonda? 🤔😀 Je to šílené, plné super hlášek a nechybí ani humor. O příběh tu ani nejde. Důležité je si to užít. Soundtrack 👍 Chyby ve filmu nehledejte, jinak si film totiž nežijete. Poznámka: Počkejte si na závěrečné titulky. Zde nečekejte žádné video, ale jsou zde vyzobrazené další mise. Identita a nové zbraně. Poznámka: Po závěrečných titulkách je ještě jedna scéna, úplně na konci filmu. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Bogrant

Už viem, komu by mali ponúknúť rolu na agenta 007 po tom, ako skončí Craig. :-) Nenáročná oddychovka, pri ktorej som sa pobavil viac ako som očakával. No a Statham si tu zahral asi najlepšiu úlohu v živote... ()

Thalin

Jedna z mála rolí, kde (až na pár výjimek) není Melissa za tlustou a trapnou nánu, co se pokouší být rádoby vtipná. Tady vlastně vtipná vážně je a role jí sedla. Statham tu dokonale ztvárnil parodii sebe sama a alfa blbce s přehnaným sebevědomím a tupými kecy a doplňoval ji. Tady bylo fajn, že její role postupně rostla z kancelářské puťky do akční agentky, kterou původně měla být, než se nechala ukecat na pozici pouhé dispečerky. Bylo tam pár přepálených momentů, ale nejvíc mě zkrátka bavily její komentáře, jak na svou adresu při různých identitách, tak na adresu dalších. Svěšenej jednorožec nebo úchylnej cvičitel delfínů mě prostě pobavil, byť to zní hrozně infantilně. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni