V roku 1984 boli Amanda (Michelle Monaghanová) a Dawson (James Marsden) spolužiakmi na strednej škole. Pochádzali z odlišných sociálnych pomerov, no aj napriek tomu medzi nimi vznikla osudová láska. Meštiacka spoločnosť im ju však nedopriala. Sklamaná Amanda odišla študovať na vysokú školu a Dawsona zavreli do väzenia. Nevideli sa celé štvrťstoročie, až kým sa nestretli na pohrebe spoločného priateľa Tucka. Dawson žije sám, pracuje na ropných plošinách v mori a tajne podporuje rodinu, ktorú nechtiac pripravil o otca. Amanda je vydatá, matka dvoch detí, ale jej vzťah s manželom alkoholikom, poznačený smrťou malej dcérky, stroskotal. Príležitosť zmeniť doterajší život je na dosah ruky... Ale je to ešte možné? Dá sa prepísať minulosť? A je láska naozaj to najcennejšie, čo môže človek darovať? (TV JOJ)

Megynka

Po dlouhé době budu zase totálně vybočovat z řady a jako správná ženská, dám prostě za 4*. Musím uznat, že konec byl přehnaný a kdyby Dawson jen umřel, bez toho, aniž by daroval své srdce, bylo by to lepší a reálnější, i tak to ale nemění nic na tom, že jsem si zase opravdu zabulela a byla to nádhera ... ()

jadran90

Zápisník jedné lásky v bledě modrém. V obou filmech hraje James Marsden. Oba napsal Nicholas Sparks. Oboje se prolíná s flashbacky, točí okolo jednoho domu, deště, jezera... Nicméně starší film je ve všem ještě o něco lepší (postavy, dialogy, zápletka, romantika, postavy, i když Michelle ani James mi rozhodně nevadí). Tohle už je víc červená knihovna pro ženské. Vzhledem k chabé konkurenci jedna z nejlepších romantik roku, škoda nepřirozeně zvráceného konce. ()

Talina

Na to, že to nemá moc originální zápletku, mě to dostalo i tak. Velice emotivní film, ale na druhou stranu musím uznat, že pro mě je emotivní hodně filmů :D No každopádně není to na plný počet, ale za zmínku a zhlédnutí to určitě stojí. ()

ANTYCHRYST

Byl jsem donucen to shlédnout.. a jak jsem předpokládal.. nic pro mě..už to přešlapování čas. linií mě nervuje..absolutně to na mě nepůsobilo..klišé nonstop..250 srdcerivne zabitejch...hmm.... 15% ()

RobbieM@N

Blbost, kde se hlavní postava prostě jmenuje Dawson!! Opravdu Dawson!!! Klišoidnější jméno pro postavu v romatickým filmu neexistuje. Herci za to nemůžou, protože ten děj je roubuje do takových situací a dává jim do pusy takový blbosti, že se s tím moc pracovat nedá. Ten scénář musel sepsat někdo za jedno odpoledne bez toho aniž by se snažil to napsat dobře. Tohle je fakt škoda, protože na Michelle Monaghan se kouká výborně v čemkoli. ()

martinkaziki

Připomnělo mi to můj oblíbený Zápisník jedné lásky s Ryanem Goslingem. Celkově se mi líbila mnohem víc příběhová linie mladých, současnost už trochu drhla. Výměna hlavního mužského hrdiny mě vůbec nesedla. Mladý Dawson v podání Luka Braceyho byl přirozený, James Marsden se snažil, ale to charisma prostě chybělo. Ale jinak spokojenost, jsem ráda za každý podobný film. ()

teba

Pořád jsem uvažovala, proč se ten film tak podobá Notebooku - a ona je to jeho parodie!! Výborně, čtyři hvězdičky, zdařilé! Akorát, bohužel, tvůrci to tak asi původně nezamýšleli... Bejt jima, ještě to přehodnotim, DVD se daj' přebalit a mohli by s tím nakonec slavit úspěch ;o) ()

Ukrizku

"To nejlepší ze mne" by byl rozhodně důstojnější název pro film, kde láska znamená věrnost hodnotám, volbu slušnosti a obětavé pokory před vlastním uspokojením. Je to romantické, americké a předčilo to moje očekávání. Jen starší Dawson vypadal paradoxně mladší nežli jeho adolescentní verze. Amanda - studentka byla přirozená a úžasně věrohodná. ()

kacir

Akurát, že mladšej Amande a Dawsonovi som uveril všetko..to iskrenie mi skoro zapálilo telku. Michelle mohla dať zo seba viac, ale jej odpúšťam a Mardsena ja nemusím. Skratka vcelku podarený film, aj keď asi väčšina z nás vedela ako to skončí..doslova. Príjemne pozerateľné. Pre istotu odporúčam vreckovky, ak by Vám náhodou pri pozeraní padlo niečo do oka ;) Hoci mne nie a stáva sa mi to často. ()

blondboss

Predstavte si, že prídete unavený domov z práce, nechce sa vám vôbec rozmýšľať a potrebujete zo seba dostať trochu emócií....keď siahnete na tento snímok, zaručujem vám toľkú dávku emócií, že sa ich nabažíte na ďalší rok. Jeden z najlepších romantických filmov poslednej doby s neskutočne sympatickým hereckým obsadením, skvelou dávkou romantiky a slušným soundtrackom. Dal by som plný počet, ale tak ako skvelo sa vyvíjal film, tak ho dosť Sparks pokazil v záverečnej predvídateľnej a až moc presladenej sekvencii. Inak ale veľmi príjemné romantické prekvapenie. 80 % ()

LiA13

Typický film pro ženský, jsem nějaká přecitlivělá, takže jsem brečela od začátku až do předvídatelného konce. Na jedno podívání dobrý. ()

rigby

Romantika stříkala na všechny strany. Byl by to velmi příjemný slaďák s jistou dávkou inteligence, nebýt toho přehnaného konce. Když jsem začal tušit, jak to dopadne, úplně jsem se zalekl a v duchu začal prosit, ať to není tak. Bohužel to tak bylo, což celý film shodilo k zemi. ()