Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

HArna

Keanu Reeves a jeho comeback. Musím říct, že se mi to líbilo, byla tam spousta vtipných scén. Trochu mě to připomnělo podobně skvělý kousek z tohoto roku - Washingtonův Equalizer. Ten byl o něco lepší, ale atmosférou a kvalitou se John Wick rozhodně přiblížil. 80% ()

ZdenoLo

Klasická vyvraždovačka bez štipky nápadu alebo aspoň menšieho prínosu pre tento žáner filmu. Besniaci Keanu Reeves v nóbl saku zo zbraňou v ruke, dychtiaci po odplate nieje zlý námet, no to by sa toho musel ujať úplne iný režisér držiaci v ruke úplne iný scenár. Tuto to bola preňho len ďalšia kotva na nohu. ()

Prcek54

Aneb jak nasraný Neo chce pomstít smrt všech, které miloval. Což o to, i přes to jaká banální myšlenka to byla sem Reevsovi věřil celou jeho motivaci a sympatizoval s ním, jak to šlo. Jeho parádní nasranost na všechno a na všechny mě opravdu pohltila. Nicméně to měl být převážně béčkovej akčňák o střílení a kopání a to už bylo slabší. Nemůžu si pomoci, ale akce mi přišla průměrná a, přeci jen, kvůli tomu na to koukám. Jako by veškerou choreografii toho zápasení odflákli a spolíhali na nějaké to plácání, které mezi sebou herci svedou. Pokud to bylo schválně z důvodu větší realističnosti a důvěryhodnosti, tak to u mě neobstálo. ()

ti88na

Druhá tohtoročná verzia eliminácie ruskej mafie jedným nasrdeným bývalým tojejednočím dopadla o poznanie lepšie. Okrem toho sa Keanu konečne objavil vo filme, ktorý je proste dobrý. Vyzerá síce ako Robo Kaliňák a jeho úloha si nevyžadovala neviem aké herectvo, ale tá likvidácia mu teda ide šmrncovne a veľmi efektne. Mnohokrát videný príbeh o pomste je tu kulisou parádnych akčných scén, postavených na výbornej kamere a bezchybných choreografiách. John Wick nie je nesmrteľný, aj on občas schytá ranu a dôjdu mu náboje, no nič nestráca ani pri kontaktných súbojoch, práve naopak, tie sa mi páčili ešte oveľa viac. Nuž škoda len toho strniska a mastných vlasov, to by som sa z Keana tešila oveľa viac :) 75 % ()

dopita

První půlhodina byla docela stylová. Pak ale přijde na řadu akce a stylovost se pozvolna vytrácí a nahrazuje ji tuctovitost. A taky nuda. Keanu Reeves byl vždycky prachbídnej herec a i za neustále zamračenýho Johna Wicka se může víceméně stydět. Bylo mě uplně šumák, jestli se mu ta msta povede, nebo při ní chcípne a už vůbec jsem mu nedržel palce. Rejža (vlastně rejžové) odvedli pouze rutinní práci. Pokud se jedná o neakční scény, tak to ještě docela ujde, ale akční scény jsou o ničem, takže v závěru jsem měl co dělat, abych neusnul. Kdyby to bylo obráceně a drsoňové na začátku sejmuli Johna Wicka, mohl se mstít pes a to by byla mnohem větší zábava (nehledě na to, že ten čokl byl asi stopadesátkrát sympatičtější, než všichni herci dohromady...). ()

ChrisBa

Film, ktorý svojou temnou atmosférou, skvelým charismatickým hrdinom v podaní Keanu Reevesa a strhujucími akčnými scénami vyznieva v konečnom dôsledku viac ako nadpriemerne..To o čo sa snažil tohto roku Equalizer, tu funguje oveľa lepšie.. Denzela mám rád, ale predsalen Keanu Reeves má o pár rokov menej a ukazuje tu skvelú formu a charizmu.. Akčné scény a choreografia sú lahôdkou.. Bohužiaľ tak ako mnohí aj ja vidím veľké rezervy filmu v záporákoch, ktorí nepôsobia vôbec odstrašujúco a je nám po celký film jasné, že John Wick dosiahne svoje..napriek tomu si 4* tento film zaslúži.. ()

farfalla

Ruská mafie, tak neohrožená v každém městě světa a tak oblíbená filmovou produkcí, si to tentokrát rozhází s nájemným zabijíkem na odpočinku, kterému nedávno zemřela žena a zanechala mu jako dárek štěně bígla. Po ztrátě štěněte a oblíbeného auta se musí John Wick (Keanu Reeves) pomstít, protože už nemá pro co jiného žít. U kamaráda a majitele opravny aut se doví, kdo mu ukradl auto. Iosef (Alfie Allen), syn jeho bývalého zaměstnavatele Vigga Tarasova (Michael Nyqvist), potřebuje okamžitou ochranu tatínka a celé jeho armády. Podobná zápletka byla například i ve filmech ´Road to Perdition´(2002) a ´Eastern Promises´ (2007). John najde dočasné útočiště v hotelu Continental, přechodném domově těch profesionálních zabijáků, kteří hrají podle pravidel. V ostatních filmech jsou nájemní zabijáci samotáři, které nikdo nezná, jsou objednávání přes telefon nebo mrtvou schránku. Tady má John mezi zabijáky kamarády, známosti, dokonce něco jako odbory. Vizuální stránka filmu odlišuje předcházející Johnův rodinný život a jeho návrat do zabijáckého podsvětí. ()

Kanca

Udělat z krvelačného vraždění umělecké dílo je opravdu umění! :) Samozřejmě tomu dopomohl i skvělý soundtrack a možná i kus černého humoru, ironie a sarkasmu, který jsem z filmu cítila. Super! Představa hotelu Continental, jakožto neutrálního nevraždícího místa, a tzv. převozníka, kterému se platí zlatými mincemi, mě fakt bavila! 80% ()

Balu...

doprdele jak tohle nekdo muze srovnavat s Equilibriem? snaha se prý cení ale tady mě ten nevyužitej potenciál a Kýnova nesmrtelnost spolu s převlíkáním košil a rádoby stylovostí, asi jako když si nažehlíte puky na teplácích se čtyřma pruhy, vysloveně sraly.. ()

Scevola

Payback 2.0, Keanu podal velmi uveritelny vykon, ale nieco mu chybalo z "Porterovej" charizmy. Suhlasim s POMOm ze najvacsia slabina filmu bol "bad guy", ktory rozhodne neposobil tak ze by ste mu priali odplatu :) 7/10 ()

Ripley

Není to originální,nemá to téměř děj a obsahuje to klasickou žánrovou klišé scénu(John Wick je konečně chycen a...),ale nebudu spoilerovat.Ano vyznívá to kriticky,nicméně je to tak dobře natočené,že nelze hodnotit negativně.Trochu to připomíná starší filmy Johna Woo bez zpomalovaček a příběhu.70%. ()

panWolf

Stručně Děj 45% , střih , kamera , hudba 95% . takže mi z toho vychází cca 75%. To je na takovouhle vyvražďovačku docela slušný. Ale na nějakou dobu mi tenhle typ filmu docela stačí. .:-):-) ()

kukuuuc10

80%. Na dvojku si zajdu do kina. Keena mám hodně rád, protože tenhle zabiják, i v osobním životě, je tady tak přirozenej, jako moje erekce při pohledu na pěkné nohy v minisukni. ()

Junglista

One man army filmů není nikdy dost. Bohužel to trochu pokazil dost nemastnej neslanej závěr - bitka s Nyqvistem po předchozím nářezu byla prostě slabota. Ale do tý doby paráda, takovejch headshotů sem asi eště nikde neviděl. Keanu se tady docela našel, po tý hromadě sajrajtu natočený v předchozích letech už to vážně chtělo. ()

SpaceOdyseus

Ultimatni klucici film, ktery tu nebyl opravdu dlouho (no dobre, mozna od The Raid). John Wick ma presne to, co u akcnaka tak miluji: minimalisticke, ale jasne chovani hlavnich postav, zly rusky zaporak, kladas dohnan okolnostmi az na okraj, uzasny vizual, skvele choreografovane a prehledne akcni sceny, ale hlavne koule jak balony. ()

DailyDreamer

Chad Stahelski je John Woo nové generace a Keanu Reeves se konečně vymanil ze stínu Nea. Je fajn vidět, že se ještě točí ryzí akční balety, které v 80./90. letech tak frčely. ()

Merkin odpad!

Už jsem si zvykla, že násilí je dnes na plátně víc než doma i na to, že mnozí scénáristé se předhánějí ve snaze zobrazit je co nejsyrověji, nicméně sledovat snímek, jehož jádrem je čistě jen tovární vraždění uměle vykonstruovaných postav - definic, to nemám zapotřebí. Vždyť těhle shrzených antihrdinů existuje celá řada, ale snad každý má alespoň špetku charakteru nehledě na to, že předvádějí víc než tisíc a jeden stále stejný chvat. Za mě se jedná o nejhorší věc za posledních několik let (a to jsem viděla Sharknado). ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář