Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zamestnankyňou najväčšej špionážnej organizácie na svete, teda CIA, čo znie veľmi zaujímavo. V skutočnosti má však veľmi nenáročnú, kľudnú a miestami až nudnú prácu. Je totiž analytičkou, ktorá len veľmi zriedkavo opustí svoj stôl s počítačom, vďaka ktorému slúži ako oči a uši špičkovému agentovi Bradleymu Fineaovi (Jude Law). Títo dvaja spolu tvoria perfektný tím. Bradley špionážne misie zvláda bez toho, aby sa mu pohol čo i len vlas. A Susan v kancelárii zatiaľ túži po jeho srdci.
Jedného dňa sa však všetko zmení. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcéra nedávno zosnulého obchodníka so zbraňami, totiž dostala neobvyklé dedičstvo v podobe malej jadrovej bomby. Dostačujúcu na zničenie jedného väčšieho mesta. Plánuje ju predať teroristom. Aby toho nebolo málo, Bradley CIA, a teda aj Susan nedobrovoľne opustí. Ďalší špičkový agent Rick Ford (Jason Statham) je nepoužiteľný, pretože jeho totožnosť bola prezradená. A tak padne návrh, že najmenej nápadnou osobou, ktorá môže preniknúť do sveta obchodníkov so zbraňami a zabrániť tak globálnej katastrofe je Susan. Rozhodnutie poslať Susan na túto misiu nahnevá Ricka Forda, a preto sa rozhodne jednať v tomto prípade na vlastnú päsť. A keďže je typom agenta, ktorý spája v sebe Ramba a komisára Clouseaua, je o problémy postarané. Zodpovednosť za záchranu mnohých životov leží na Susaniných mohutných bedrách. Musí sa nie len nenápadne votrieť do sveta obchodníkov so smrťou, prežiť v ňom, splniť svoju úlohu a pritom obrazne aj doslova nakopať nie jeden zadok. (Barracuda Movie)

lobo87

Mám rád Feigove filmy, ale jeho Dámska jazda zostala neprekonaná. Melissa je kontroverzná tvár, buď ju zbožňujete, alebo nenávidíte. Ja patrím skôr k tej druhej skupine, ale na druhej strane mám rád komédie, a to je žáner, kde sa objavuje často. Špión je zaujímavý film so skvelými nápadmi. Ale určite by nebol taký zábavný bez Stathama, ktorý tu má svoju životnú úlohu. Jeho výpočet vecí, ktoré ho stretli v akcii je geniálny. Hlavne vďaka nemu som pridal štvrtú *. A možno aj tú tretiu... 70% ()

Vasyl

Říkali mi, že i když tam hraje Melissa McCarthy, je to dobrý. Lhali!!! Jedna hvězda za Stathama a čurákovýho narcise. Nemůžu si pomoct, ale Melissa je vážně otravná a scény kde mluví jsou nevtipný až trapný. Už nikdy víc. ()

maxcold

V rámci žánru komedie je to stále těžší a těžší být originální a vtipný. Tady se to povedlo tak na polovinu a už to je velký úspěch v porovnání s jinými komediemi, které za poslední dobu někdo natočil. Melisa ubrala ze své ukecanosti alespoň deset procent a je to zase o trochu lepší. Za mě nadprůměr. ()

maniacxl

Taková ptákovinka na jedno,možná na dvě podívání.Nejvíc vynikal Jude Law a ta tlustá,pardon plnoštíhlá paní.Statham je příběh na dlouhé povídání při svíčkách.Možná by bylo lepší,kdyby to bylo hozený celý do hávu parodie.Né že to napůl nebylo,ale právě jen na půl.Z druhé půlky to bylo bráno někdy až moc vážně.Ale i tak vlastně proč ne!Párkrát jsem se i nahlas zasmál.Tragédie to úplně nebyla.60%. ()

Mikecat

Humorné prevedenie Bondovky s tlstou vypasenou bystrou akterkou v hlavnej roli a chudak Statham tu vystupuje ako popleta, ale zahrane vyborne, vtipne, akcne, nie je tu miesto,kde by sa clovek nudil, stale sa nieco deje a tak to ma byt. ()

shaacul

Víceméně vtipné. Někdy více, jindy méně. Škodovka u Balatonu a to že si na dovolenou do Budapešti Melissa přibalila i manžela přidala hvězdu navíc. ()

blondboss

Ako akčná komédia to poslúžilo na správne odreagovanie, avšak je to u mňa len priemer, keďže som sa prichytil aj pri tom, že sa nudím, čo by sa u komédií tohto typu stať nemalo. Humor Melissy McCarthy je špecifický a nemusí sadnúť každému. Najviac sa mi však páčilo, ako si dokázal zo seba spraviť prdel samotný Jason Statham, ale takisto aj Melissa. Je to sympatické a aj vďaka tomu vám dá táto komédia trochu iný rozmer. Lepší nadpriemer. 60 % ()

ShotgunED

Ty narážky na Bonda jsem pochopil a bavil se. Má to několik vskutku geniálních vtípků, ale bohužel vše přebíjí Mellisa tím, že jen umí každýmu nadávat na tisíc a jeden způsob neustále dokola. Jako párkrát bych to přežil, ale když se to neustále táhne celým filmem jako smrad, tak mě to fakt k smrti nudilo. Jude by mohl hrát klidně i pravého Bonda a nejvíc mě bavil nakonec Statham. ()

AndrewNewman

Akcia mizerná ale zábava neskutočná. Už dlho som sa pri akčnej komédií tak nenasmial. Viem, že je to gýč najhrubšieho zrna, avšak pri komedii ma hlavne zaujíma fakt, či ma to rozosmeje alebo nie. A toto ma rozosmialo. (Statham-TOP) :) ()

Stanmi

Poté co je špičkový tajný agent Bradley Fine (Jude Law) zabit v akci a jména ostatních špionů jsou prozrazena, musí jejich práci převzít analytička Susan (Melissa McCarthy), která však s prací v utajení nemá žádné zkušenosti… No musím se přiznat, že filmy s Melissou McCarthy příliš nesleduji, často mě totiž odradí už jenom samotný plakát (např. k Tammy), ale v tomto případě jsem jakožto fanda špionských filmů udělal výjimku a nelitoval jsem. Špión je v zásadě taková ženská variace Dostaňte agenta Smarta, kde se člověk z kanceláře, v tomto případě Susan, dostane do terénu a poněkud osobitě plní zadaný úkol. Dlužno dodat, že Melissa v roli Susan podala sympatický výkon, stejně jako Jude Law, který by si klidně mohl stříhnout agenta 007, volba Rose Byrne do role hlavní záporačky byl taky dobrý nápad, ale jinak všechny trumfnul Jason Statham, který si v roli velkohubého agenta Ricka Forda zcela zaslouženě krade pro sebe každou scénu, ve které se objeví, prostě tohle obsazení se opravdu povedlo. Pochválit je třeba také zpracování, protože jako v každém správném akčním filmu nechybí přestřelky, honičky, výbuchy nebo kuchyňský souboj na nože (nu dobře ten nebývá v každém filmu, ale tady je), na úrovni je také výprava, protože se podíváme do klasických špiónských měst jako jsou Paříž a Řím a jako bonus dostaneme Budapešť (v Maďarsku se zkrátka točilo ve velkém). Takže vše výše zmíněné jsou přednosti Špióna, což o to snímek je to slušný, ale ne dokonalý. Problém je pro mne hned v základní ingredienci každé komedie (ano správně, je to humor). Ten je tady značně proměnlivý, některé hlášky a fórky se prostě povedly (prakticky vše co řekne, nebo udělá Jason Statham), jiné jsou jen nevtipné (typickým příkladem budiž postava Nancy (Miranda Hart)) a bohužel se najde i pár těch vyloženě odpudivých (nějaké ty exkrementy, prdění, zvrácení, no však to znáte a jestli ne, buďte rádi), které děj nijak neobohacují a jenom kazí dojem z celého filmu. Navíc na komedii je film možná až moc dlouhý (ale je fakt, že jsem viděl prodlouženou verzi, takže tuto poznámku je třeba brát s rezervou), takže někdy tempo snímku trochu poleví a některé pasáže by se daly klidně střihnout. Zkrátka Špión je komedie, která má své lepší i horší chvilky, ale jako akčně-dobrodružná podívaná funguje docela dobře, takže nakonec jsem si film docela užil. ()

Drozdo57

Okrem tej strašnej scény s kopou mužských prirodzení mi to prišlo ako zábavná oddychovka, občas som sa dokonca aj zasmial. Pokiaľ v tom nehľadáme nejakú feministikcú snahu o ukázanie väčšej dôležitosti žien, tak si myslím, že ide o obdstojnú komédiu. ()

blazma

Při prvním sledování jsem se bavil, jenže podruhé už by jsem tomu dal možná o dva stupně menší hodnocení. Melissa je suprovní, Rose Byrne taky sedla jako mírný záporák. Bohužel duo Jason Statham a Jde Law tady vůbec nefungují. Chtěli spojit vtip a srandu v podobě Melissy a Rose, společně s drsnými akčňími hrdiny Stathamem a Lawem a to prostě nefunguje. ()

Blois

Tak tohle byl mazec. Sice nás v kinosále sedělo jen sedmnáct, ale skvěle jsme se všichni bavili. Film má svěží spád, nápad, velkou dávku humoru a skvělé obsazení. Melissa McCarthy byla božská, střídala převleky jako na běžícím páse a očividně si to moc užívala, Rose Byrne mi strašně připomínala Helenu Bonham Carter a Jude Law je zkrátka kouzelnej... ()

tchempi

Potvrzeno... lidé mají plnou prdel Craigovských psychosraček, stýská se jim po klasických Bondovkách, a tak si je točí sami. Po Kingsmanovi je tady Špión. Není to žádná třeskutá komedie, fórky na výbuch smíchu jsou tam max tři, ale člověk se celou dobu potutelně uculuje a občas mu cukne koutkem. Taková pohodovka. A Statham v komické roli je boží. 70 % ()

SelfishMan

Nějak se nám to tu těmi špióny jen hemží. Do světa uhlazených gentlemanů, martini, technických vychytávek a podlých padouchů nám nově připlouvá velryba. Vzhledem k tomu castingu ústřední role jsem do toho šel se značným despektem a opovržením, ale upřímně a bez waterboardingu přiznávám, že jsem se bavil královsky. Naštěstí už máme širokoúhlé obrazovky, takže se nám tam vedle Melissy vejde do obrazu i něco dalšího (třeba supr Rose) a i přes fakt, že z látky, která padla na její šaty by se dala ošatit minimálně jedna celá Afghánská vesnice, sypala z rukávu poměrně slušné hlášky. Naprostým králem byl ale Statham! Je věčná škoda, že prostoru nedostal o poznání víc. Dějově to sice nebylo nic převratného, klasická bondovská zápletka se zbraní ve špatných rukou v bondovské šabloně, umně nakřížená s komedií s překvapivě povedenými akčními scénami ( Kingsman je ale stejně pro mě naprosto nepřekonatelný ). Řekl bych skoro až překvapení měsíce. ()

SuzieS

Byla jsem v kine, bohuzel na dabovane verzi. Ta ode mne dostane tak 3,5 hvezdicky. Ceska distribuce se vubec neobtezovala dat si tu praci, a pohrat si s prizvuky a dvojsmysly. Proto byl pro mne tento film spise zklamanim ()

Jamall

Geniální momenty jsou sem tam vystřídá slabší moment (McCarthy to občas až zbytečně tlačí, ale to je holt scénářem), ovšem za geniální Rose Byrne, Jasona Stathama a za momenty s 50 centem to je určitě na čtyři. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni