Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

StephenRed

I když z trailerů a upoutávek víte, o čem děj bude, už z počátku vás pohlcují rychlé a důrazné emoce. Pak nastane zlom a John se vrací ke své práci zabijáka. Ale tentokrát z osobních důvodů. Protože ve většině střetů figuruje noc, déšť a záře velkoměsta, atmosféra s každým výstřelem houstne. Jako správný zabiják se s nikým nemaže, neplýtvá municí a jde rovnou po končetinách, srdci a hlavě. Postupně se rozjíždějící, akční a vtipné. Keanu Reeves se konečně vrátil do správné akční role. ()

monsumo

Fim měl sice několik nelogických chvilek a postavu Vigga mohl hrát někdo se zlověstnější vizáží.Na druhou stranu film měl dobrý soudtrack a byla jsem zvědavá jestli Alfie Allen dokáže hrát i jiného hajzla než Smraďocha. Lepší průměr. ()

StereoHearts

Už sa vám určite stalo že ste sa počas filmu nudili a čakali ste na akčnú pasáž. To asi každému. No tu sa mi po prvý krát stalo že už tá akčná pasáž po hodine neustáleho zabíjania ma nudila. Viac - menej je to iba séria vrážd kde ich Wick "dá dole" jak nič a samozrejme všetkých trafí na šupu, ale toho koho zabiť chce netrafí až po hodine naháňania. Príbeh nič nové (až na toho čokla), pointa žiadna, proste rutina, komu stačí veľa krvi a mŕtvol tak má to tu. Mňa to ničím neoslovilo. Maximálne 50%. ()

Methew

Perfektná kamera, super akcia, samá agresivita pomenovaná samotným Viggom úplne správne : "...nenechajme sa ovládnuť nízkymi pudmi..." Scenár ma mierne sklamal, obzvlášť pri tej slepote Johna, keď Viggov najdrsnejší muž ho nabral autom, John pred tým raz vystrelil a zrazu až potom počul auto, keď ho už nabralo, pri tom Viggov muž nastupoval do auta, keď bol v jeho zornom uhle pohľadu. Takže, ho nielen že mal omnoho skôr počuť, nakoľko to bol profesionál, ale aj vidieť. To mi prišlo také odkukané zo starších primitívnych akčných filmov, kde tiež človek počuje motor auta, až keď ho to auto zrazí už. Tá akcia mi prišla mierne prehnaná, chýbala mi tu mystika, mohli to spraviť aspoň trochu na štýl Constantine, a scenár by tak mal hlbší zmysel. Inak nemám čo vytknúť. ()

FantomasMan

Nuž nebolato taká pecka ako to tu niektorý opisovali. Skôr som odchádzal s kina sklamaný ako nadšený. Ale povedzme, že poctivé B. Ak si tento film necháte na doma o nič v kine neprídete.. ()

doogiemus

Pri tomto filme netreba pohnúť rozumom. Jednoduché dielo, ktoré sa na nič nehrá. Ultra akčná lahôdka, premakaná do detailov. V niektorých častiach možno brutálna, ale stálo to za to. Techniky boja a streľby som sledoval s otvorenými ústami. Kto má chuť nemyslieť a túži po akčňáku, toto je tá správna voľba. Možno často päťkujem, ale ani tu nemám na výber. Super ()

Seymour

Yes,i think i am back..akčná pecka s oprášeným Keanom na ktorého ksicht už väčšina z nás zabudla. Nahodil sako a rozhodol sa rozkopať rite každému kto sa mu dostane pred mušku. Dobrá jazda,samá akcia,fajn kaskadéri a občas nejaká tá hláška. Chce to ale vypnúť mozog, inak to vyzeralo ako film Stevna Seagala až na to že Keanu prebíjal častejšie. ()

DirtyDozen

Čekám, dlouho čekám na akční film, který bude realistický. S podobným scénářem. John Wick je dobrý film, jen přehráté akční scény a milý Viggo(hlavní záporák, kterého mi bylo spíš líto) filmu ubrali. ()

mahatma

Všechna filozofie stranou! Naprosto střízlivě tvrdím, že tenhle film je ve své kategorii bezchyby! Ať mi někdo ukáže lepší dílo v tomto žánru! Příběh, kultura filmu všeobecně - bez chyby. Jasně, že později uvidím věci jinak, jak to tak chodí. ()

DrevokocurCZ

Čistá akce... není co dodat. Tento film je čistá (myšleno jako opak slova špinavá), formální a stylová akce, která to o sobě ví a netají se tím. 101 minut celkem zábavné podívané je pak okořeněno špetkou kvalitního vtipu a několika zajímavými a neotřelými nápady. Občas jsem měl pocit, že sleduji odkrvenou a nekomixovou verzi SinCity. Jediné, co mě opravdu zklamalo, byl Keanu Reeves. Už když jsem vcházel do sálu, bál jsem se, že to nedopadne dobře a... nedopadlo. Nevím proč, ale prostě se mi v titulní roli nelíbil. Celkově vypadá moc mladě, málo odhodlaně a jeho podivně prázdný, dutý, drsný hlas také ničemu nepomohl. ()

reccal

Překvapení roku. A to jsem šla s přítelem jako doprovod "no tak teda jo, když na to chceš jít..". Bavila jsem se královsky. Nevyplatí se naštvat Babu Jagu a lézt do její luxusní chaloupky na kuří nožce, tím míň jí odkráglovat roztomilé štěndo. Pomsta bude rychlá, bude tvrdá a bude to pekelná prča. Kdo vzal tenhle film smrtelně vážně, tak byl asi zklamaný. "Chtěl bych rezervovat stůj pro dvanáct osob". Game over. ()

Lostinside

Old school akčňák? Možno. Návrat Keanu Reevesa? áále dajme tomu. Kvalitný akčný film? Hmm tak to už asi nie. Veľmi zaujímavá hutná atmosféra zo začiatku filmu sa vytratila s prvou strelenou guľkou do zločinenckej makovice. Akčné scény sú svižne, no chýba im nápad a zaujímavá choreografia. Záporáci sú v ústraní chucknorrisovkého besnenia zabijáckeho neoholeného Nea a časom jeho zabijácke praktiky proste začnú nudiť. Švédsky herecký moloch Michael Nyqvist dokáže zahrať všetko, ale i on časom pripomína skôr ustrašeného pajáca ako zdatného súpera kráľa zabijákov. Pre mňa svižná, ale priemerná jednohubka. ()

JulieJames

Tomuto filmu nemám co vytknout. Pro mě naprosto dokonalé, bez jediné chybičky. Nezměnila bych jedinou vteřinu. Akčňák jako dělo, napětí snad nezmizelo na jedinou minutu, nikdy jste pořádně nevěděli, co čekat. Myslím, že John Wick vyhoupnul Keanu Reevese zpátky na vrchol. Už jenom za ty bojové kousky by si zasloužil pořádné poplácání po zádech, a jeho výraz? No prostě rozená mašina na zabíjení. Na každou minutu filmu jedna mrtvola, utvořte si obrázek. Akce, krev a střílení. Jednoznačně nejlepší kinotrhák, co jsem letos viděla! ()

Acinore

Mně se to líbilo...i když to bylo přehnaný a klišoidní :D vlastně velká podobnost s 96 hodin. Jen tady to musel odskákat pes, to jim neodpustim. :D každopádně se Wick 100% pomstil a milovníkům zvířat se ulevilo..nechápu ale, že je všechny nezabil hned jak se k němu vloupali, to do sebe nechal mlátit a pak najednou obrat a je z něj strašák zabiják.. ()

Dunno

Kýnu jako super kositel, co mu nevědomí lumpové podupali zahrádku.... Tohle jste ale chlapci opravdu přehnali. Není čas přemejšlet, všechno už znám a jdu rovnou tam, kde na mě čeká jen plevel. A všechen ten plevel je potřeba zkosit... Kýnu se tváří nemilosrdně a to mikádo a několikadenní strniště mu fakt sluší... Já mu to věřil. Takhle má sympatickej hrdina prostě vypadat... ()

Marselus517

Parádna akčná jednohubka so štýlovo natočenými akčnými sekvenciami a komixovo pojatým príbehom a samozrejme charizmatický Keanu Reeves , ktorému úloha vraždiaceho stroja sekne podobne ako v Matrixe . ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář