Pán času - Série 4 (2008) (séria)

Další doktor (S04E14)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Next Doctor

O svátcích by nikdo neměl zůstat sám. Vánoční speciál kultovního britského sci-fi seriálu. Doktor se vydává užít trochu vánoční atmosféry do viktoriánského Londýna léta páně 1851. Brzy se však setká s někým, koho nečekal. Se sebou samým. S Kyberstíny, primitivními verzemi Kyberlidí, tu totiž bojuje jiný Doktor, a sice budoucí reinkarnace Doktora stávajícího. Tedy alespoň to tak vypadá. (Česká televize)

DaViD´82

If anyone had to be The Doctor, I'm glad it was you. No, já ne, protože tohle bylo zbytečné plýtvání Morrisseym, o kterém se před tímto speciálem uvažovalo jako o regulérní jedenácté inkarnaci a jak tady dokazuje, tak by šlo o volbu z ranku neskonale geniálních. Každopádně i navzdory tomuto zbytečnému (vy)plýtvání velmi sympatický speciál a to především díky tomu, že to Tennantovi s Morrisseym vzájemně šlape v "buddy movie" pasážích a zároveň proti nim stojí fungující záporáci (vůbec poprvé ve vánočních dílech; až do této doby to v tomto ohledu byla vždy tragédie) v čele se skvostně charismatickou Dervly Kirwan. Navíc jde o jednu velkou uvolněnou dobrodružnou jízdu plnou eskapád, takže jako šestáková jednohubka to funguje výtečně a ne že ne. ()

rikitiki

Ironické připomenutí průmyslové revoluce, která udělala z Anglie mocnost a z lidí lehce nahraditelné součástky potřebné k udržení chodu strojů. No, ono to ani předtím nebylo s obyčejnými lidmi nijak slavné, takže se toho zas tolik nezměnilo. Průmysl jen urychlil a zritualizoval postup proměny myslícího člověka na robota. Jen lidé s mimořádnou myslí - bravo, slečno Grace - dokážou uniknout. Proto jsem jí trochu fandila. /20. 11. 13./ ()

BMW12

Nejlepší Vánoční speciál! Jak už jsem psal v komentáři k seriálu, tak epizody odehrávající se v minulosti miluju. Tento starý Londýn ve Vánoční čas byl úžasný. David Tennant opět fantastický a musím vyzdvihnout i Davida Morriseyye, který skvěle zahrál "Doktora". Příběh se sice opět vrací ke Kyberlidem, ale to mi vůbec nevadilo, i tak to bylo úžasné! ()

filmmovier

Asi nejvyvedenější vánoční speciál s Davidem Tennantem. Tenhle příběh má naprosto jedinečnou, neopakovatelnou atmosféru pravých Vánoc a kromě Davida také Davida Morrisseye. Těm dvoum to spolu šlape jako hodinky a jako duo by tihle Doktoři rozhodně nenudili. Velmi se povedl i sympatický příběh a výprava, ale to asi ani netřeba zmiňovat. Tento speciál považuji za vrchol v období Davida Tennanta, tenhle díl se mi totiž líbil celý a je skutečně těžké mu něco vytknout, když to funguje i jako samostatný film. 100%. ()

Dan9K

Ty speciály jsou vždycky nejhorší. Nacpou tam vždycky už stokrát viděné nepřátele, vždycky strašné ohrožení celé planety, ale nemá to žádný zajímavý příběh, je to prostě hlavně o akci se špatnými efekty, celkově dost nuda. Na Doctorovi mám nejraději ty komorní příběhy se zajímavou zápletkou. Když jde o velkolepé věci, tak se to povětšinou hroutí jak karty z domečků. Konce sérií a speciály, kdy se snaží o blockbusterové pojetí, jsou skoro vždycky příšerné. ()