Byly časy, kdy se lidé Kjútaróa báli. Dnes ale žije v chudobě a nevyčnívá. Kjútaró totiž netuší, jak by si měl vydělat peníze, aniž by k tomu použil meč. Jednoho dne se mu ovšem naskytne příležitost, neboť muž jménem Sakiči mu nabídne práci – zabij pánovu bílou kočku Tamanodžó. Podle jeho názoru je ta bílá kočka prokletím, protože od té doby, co se o ni jeho pán Jozaemon začal starat, změnil se v úplně jiného člověka. Kjútaró práci nejprve odmítá s tím, že je to bláznivina, ale nakonec kvůli nedostatku peněz přijímá. Jenomže ta kočička je tak rozkošná, dokáže ji Kjútaró nemilosrdně přeseknou vedví? (Zíza)

Zíza

Určitě to není na zhlédnutí najednou, stačí díl denně a člověk je spokojený. Takový pěkný večerníček na dobrou noc s prostým příběhem a prostým samurajem. A velmi pěkně padnoucí hudbou. Pokud máte rádi kočky, tak to určitě nevynechejte. Přeloženo. ()

Vavča

Neuvěřitelně milý a vřelý seriál, který bere dobu (pravděpodobně začátek šogunátu Tokugawa) šermíř Madara (Kazuki Kitamura) marně hledá v Edu práci, naštěstí se, ale spřátelí s jednou kočkou, kterou měl původně zabít. Další peripetie si dovede jistě představit. Nevtíravý seriál, který dávkuje emoce po troškách, bere samurajský žánr s nadhledem, aniž by zapomněl ukazovat sociální problémy doby a hrany drsného života. Lehký humor, melancholie a vražedná příměs kočičího šarmu a roztomilosti Vás donutí sledovat vše do konce. Objektivně by to mělo být za tři, ale kočkomilové si přidají jednu hvězdu navíc! ()

Krysap

Velmi zábavná věc, založená hlavně na konstrastu mezi Kitamurovým drsným zjevem a úžasně roztomilou kočičkou. Jestli se potřebujete příjemně uklidnit a odreagovat, honem do toho! ()

Lex.San

V téhle doramě se zhlédne snad každý majitel nějakého toho mazlíčka (já osobně jsem při sledování občas hodil okem po mých činčilách ;))*** Příběh o samuraji, který skrze bílou hromadu chlupů, najde cestu ke svým nejbližším i svému okolí, utekl jak voda. Epizoda dlouhá něco málo přes 20 minut je příjemným osvěžením, a i když se divák nedočká žádného extra bitky, příběh nikde neskřípe, ani se nevleče. Já jsem měl sice zprvu problém se zamračeným hlavním hrdinou, z jeho mračení mě bolela hlava za něj, ale tohle se časem podalo. Skvěle mu sekundovalo pár vedlejších postav a rámec tvořila pěkná příroda kolem chrámu, pár městských uliček a několik místností. Atmosféru dokreslovala parádní hudba. A stačilo to. Od příběhu odcházím příjemně naladěn s tím, že nehodlám ve sledování opomenout ani film.*** Za mě tudíž hezké 3* (7/10) ()

Klot

Velmi, velmi, vééélmi... pomalu kupředu se sunoucí seriál o drsňákovi - zabijákovi, který žije s bílou kočkou, kterou mu bylo líto naporcovat, ačkoli přijal zakázku na její odstranění z domu bohatého kupce. Výprava je laciná, např. meče jsou nejlevnější napodobeniny stylově naprosto neodpovídající době, ve které se seriál odehrává, sem tam si dokonce tvůrci (nepochopitelně) pomohli i zeleným pozadím. Rozhodně nečekejte něco ve stylu Shoguna nebo Kurosavových filmů. Konzumní vyprávěnka pro milovníky japonského středověku, u které je i podle přehrávaného stylu herectví patrné, že nebyla primárně určena pro západní trh. "Zábavné" peripetie s kočkou působí spíš násilně naroubované, nicméně neurazí a pro milovníky koček tak představují bod navíc, který si můžou připsat k hodnocení. Vhodné k posezení nad šálkem horkého saké, s kočkou na klíně, které tak můžete dokázat, jak se ona - mrcha - má u vás dobře. ()