Get On Up - Príbeh Jamesa Browna

• Slovensko Skutočný príbeh Jamesa Browna (viac)

Film venovaný životu a osudu legendárneho speváka a hudobného skladateľa Jamesa Browna, ktorý mal zásadný vplyv na vývoj soulovej a funkovej hudby. Jeho skladby zásadne ovplyvnili i zvuk súčasného rapu a hip hopu. James Brown získal prezývky Mr. Please Please Please, Mr. Dynamite, najčastejšie ale The Godfather of Soul. Jeho život bol pestrý a kontroverzný. Na jednej strane bol uznávaným umelcom, na druhej strane bol obviňovaný z prechovávania drog, týrania žien a bol i niekoľkokrát odsúdený do väzenia. (TV Markíza)

andrii

Je to rebel! Život (ho) bere po nejvyšších decibelech. Rabiát soukromých bran. V branži  "kope za baronství" prudkých pravd, bez frázovacích falz. ()

M.i.k.e

mám moc rád životopisné filmy a nemám rád,když se v nich tvůrci snaží nějakým způsobem experimentovat s formou.Tate Taylor se o to pokusil a nakonec zůstal někde na půli cesty.Výsledkem je zdlouhavá a poměrně sterilní podívaná,kde James Brown tu a tam promlouvá přímo k divákům a děj skáče z místa na místo,z času do času a občas je celkem problém se zorientovat.Pokud je nějaký důvod proč Get On Up vidět,pak je to výborný výkon Chadwicka Bosemana,který se opravdu stal Jamesem Brownem a vedle něj i dalších výbroných herců.K vyššímu hodnocení to ovšem snímku nepomůže...60% ()

Juto

Nadpriemerný hudobný film aj vďaka réžie Tate Taylor. James Brown má skvelé piesne, tak že film vyniká aj výbornou hudbou. 7/10 ()

carlos 2010

Neviem si predstaviť lepšie natočený film o kmotrovi soulu. A neviem si predstaviť lepšieho herca v hlavnej úlohe. Za to musí byť minimálne oscarová nominácia. A treba to vidieť v originále, ak bude aj dabing, pozerajte v originále. ()

Streeper

Film to není špatný a Chadwick Boseman to zahrál vážně skvěle, ale co se mi na filmu vážně nelíbilo, bylo to, že nebyl natočen chronologicky a prostě se jen tak skákalo z jednoho období do druhého, pak do dalšího a pak třeba zase zpátky. Film byl bohužel kvůli tomuhle nepřehledný. ()

Icefist

Čekal jsem, že by mě to mohlo chytnout víc. Jenže skoky v čase můj prožitek rozmetaly a vyzdvihnout tak můžu asi jen Bosemana, který si respekt zaslouží. Jinak uteklo přes dvě hodiny mého života a já nemůžu zahnat pocit, že jsem je mohl (a měl) vyplnit jiným filmem. Tento je jen průměrný. 50 % Oblíbená část- pohřeb ()

Noviik

Jasně, Tate Taylor se mohl více odvázat, ukázat Jamese a celou jeho neskutečnou kariéru odvážněji, zběsileji a v celé jeho kráse včetně té temné stránky. Ale i tak se mi Get on Up zatraceně líbil a ani chvíli mě nenudil. Navíc ten úžasný výkon Chadwicka Bosemana! Ten byl v roli Kmotra soulu neskutečný. ()

ecceHOMMO

To skákanie v čase mi skôr vadilo, príbeh v takejto podobe nezaujal a tak najväčším zážitkom bola pre mňa hudba a vystúpenia JB. **/*** ()

Johnny.ARN

Pozerať sa dve hodiny na ziapajúceho negra je presne to, čo mám rád. A ešte keď k tomu pridáte jeho čiernu kapelu, film môže isť rovno zbierať bavlnu. 1 z 5 ()

venison

Vím, že film "Get On Up - Příběh Jamese Browna" se nejspíš snažil o originalitu, ale přeházený děj mě jako diváka nijak neoslovil, ba naopak nejprve jsem se s tím chaosem kapku nedokázala sžít.. Od poloviny filmu jsem si (především díky výborné muzice a vynikající choreografii) zvykla.. Chadwick Boseman podával vynikající taneční výkon, ale všeobecně jako herec mi moc nesedl.. Dost mě rušily občasné promluvy k divákovi, které se mi naopak v "Jersey Boys" líbily.. Nevím, jestli je to náhodička nebo podvratný záměr, že se oba filmy téhož roky shodly na podobném zpracování.. Hudbu jsem si ráda poslechla, tu mám ráda, a jako neskalní fanoušek jsem pozadí moc neznala, tak jsem ráda za přiblížení doby.. Krkolomně převyprávěno a film ničím nad tuctovými hudebními životopisnými dramaty nevyčnívá.. ()

fefee

Veľmi zaujímavé drama o jednom fascinujúcom hudobníkovi. (Úvodná scénka filmu je priam tarantinovsky poňatá, total best of) 3,5* ()

sskrblik

Vaú aj fýl gút, túdúdúdud... výjimečný a arogantní nebo výjimečně agorantní. Asi oboje je správně. Nicméně celkem průměrný film, jedině kvůli hudební stránce věci to lehce vyčnívá nad podprůměrností. ()

Georgex

Životopisné drama o jednom z největších amerických zpěváků Jamesi Brownovi, které má bohužel jeden nedostatek a tím je, že se snaží ve dvou hodinách stroze a bez pikantností převyprávět celý život této osoby a ve výsledku se vlastně nic moc zajímavého nedozvíte. Namísto toho se celou dobu motáte v začarovaném kruhu, kde se místy začnete ztrácet v čase a napravuje to pouze přímé promlouvání hlavního představitele k divákům, které ale nepůsobí příliš elegantně. Jinými slovy pro nezasvěceného diváka, který zná pouze největší hity daného zpěváka, to může být chvílemi hodně chaotické. Na druhou stranu hlavní představitelé včele s Chadwickem Bosemanem podávají skvělé výkony a pěvecká vystoupení působí opravdu dokonale. Moje hodnocení 65%. ()

666Carnage

Chadwick Boseman podává výborný herecký výkon. Stvárnil krále funku jak nejlépe dovedl. Byl to povedený příběh s parádní muzikou. Dobře napsaný scénář, dobře vybrané herecké obsazení a to nejlepší co James Brown složil a hrál. Já jsem spokojen. The Godfather of soul 80%. ()

Hanys_

James Brown byl slušný ocas. A tenhle film je i přes to, že se nebál ukázat "asi pravdu" spíš průměrným zářezem mezi jinými životopisnými snímky. Jasně, Boseman je živel, parádní výkon a nevím co ještě..ale mimo tohohle týpka, to prostě nebylo nic moc. Jinými slovy. "Tohle muselo dát práce...a přitom taková blbost." ()