Nevyhrožuj

• USA Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood (viac)

Paródia na filmy afroamerických režisérov z 90. rokov, ktorí opisovali príbehy farebných a iných menšín žijúcich v štvrtiach amerických veľkomiest, o každodennom násilí a kriminalite. Všetko sa točí okolo gangsterského života v gete, predsudkov voči farebným, prostitúcii, korupcii polície a sexisme. Ashtray (Shawn Wayans) - čo po ang. znamená popolník - žil po svojom narodení u jeho matky. Ale teraz sa z neho musí stať "pravý muž", ktorého z neho dokáže spraviť iba jeho otec. Preto sa nasťahuje do jeho domu. Znovu stretáva svojich starých príbuzných; jeho bratranca Loc Doga (Marlon Wayans), blaznivú starkú, kamarátov Loc Doga a mnoho ďalších obyvateľov štvrte. Jeho život sa mu zmení, až keď spozná mnohodetnú mamičku Dashiki (Tracey Cherelle Jones)... (demonikus)

Tomasso001

Kdyby se vypustilo pár scén z téhle parodie na filmy z negerskýho gheta, dal bych hodnocení vyšší. I tak se mi spousta extrémních gagů líbila a nasmál sem se řádně a to je u komedie základ ()

honz

Nemám nic proti parodiím, i když nejsem zrovna jejich milovníkem. Ale musí mít aspoň nějakou úroveň, ne jako tento film, který více než jako parodie mi připadá jako celkem trapná slátanina (co chvílemi paroduje?!) a navíc totálně nevtipná, což si myslím je právě u parodie dost podstatný nedostatek. ()

uiu

Viděno s otřesným dabingem (pán, co dabuje Chandlera z Přátel prostě nemůže dabovat komedii/parodii), ale i tak jsem se smála, skoro až slzela. Vím, že to býval oblíbený film mého spolužáka ze střední a už jen to mě od něj odrazovalo (mezi další jeho oblíbené filmy patřilo Zahulíme, uvidíme nebo Kdo hulí, ten umí - takže asi tak) a kupodivu jsem byla mile překvapena, když jsem o léta později na tento film narazila v televizi a jelikož nebylo na výběr, podívala jsem se. Nevěděla jsem, že jde o parodii starých černošských filmů, spíš mi to přišlo jako parodie na Ameriku a její postoj k černochům. Všechna ta ghetta, gangsteři a negři, narážky na barvy pleti. Neříkám, že to bylo úžasné, našlo se tam pár trapných momentů a tupých vtípků, ale na nudný večer ideální oddychovka, kterou jsem si užila. ()

noriaki

Spíš podprůměrná parodie, která občas překvapí chytrým vtípkem, nebo trefnou satirou na černochy a různé stereotypy kolem nich. Jestli od toho čekáte bůhvíjakou sofistikovanou sondu na život v ghettu, tak to zase ne. Abych uvedl do situace, tak hlavní hrdina je starší než jeho otec, a scénář z toho pořád dokola ždímá humor. Je to takový typ filmu. ()

PanFilmov

Nemôžem tomu dať viac ako 2* bolo to úplne ubohé čo sa týka hereckých výkonov, snažili sa tam zakomponovať aj nejaký ten dej, no nevydalo:(:( 2* len preto že som sa strašne rehotal na niektorých haluziach, niektoré mi vážne dali zabrať no nájde sa kopa nevydareného trápneho humoru,ešte jedno čo stojí za spomenutie sú snaď bratia Wayansovci, oni tomu dodali kúsok kvality, čo ja viem taká nevydarená černoššká záležitosť:( ()

VanTom

Sám o sobě klišovitý půdorys černošských filmů z ghetta k parodování přímo vybízí, proto není překvapením, že stačilo jen tady trochu přitlačit, tuhle přehnat a tam přepálit a vtipné situace byly na světě. Do nechutností příliš nesklouzávaly, i tak se trapných či vyloženě debilních přihodilo víc než dost – a nesvázané čímsi jako příběhem se přesytily už po nějaké tři čtvrtě hodince. ()

ganz

Některé velmi vtipné scénky, film ale bohužel nezachránily. Převládá trapnost a přehnanost. Škoda, dalo by se z toho vytěžit mnohem víc. ()

silent cut

Myslím, že přínos téhle komedie je především v tom, že shazuje zažitá "negerská" (není míněno nijak zle) klišé a dokazuje, že už i některým afroameričanům jsou MTV pózy k smíchu. Skutečnost, že v zájmu nadsázky se občas trochu tlačí na pilu mi ale vůbec nevadí. + skvělý dabing ()

keoma26

Docela nadcasova a osvezujici vec, kdyz uvazime dnesni obcas dost prepjatej pristup k tematizovani stejnych otazek, na ktere ukazuje i tehle film stylem "negri si delaji srandu z negru a cernoskejch filmu". Nechci z toho delat vic, nez to ve skutecnosti je, ale najdete tu vsechno od rasismu, pres gangy, drogy, policejni nasili az po kazatele emancipace a utlaku. Pritom zabalene pro zmenu ne do politickych proklamaci nebo kulturnich valek, ale do absurdni i fekalni poetiky bratri Wayansu, v niz o par let pozdeji natocili Scary Movie nebo Pidihajzlika. ()

wosho

Film co cigáni z Brna, z našeho Bronxu milovali, milují a asi i milova budou na věčné časy. Já jsem věk u něj nebetyčně trpěl, občas mě sice nějaký gag rozesmál, ale spíše mě otravoval. Asi je to tím, že jsem bílej a toto natočilí černoši pro černochy (a pro ty co si na černý hrají). ()

Sten-li

Ať si říká kdo chce co chce, já se u týhle komedie vždycky skvěle bavím i po x-tém shlédnutí. Prostě stačí nehledat v tom žádnou vědu, vypnout mozek a bavit se... ()

Junglista

Kam se hrabe Scary Movie, větší smršť džouků za sekundu se objeví jedině tady. A nebejvá to pravidlem, ale ty opravdu vtipný těžce převažujou ty trapný. Na tohle asi musíte mít buňky, abyste to ocenili, ale já se většinu filmu řehtal jak smyslů zbavenej. Ding ding... niii ggaaa... ()