Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zamestnankyňou najväčšej špionážnej organizácie na svete, teda CIA, čo znie veľmi zaujímavo. V skutočnosti má však veľmi nenáročnú, kľudnú a miestami až nudnú prácu. Je totiž analytičkou, ktorá len veľmi zriedkavo opustí svoj stôl s počítačom, vďaka ktorému slúži ako oči a uši špičkovému agentovi Bradleymu Fineaovi (Jude Law). Títo dvaja spolu tvoria perfektný tím. Bradley špionážne misie zvláda bez toho, aby sa mu pohol čo i len vlas. A Susan v kancelárii zatiaľ túži po jeho srdci.
Jedného dňa sa však všetko zmení. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcéra nedávno zosnulého obchodníka so zbraňami, totiž dostala neobvyklé dedičstvo v podobe malej jadrovej bomby. Dostačujúcu na zničenie jedného väčšieho mesta. Plánuje ju predať teroristom. Aby toho nebolo málo, Bradley CIA, a teda aj Susan nedobrovoľne opustí. Ďalší špičkový agent Rick Ford (Jason Statham) je nepoužiteľný, pretože jeho totožnosť bola prezradená. A tak padne návrh, že najmenej nápadnou osobou, ktorá môže preniknúť do sveta obchodníkov so zbraňami a zabrániť tak globálnej katastrofe je Susan. Rozhodnutie poslať Susan na túto misiu nahnevá Ricka Forda, a preto sa rozhodne jednať v tomto prípade na vlastnú päsť. A keďže je typom agenta, ktorý spája v sebe Ramba a komisára Clouseaua, je o problémy postarané. Zodpovednosť za záchranu mnohých životov leží na Susaniných mohutných bedrách. Musí sa nie len nenápadne votrieť do sveta obchodníkov so smrťou, prežiť v ňom, splniť svoju úlohu a pritom obrazne aj doslova nakopať nie jeden zadok. (Barracuda Movie)

Doudis19

Rozhodně jedna z komedií roku! Vtipné, bez tuny speciálních efektů a přesto zběsile akční. V kvalitě to skutečně nemá daleko ke Kingsmenům a co do obsazení, je na tom snad ještě lépe. ()

VaHo

Když bych měl zápletku shrnout do: komedie o tom jak obtloustlá a nešikovná Melissa McCarthy, musí zachránit svět, tím že místo aby od počítače radila špiónům tak se sama stane špionem, tak bych si hned vzpomněl na filmy jako Agent v sukni nebo Stůj, nebo maminka vystřelí! Tohle je naštěstí jiný případ. Díky atmosféře plného letního kina v Turnově mohu říct, že jsem se takhle na projekci komedie, snad nikdy nesmál. A to jsem 15 minut před tím viděl Kingsmana. Do úplně jiných výšin to posouvá Jason Statham a jeho baronovskoprášilské špionské historky. Přes můj smích mi i několikrát unikly další vtipy a gagy v té kulometné smršti. Nářez. ()

Remivsremi

Stejně milé překvapení jako byli We're the Millers. Od filmu jsem neočekával vůbec nic a nebýt pozitivní šeptandy, nejspíš bych se k němu ani nedostal. Vtípky zde fungují jak mají a dokážou pobavit. Hlavním plus pak shledávám v samotném obsazení. Zejména Statham si roli vysloveně užívá a jeho monology dokážou diváka uzemnit. I mezi ostatními herci funguje ta správná chemie. Všichni se dokázali naladit na tu správnou vlnu a ve výsledku působí Spy velice přirozeně. Rozhodně si film nenechte ujít. ()

chelseaman22

Solidní nálož akce a humoru zaručena! Tlustá Amy vyráží opět do akce, tentokráte jako opička 007, jež musí zdolávat stejná úskalí, jako 007 v KASÍNU ROAJÁL. Chvílemi se Vám zdá, že přehnanost nemá konce, jenže tenhle detail k celému konceptu filmu prostě pasuje. Uřvaná zlosynka nakonec dostane haldu let ve státní věznici s dozorem a Statham vyzkouší všech 170 jedů, vůči kterým je imunní. 86% ()

Script

Fantastická komedie, plná vtipných hlášek a pořádné akce! Melissa McCarthy, Jason Statham, Rose Byrne a Miranda Hart je prostě výborná komická čtveřice! V tomto žánru to má i výborný příběh o proti komedii jménem Johnny English. Výborná podívaná. Za mě 5 hvězd. ()

Johnny.ARN

Taká príjemná paródia na špiónske filmy a nie tak silená ako Kingsman. Vtipných momentov, hlášok a dialógov je neurekom, divák sa stále zabáva. Statham vynikajúci, konečne oddychovka. McCarthy sa dala zniesť a miestami to solídne podržala. Byrne ako FameFatal vynikajúca. Takže príjemná funkčná komédia, ktorá má síce svoje muchy, ale v celku pobaví a robí si srandu zo všetkých a všetkého. A najlepšie, keď pri odchode z kina vám v aute hrá Skyfall. 4 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

Gothar

Sklamanie a nuda, ale predovšetkým premrhaný potenciál. Statham bol výborný, ale zvyšok bola nuda občas prerušená nejakou lepšou hláškou. Vačšinou mi ale tento humor nesadol, omnoho viac som sa bavil pri Kingsman: The Secret service. Melissa McCarthy bola otravná a hlavne jej preafektovaný výkon stiahol tento film medzi podpriemerné komédie. 40 % ()

Mrkvič

Opravdu jsem byl překvapen. Tu hnusnou tlusťošku nesnáším a i když mi kazila většinu filmu skoro pokaždé, když promluvila, bylo kolem ní tolik humoru a skvělých (hlavně mužských) postav, že jsem si tuhle parodii na bondovky užil. Akční scény jak vystřižené z opravdové bondovky (opět až na tlustou Melissu, která v akcích chňapala trapně rukama, že ani seberychlejší střih nepomohl) prošpikované originálními vtípky. No ale hlavně Jason Statham a jeho příhody, to jsem řval smíchy. 179 jedů a doupě zkoušečů jedů nebo závěrečný pokus o výmyk, to nemělo chybu. ()

LadyPupu

V roli agentky tlustá ženská, co vypadá nejdřív jako homofobní tetička, kterou by si průměrný šovinista pozval do ložnice jen v případě, že by chtěl opravit postel, později vypadá pořád jako tlustá ženská, ale aspoň upravená. Její pravou rukou/sekretářkou se stane obryně s kobylí hlavou. Jsem nadšená. Fakt. Konečně film, kde hlavní roli hrajou ne úplně atraktivní baby. Velmi osvěžující. Zábavný snímek, i když pár trapných momentů tam je. Navíc mi to přišlo zbytečně dlouhé. Ale co je důležité, je zjištění, že Statham je frajer i v hadrech jak z Bídníků :-) ()

Lachtaan

Statham je v komedii nevídaný tak jako demokrat v Rusku, přesto mu ale tahle špiónská role neuvěřitelně sedla. Melissu moc nemusím, přesvědčila mě jen v čarovném dramatu St. Vincent. Pro tenhle film ale byla samozřejmě nemálo důležitá, a tak jsem překousl její obrovské herecké nedostatky. A poté už jsem si jen užil zběsilou nemožnou jízdu, která by mě dnes asi už tolik neoslovila, v létě 2015 to byl ale splněný sen mezi akčními filmy s odlehčeným polem působnosti. ()

Santa666

Nevim, kolik verzí v distribuci koluje. Já viděl tu, ve které se Melissa McCarthy pitvoří v uzoufání nudných konverzačních scénách proložených příležitostnou, neumně zrežírovanou akční scénou či rádobyhumorem v podobě postavy Jasona Stathama. Rád bych se ale podíval i na tu verzi, ke které je přibalený to piko, abych si to taky pořádně užil. ()

ywo666

Film, ktorý mi ukázal to čo chcem vidieť, aby rovno nanútil to čo rozhodne vidieť nechcem. Keby "Odporná Trápna Tučnota" ostala za počítačom, keby Statham zo seba nerobil až takého debila, mohla to byť výborná komédia. Celkovo si viem predstaviť dvojicu Jude Law ako šarmantný Gay Bond, ktorý zvláda všetko s noblesou a Statham ako drsný buldozér ktorý za sebou nechá extrémnu spúšť a prežije strašné zranenia, v nejakej akčnej komédií. A mohli by pribaliť Nargis Fakhri lebo je extrémne sexi. Paul Fag má asi feministickú ženu, ktorá ho bije a trtká dildom. Inak si neviem predstaviť prečo sú muži v jeho filmoch iba banda debilov. Ale inak celkom dobré. Aj nejaké dobré vtipy tam boli, aj dobrá akcia. Niektoré postavy podarené. Bez tuleňa by som dal možno 4* ale musím potrestať každý film s Melissou, takže za mňa 3*. PS: Ako toto do boha môže byť v červených číslach? Hodnotili iba sufražetky? ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni