Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

balcazar

Zabíjanie ešte nikdy nebolo také romantické. Bál som sa, ako si Keanu Reeves poradí so žánrom, ktorý som kvôli Liamovi Neesonovi v týchto úlohách nazval neesonovkou. Možno však bol ešte o niečo lepší. Temno, pomsta, smútok a žiaľ, ktoré z neho sálali, spôsobovali zimomriavky. Pri podobných filmoch sa človek nemôže zamýšľať nad scenárom, pretože aj John Wick mal svoje viditeľné slabiny. Spojenie akčnej roviny s komiksovou a miestami mierne komediálnou sa mi však videlo a to, že z filmu robili vyslovene zabijácku oddychovku, ma neodradilo. Maximálne klišovitý záver môže iritovať, ja som privrel obe oči. Dvojka vyzerá podľa hodnotení oveľa lepšie, možno teda podľa nej jednotka stratí jednu hviezdu. Uvidíme. ()

gemi

Akce jako čapa, ale těch nesmyslů tam bylo fakt moc. EDIT: 6. 7. 2023, druhé zhlédnutí. Začne to jako seriózní thriller (OK, s dost černobílými figurami), ale skončí to jako absolutní pubertální popík, který není možné brát ani trošku vážně. Je to škoda, kdyby byl Wick trošku temnější a vážnější, byla by to pecka. No a ten český dabing tomu taky nepomohl ani trošku. ()

Psycho.R

Nemám rád, když je ubližováno zvířátkům a svědkům Jehovovým, neboť jsou to bezbranné duše, které neví co činní. Ale na vážnou notičku, John Wick není rozhodně akční film, který by přežil následující dvacetiletí a pokud nebudou další pokračování, pak rychle zapadne. Ale tu čtvrtou hvězdu jsem dát musel za tu vnitřní logiku filmu, kde je příjemné, jak se vůbec nebere vážně. A to jak zrušením členství v hotelu, objednávkou večeře nebo tím, že Baba Jaga je nezničitelná :D. ()

Sweat55

Žánrová radost, která díky nestárnoucímu Keanu Reevesovi nikdy neomrzí. Přestřelka v nočním klubu je asi nejlepší akce posledních pár let. Finále se trochu natahuje a začátek mi taky příjde uspěchanej, to co je mezitím je ale naprostá paráda. Akční renesance, která snad ukončila to hnusné "shaky cam" při každé akční scéně v každém filmu. Konečně! ()

boni

Asi jsme všichni viděli jiný film... Jako já nic nemám proti nějaké občasné akční nalejvárně, ale tohle bylo 100 minut nevkusu nejhrubšího zrna. Přišlo mi to, jak kdyby to vlastně chtělo parodovat akční filmy, ale ani to tomuto veledílu nešlo. Trapné herecké výkony, opravdu žádný příběh, či aspoň nějaké menší dějové zvraty typu: "jít se vysrat, či nejít se vysrat? To je, oč tu běží." Ze samého zoufalství jsem se snažil uchlastat, bohužel Budvar dvanáctka a šestkrát destilovaná vodka Amundsen jsou příliš slabé kalibry. Ani spánek, který se obvykle po těžkém dni dostavuje, se dnes nedokázal vloudit ještě před závěrečné titulky, a tak jsem byl nucen v čiré agónii tohle celé dokoukat. Ve snaze vidět alespoň trochu herectví, jsem po konci překotně začal přepínat programy a hledat alespoň kousek nějaký Rosamunde Pilcher... bez výsledku. Prostě když se nedaří, tak se nedaří. ()

RajAthen

Zápletka k zasmání, akce originální a nesmlouvavá. Keanu opět dostal důvod se zamračit a nakopat pár záporáků v saku (místo antropomorfních virů nyní Rusové). Celá mytologie kolem cechu vrahů je úsměvná, ale plní svůj účel skvěle. ()

ing.man

Celkem ucházející pulp fiction. Zabíjení mě moc nebralo, ale bavilo mě Waste disposal Inc, hotel Continental, numismatika filmu atd... Všecko kolem bylo vlastně zábavný, včetně článku na Forbesu (Understanding The John Wick Economy). Ale úplně nejvíc zajímavý, je na tom hlavní představitel sám. Jeho život, tedy kromě zabíjení, je vlastně stejně zoufalý a bolestný, plný ztrát. Snad tím trochu získává víc na jedinečnosti. /// Po druhém shlédnutí zvedám na čtyři. Přece jen tenhle film ve mě něco zanechal. (19.05.20)/// Nakonec je z toho láska jako trám. Keaanu se vrací do mé top 10. (23.1.22) ()

Durgas

Coolovo a super natočené akčné scény. Na druhej strane mi vo filme chýbalo čokoľvek iné - príbeh slabý, miestami krívajúca logika konania. Hotel pre zabijakov super prvok. Pozeralo sa to fajn, nejak špeciálne ma to ale nenadchlo. ()

Moly

Užila jsem si to od začátku do konce a chci víc. Funguje to samostatně, funguje to v sérii, v celku i v detailech. Vlastně tomu nedokážu nic vytknout ani kdybych chtěla, a to fakt nechci. Absolutní žánrová radost. ()

Mouchal

John Wick je ryzí akčňák, který ve svém žánru v posledních letech nemá příliš velkou konkurenci. Akční sekvence jsou dokonale zvládnuté, přehledné a zábavné a je to prostě radost sledovat. Co se týče příběhu, není to kdovíjak originální, ikdyž některé maličkosti se mi hodně líbily (hotel pro zabijáky, kodex vrahů...). Keanu Reeves hraje vysloužilého zabijáka opravdu bravurně a jeho náročný trénink pro tuto roli je v akčních scénách opravdu znát. Kolikrát se člověk až diví, s jakou dávkou kreativity jsou některé bojové pasáže zhotoveny. Hodnocení Wicka je tak velmi jednoduché. Kdo má rád akční filmy, musí vidět. 80% ()

rublik05

Stará dobrá poctivá akční řežba, kde se nehledí na nějaké dějové složitosti, logika jde tak trochu stranou, prim hrají především kulervoucí souboje a přestřelky, prvotřídně natočené a provedené, tempo filmu je přímo vražedné, užíval jsem si příjemně temnou atmosféru, potěšilo mě občas trochu humoru na odlehčení, míra brutality je tak akorát, herci jsou luxusní, nejvíc zaujme pochopitelně drsný mstitel Keanu Reeves, ale moc se povedl i hlavní záporák Michael Nyqvist. Jako takovou třešničku na dortu musím zmínit perfektní hudbu, která jednotlivé scény slušně podtrhuje. Jako zápor vnímám především poněkud jednodušší příběh, akce je občas trochu tuctová, taková méně nápaditá. John Wick je nicméně velice povedený a kvalitní akčňák, moc jsem si ho užil a určitě ho všem doporučuji. 8/10. ()

Inozuka

Kdyby někdo něco udělal našemu Míšánkovi a ukradli nám auto, asi bych také vytáhl P30L z trezoru a šel si s těma parchantama popovídat ... V tom Johnovi rozumím. Tohle akční porno mě fakt vzalo ... porno v tom smyslu, že příběh / dialogy zde slouží jen jako spojovací oslí můstky mezi jednotlivýma akcema. Nicméně i ty oslí můstky jsou provedeny s grácií a vtipem. Celá atmosféra toho hotelu pro zabijáky a "jídlo" s donáškou do domu je seksakra vtipný nápad. Ta úspornost a žánrovost tohoto fimu je ohromující. Bavilo moc, jdu trénovat na střelnici. ()

fallanga

Přehypovaná sračka. Nic moc jsem si od toho nesliboval, jen řemeslně dobrou akci, bez nějakého hlubšího příběhu. Absenci hloubky jsem dostal, Keanu se vydá na vražednou výpravu kvůli tomu, že mu zabili psa, to je úplně v pohodě. Ale bohužel to řemeslo nebylo nic moc, akce byla ukrutně nudná, nekonzistentní, neoriginální a celkově prostě na hovno. ()

haWranka

Tak tomu říkám akční film! Uteklo to závratným tempem a jedna řežba se střídala s druhou. Já nemám obecně moc ráda naturalistické násilí ve filmech (kolikrát se musím koukat jinam), ale tady to bylo natočené opravdu zvláštním způsobem, takovým drsnohumorným, že mi to ani nevadilo. Je to solidní tři-a-půlhvězda, ovšem já mám slabost pro Keanu Reevese a roztomilé pejsky, takže jsem to zaokrouhlila nahoru. Snad budou pokračování důstojná. ()

holub109

Fakt skvělá akční těžba. Tento film po delší době opět nakopl kariéru Keanu Reevese a vystřelil ho opět mezi hollywoodskou smetánku. Každopádně je film fakt dobře natočený, akce je lahůdková a z některých smrtí mi bylo až nepříjemně. Příběh je sice trochu jednodušší, ale to se filmu podobného ražení dá poměrně jednoduše odpustit. 85% ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář