Najbláznivejší učiteľ všetkých čias nielenže nemá maturitu, ale nedokončil ani základnú školu. A pod budovou gymnázia, kde učí problematických tínedžerov, hĺbi tunel ku skrýši s ukradnutými peniazmi, ktoré tam po lúpeži uložila jeho priateľka.
Zekiho Müllera (Elyas M´Barek) práve prepustili z väzenia. Vedľa Götheho gymnázia, kam jeho priateľka, striptérka Charlie (Jana Pallaskeová), zakopala ukradnuté peniaze, medzitým vyrástla nová telocvičňa. Aby sa Zeki dostal k svojmu lupu, nastúpi na školu ako falošný učiteľ. Zatiaľ čo vo dne bojuje s problematickými adolescentami svojrázne drsným spôsobom, v noci tajne hĺbi pod telocvičňou tunel. Jeho kolegyňa, novopečená idealistická profesorka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), s prekvapením zisťuje, že na tínedžerov platia Zekiho neortodoxné metódy – napríklad kolektívne sprejovanie vlakovej súpravy. Študenti z obávanej triedy začínajú chápať, že na nového kantora jednoducho nemajú a na povinnom vzdelaní tiež niečo bude. Pod Lisiným vplyvom sa zároveň mení aj drsňák Zeki. Keď konečne vyhrabe zakopané peniaze a poplatí dlhy, zmení svoj pôvodný plán a neodíde do Južnej Ameriky za svojou láskou. Naopak, zvyšok peňazí minie na zasypanie tunela a chystá sa na vysokú školu. K tomu však potrebuje svoje maturitné vysvedčenie, ktoré nemá, keďže nedokončil ani základnú školu Pomôže mu riaditeľka školy, pani Gersterová (Katja Riemannová)? (TV JOJ)

ZHODNOTITEL

Povedená komedie s fajn obsazením. Jediné, co bych snad vytkl byla přemrštěná sytost obrazu, ale to je drobnost. Spoustu dobrých hlášek a zábavných situací. ()

K1NGSLAYER

Film starý 5 let, no já se až nyní nechal od kamaráda přemluvit, abych se na to podíval. Elyase mám rád z filmů Wholetrain a Who am I a tady předvedl parádní herecký výkon. Nemám rád takový ten primitivní humor, jako je v tomto snímku, ale zas tak hrozný to nebylo. Film byl ale docela takový nezáživný, moc jsem se při tom fakt nebavil a přišlo mi to celé takové nudné. 4* s odřenýma ušima. ()

AndrewNewman

Celkovo podarená a vtipná komédia o súšasných mileniáloch a ich správaní. Oproti podobným Hollywoodskym blafom to má svižné obsadenie a pár originálnych nápadov. ()

witch.rch

Koukat doma, asi po deseti minutách vypínám, že tohle "fakt" nemusím, ale naštěstí v kině jsem to dala celé a díky za to! Po počátečních rozpacích jsem velice ráda přistoupila na nápad a způsob humoru a přiznávám, že byla i chvíle, kdy jsem pustila dokonce slzy smíchu :-). Pohodová komedie, která si na nic nehraje! Zábava bez předsudků včetně mého překvapení, že si autoři dokážou udělat vtip i ze svých "německých hříchů. Zaslouženě 4 hvězdy (jedna chybí, páč mi už fakt není šestnáct) :-))) P.S. Na Elyase je vážně radost pohledět, :-D ()

JHappy

Nato že je to Německá komedie tak jsme se opravdu bavil a užil si to. Rád zas někdy zopakuji a podívám se na to znovu pokud to někde budou davat. 4/5*. ()

oli9

Ale jo, kdo by čekal ,že neměcké komedii se budu smát a bude dokonce plný kinosál. Pobavilo, určitě stojí za to vidět. "jo a ošukej za mě nějakou děvku" ()

MaxQ69

Zeki Müller je prostě německá sestra v akci, která se s těma harantama nesere! Šokující, šílený a k popukání. Kdo čeká duchaplné intelektuální drama, ať raději hledá jinde. Fack ju Göthe je silně koncentrovaná infuze bezohledného, nemilosrdného, jednoduchého humoru. Ale humoru, který opravdu funguje. Můj dojem po závěrečných titulcích s nepovedenými záběry? 90% A nestydím se za to! ()

Desmi

Na Německo asi dobrý. Nebýt lehce odhadnutelného děje (především závěru), tak bych s hodnocením přitlačil, ale takhle jde podle mne jen o průměrnou komedii. Žáci z 10.B jsou svině každým coulem a Zeki Muller je má prostě tak trochu v broskvi. Bohužel jen chvíli, po krátké době se z žáky spřátelí a ve všech směrech je přivede na "správnou" cestu (nuda!!!). Takže ten boj -učitel- gegen -žák- trvá jen chviličku.. škoda no. ()

Tribe

Pro mě největší překvapení léta! Každou chvilku hláška, která vždy poctivě rozesmála celé kino, herci všichni vyloženě skvělí, celé to bylo takové uvolněné, akorát dlouhé, prostě pecka. A když se na to navíc díváte v letním kině, kde do toho popíjíte budvárek, jégra a další pochutiny, po kterých vám hlášky připadají ještě tak o 200% vtipnější, tak je to prostě super uvolňovačka. Lepší 4* ()

moriero

Tak to byl vážně mazec. Skopčácká verze Modrého blesku a Zkažené úči s těžce frajerským a hlavně krutopřísně hláškujícím Tunisanem v hlavní roli ("Smějte se svejm vtipům, ano"). Smál jsem se celých 117 minut. Scéna s jídelním automatem mě naprosto rozsekala. Snímek je to značně naivní a jednoúčelový, ale taky nádherně zrežírovaný, nasvícený a nastřihaný. A dokonalý soundtrack musel být nejnákladnější položkou rozpočtu. Díky Bohu za dvě, tři hluché scény, kdy jsem se mohl mezi smíchem pořádně nadechnout. (...dodatek 4. 11. 14...) Lidi, já si to pouštím snad obden i jako kulisu k mytí nádobí a ono je to čím dál lepší a lepší. Humor, který se nemůže omrzet. A ta hudba! Newman - Cheating, Neon Trees - Evereybody talks, Parachute - Canť help už mám 2 týdny v mobilu a pokaždé když to hodím do sluchátek, vzpomenu si na hafo scének z filmu. Rozhodně nejlepší německá záležitost od dob...no, vlastně vůbec. ()

Delmondo

Na to jak němci neuměj točit komedie se jim tahle "fakující" nadmíru povedla. Je to řádně ujetý, sprostý a hlavně vtipný, s výstižným názvem k tomu. M'Barek tady totálně frajeří a jeho pojetí Komenského knihy Škola hrou je prďácký, tak například střílí paintballkou po těch smradech aby je donutil jít do školy, nebo jim rozkope tašky a přidá fakáče. V závěru to sice spadne do klasickýho sentimentálního bahna ale aspoň si to zachová svou důstojnost. Z letošní úrody komedií je to společně s 22 Jump Street rozhodně nejlepší kousek. ()

zigy

Na film mě nalákal hlavně ten název, vždyť ruku na srdce, kdo z vás nezatoužil svému "oblíbenému" profesorovi či profesorce na gymplu sdělit něco v tomto smyslu?:) Film už nebyl tak dobrý jako ten název, sice to docela ubíhalo svěžím tempem, ale všudypřítomné sprosťárny mi přišly zbytečně často samoúčelné a nepříliš vtipné. Děj byl ale zajímavý a rychle utekl. ()

Stuck

Ano je to scénář jak z kopíráku většiny komedií natočených za posledních cca 200 let, ale prostě mě to nečekaně bavilo. Najdou se ohrané a trapné pasáže, avšak je jich naštěstí vemi málo. Pro mě je to zatím objev roku... ()

v.indruchova

Opravdu jsme se s mou polovičkou nasmáli i když to bylo postavené na vulgarismech, fetu a děvkách. Zeki a jeho pivko na každém kroku, bylo super, podivně pěnící černá káva, krabička s mlíčem se nám proměnila v lahváčka :D Nechutní fracci nevážícího ničeho dostanou pekně na hubu od pana s radiátorem místo břicha. :) Nebojte pánové jsou tam i kočičky. ....Paráda až na trpanou najivní paní učitelkou,... Spoiler:may be. do které se nám pan sexy zamiloval, a ona ho napravila, prostě finiš jako z americkýho béčka, ale chce to kopec nadsázky a připravenou bránici. ()