Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Režisér James DeMonaco před rokem pozitivně šokoval nízkorozpočtovým thrillerem s „očistně" originálním nápadem, za což byla Očista po právu odměněna mimořádnými výsledky v kinech. A tak zcela přirozeně vznikla dvojka. Zvlášť když její předchůdce položil řadu znepokojivých otázek a zdaleka neodpověděl na všechny. V noc Očisty by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou po zabíjení. Jedním z nich je po zuby ozbrojený chlap, který chce dočasnou beztrestnost využít k tomu, aby „potrestal" opilého řidiče, jenž mu před časem přejel dítě. Nebude to mít jednoduché, protože všichni ti, kdo tuhle noc chtějí „jen" přežít, se před vypuknutím Očisty snaží maximálně zabezpečit. Manželé, kterým se krátce před jejím začátkem porouchalo auto, a oni uvízli někde na předměstí, měli v tomhle směru neskutečnou smůlu. Stejně tak matka s dcerou, které se marně pokusily proměnit svůj byt v nedobytnou tvrz. Náhoda svede tyhle čtyři bezbranné zoufalce dohromady s výše uvedeným osamělým mstitelem. Je jim jasné, že pokud mají mít aspoň nepatrnou šanci na přežití, musí se ho za každou cenu držet. Jenže on má svůj plán a v něm vyděšení a neozbrojení „civilisti" nehrají žádnou roli. Noc ale zdaleka ještě nekončí a pro všechny připravuje pár nepěkných překvapení. Zatímco první Očistu bylo možné díky jejímu zasazení do interiéru jednoho domu označit za komorní thriller, pokračování je výpravnou akcí, která nešetří napětím, brutalitou a nečekanými dějovými zvraty. (Cinemart)

Jefrey1994

Já se klidně odhodlám dát 5 hvězd díval jsem se na film večer a měl jsem na něj klid a pokud se do toho člověk vžije není co řešit mě se to líbilo. ()

putzojro

Z pravidla bývá zvykem, že "jednička" je lepší než "dvojka". To se tu ale stává změnou. Není nic lepšího, než aby divák byl vpitej do plátna jako "pijavice". Frank Grillo je klasický frajer, který to prostě umí! Dávám plnou za to, že mě nenechali ani mrknout! ;-) ()

Sllada

O 100% lepší než Očista z 2013.Jestli budou točit další očistu,tak bych byl zvědav na tu první očistu,když to započalo poprvé. ()

goauld

Nebylo to úplně špatný, ale dost ovlivnilo mé hodnocení ta přičmoudlá dvojice ženštin, která neustále musela kydat "své rozumy" a předvědčovat hlavního "čistitele", že Očista je fuj a nemá cenu, neb mu zemřelého syna nevrátí. Tyhle dvě bych "očistil" hned, protože nejneže byly totálně "tupý", ale jejich "blitky" docela často vytáčely k "nasranosti". Mít něco podobného doma, tak asi bych nečekal ani na tu očistu a konal bych daleko dřív:-) Já fakt nevim... ale to "moralizování" a humanita snad je u těch amíků nakažlivé (a nebo vyhledávané??), nebot se v poslední době s tím evropský divák setkává u amerických snímků čím dále tím častěji. Jediný co v tomto snímku naopak kvituji je minimum "vaty" (jako "pseudomilostné hrátky" a seznamování se s jednotlivými protagonisty od útlého dětství ..apod) ()

Moravpat

No mě se to jako líbílo :-O Zčásti to bude tím, že si na takovýhle snímky potrpím a zčásti, že si na ně fakt potrpím -_- Dokonce jsem takovej úchyl, že mě v té mé choré mysli na pár okamžiků problesklo, že bych snad dal i těch hvězdiček pět? :-O Jako vážně? Ano! Stalo se to, ale ta hvězdička jim utekla za to, že tomu filmu chyběla troška červené barvy a umělých střev...ne vážně...pokud chcete docílit synergického efektu mezi zábavou a gurmánským zážitkem, tak tam aspoň jedno vyvržení vnitřností nesmí chybět....a to tu bohužel chybělo...nicméně kladů bych našel určitě kbelík, jako například hlavního hrdinu, který mě kupodivu neštval a nepřál jsem mu, aby ho přejela tlustá žena v bikinách lízající šmoulovou zmrzlinu a řidící kombajn od Džona Dýra...dokonce jsem si přál, aby všechny bídníky okolo sebe kosil s nevídanou brutalitou, nicméně ta brutalitka tam kapánek chyběla (ale to už jsem psal)...a další věc, která mi trošku chyběla, byla absence jakékoliv pornoherečky z poprsím čísla milión, která by tam dělala kapánek parádu při scénách, ve kterých by hystericky panikařila a při pokusu o trapný úprk by mohl člověk pozorovat její krásné pevné pozadí...jo to mi tam chybělo...ale co mě tam chybělo asi úplně nejvíc a na to jsem si vzpomněl bohužel až teď (kdy už jsem línej věnovat ty dvě pikosekundy tomu, abych sebral jednu hvězdičku z hodnocení), je absolutně miniaturní prostor pro realizaci těch velice sympatických týpků v bílých maskách -_- poněvadž ty tam mohli udělat vskutku parádní rotyku :-O S pozdravem, váš pjůrdžující Paťák ;-) ()

kratajirka

A přeci jen je Anarchisté pokračování Očisty lepší než-li jeho předchůdce. Tak prosím pánové filmaři - pusťte se do dalších projektů očištění. 75% ()

+sfinx+

Dvojce dám o jednu hvězdu navíc. Ne, že by to bylo o tolik lepší než první díl, ale tady alespoň trochu prosvítaly ty myšlenky na praktický účel oné noci a kromě totálně vyšinutejch magorů z jedničky se tu objevil i jakýsi závan reality v podobě nevěrnice nebo spravedlivé? pomsty. Jenže to vše je opět zabaleno do tisíckrát omletých scénářů v podobě bandy ze Sejmi eso nebo Soudného dne a zbohatlíků, kteří si užívají jatka (každý nechť si doplní z mnoha zástupců). ()

Lazy87

Myslím, že pointa tohoto filmu je spiknutí kokotů. Co mě zaujalo, tak to byly závěrečné titulky a především "Omar" a jeho "Nás je více a jsme nasraný". Při závěru mě skoro slza ukápla, prostě happyend jak má být. Lehce mě nasral důvod toho rádoby drsňáka, který zachránil skoro celou náhodně nalezenou sebranku jinak chodících mrtvol. Čekal jsem, že jde po něčem větším, ale stejně mě to dojalo. ()

MartinosIav

Skoro jako kdyby scenariste cetli muj komentar k jednicce tady na csfd, konecne vyuzili potencial toho tematu. Dvojka je bez debat mnohem lepsi nez jednicka. ()

KcarlosK

Stejný nesmysl jako jednička, jen se to posunulo ven. Čekal jsem alespoň hromady mrtvol a potoky krve, ale ono je to spíš pro děti na nedělní odpoledne. Nemluvě o totální stupiditě ústřední myšlenky. Jeden den se všichni utrhnou ze řetězu a pak se vrátí v klidu do práce. A proč jako? Co přesně jim brání se tak chovat pořád? A vážně jsou všichni tak krvežíznivý, že si prostě musí někoho zabít? Já bych si spíš čornul haldu prachů a pak si zbytek roku užíval. ()

Rammos

Výrazné zlepšení oproti prvnímu dílu. Druhý díl má sice základní, jednoduchou linku, ale tato linka funguje mnohem lépe než děj v prvním díle. Jedním z faktorů, které posouvají film na lepší pozici, je velikost a otevřenost prostředí, ve které se děj odehrává. Abych přidal nějaké negativní hodnocení, tak zde bych zmínil některé dialogy. Několikrát během filmu si řeknete: "Tak už ji konečně Očisti, protože plácá neprosté ptákoviny" :) ()

MikEycek

Frank Grillo je velkej sympaťák a borec. Škoda, že měl okolo sebe skupinu hloupých, otravných lidí, jejichž osud vás absolutně nezajímá. ()

djpatrick

Dobrý nápad, během filmu jsem přemýšlel kolik lidí bych během jednoho dne mohl bezprávně 'sejmout'... To bych se uběhal, ale věřím, že by šli i po mě :o) ()

lineker

No pokud u mne byla jednička za čtyři, tak tady nemohu ubrat. Ale ani přidat. Tak tu máme opět 21. březen a dusnou atmosféru náháněčky ve vlastním domě vystřídá tentokrát globálnější "streetový" pohled na vládní akci. A co by to bylo za vládu, kdyby si taky trochu nechtěla přihřát pod vlastní polívčičkou. Natož, když už se běžným občanům do ulic moc nechce. Selekce je prostě třeba. A tak, pokud jste se v jedničce báli co se bude skrývat v domě za každým jedním rohem, či opuštěné místnosti, ve dvojce musíte navíc kontrolovat střechy, bulváry a auta. O mnoho akčnější, rychlejší, ale také méně dusnější a působivější. Vykrádačky jiných filmů NO COMMENT. ()

maro0902

málokedy sa DVOJKA podarí lepšie spracovať ako JEDNOTKA!!Určite tam boli svetlé chvílky ktoré si zaslúžia 3 *ky....určite treba vidieť ()

Hanyss_22 odpad!

Námět člověka naprosto uchvátí, ale to co z toho vzniklo za výkvět mladistvých idiotů s výlevy bezmozků mě naprosto odrovnal. Naprosto nelogické zpracování myšlenky, bez konce, bez vysvětlení, bez funkce. Jediné co mě dohnalo k dokoukání se na tuhle frašku byl vzhled pana Grilla. Ale ani ten mě nedohnal k ničemu jinému než k Odpadu! ()

PORTER44

Tak v první řadě jednička byla o něco lepší hlavně napínavější atmosférou,dvojku se snažily udělat akčnější a je tam víc násilí ale že bych se u toho nějak zvlášť bavil,nejtrapnější mi přišly herecké výkony všech tří hereček v hlavních rolích hlavně dvou černošek zkazilo mi to celý film. ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Zatímco Michael Bay (Transformers: Zánik) stále neodhalil, co hodlá do budoucna režírovat, jeho producentská kariéra nabírá další a další projekty. Po letošních Želvách Ninja a thrilleru Očista:… (viac)