Populární moderátor se vydal do Kanady natáčet rozhovor. Během cesty se však dostal do tajemného domu záhadného invalidy, který mu začal vyprávět podezřelé námořnické historky o svém ztroskotání na ostrově s mrožem... Přátelé Wallace Bryton a Teddy Craft jsou moderátory úspěšné podcast show, ve které komentují internetová videa. V posledním vydání se věnují videu, ve kterém si mladý Kanaďan samurajským mečem usekne nohu. Wallace je odhodlaný Kanaďana navštívit a udělat s ním rozhovor. Doma nechává svou přítelkyni Ally, která Wallaceovi oplácí jeho nevěry svým mileneckým vztahem s Teddym. Mladík, kterého přijel Wallace zpovídat, však mezitím zemře a Wallace se rozhodne najít jinou senzaci. Zaujme ho inzerát neznámého muže Howarda Howea, který nabízí ubytování ve svém domě za pomoc s domácími pracemi a naslouchání jeho dobrodružným příběhům. Wallace přijede do Howeova domu a přivítá ho na první pohled bezbranný invalida Howe, který mu začne vyprávět historky o svém námořním setkání s Hemingwayem a o mroži, který ho kdysi zachránil po ztroskotání lodi. Howe však Wallace omráčí a v bezvědomí mu amputuje nohy. Howe ve skutečnosti není žádný invalida, nýbrž sériový vrah, který své oběti navlékne do mrožího kostýmu, ve kterém mají představovat jeho mrože zachránce. Howe byl totiž mrože donucen zabít a v podobě svých obětí mu chce dát ještě jednu šanci žít. I Wallace je násilím oblečen do kostýmu a donucený přizpůsobovat se mrožímu chování. Ještě předtím se mu však podaří zavolat Ally a Teddymu a říct jim, že byl unesený... (TV Prima)

nicolePavs

Zajímavý koníček, dělat z náhodných lidí mrože. Při filmu jsem si chvílema myslela, že snad koukám na nějaký nepovedený střih lidské stonožky. Příběh filmu byl vcelku zajímavý, nicméně klasicky půl filmu nic a ve druhé části to bylo všechno narychlo, možná by půlhodinka navíc nebyla na škodu. ()

brasek

Najzaujímavejšie na snímku je rozprávanie Howarda Howea čo zažil a videl. Zvyšok je nudný, nezaujímavý a niekedy bizarný. Filmári občas prepletú prítomnosť s minulosťou, ale nemajú osobný potenciál rozvíjať paralelne dva príbehy. Zmiešať horor a komédiu sa nedá a keď sa tak stane vznikne z toho takáto hlúposť. ()

veverysiak

Chujovina, žiadny horor ani komédia, nedajte sa zmiasť vy, ktorí sa chystáte na projekciu, vôbec netuším zámery tvorcov, snáď len exhibicionisticky sa priblížiť k ešte väčším chujovinám, čo mi ale nedáva celkom zmysel pri niektorých menách, ktoré nepokladám za až takých vyhúlencov, takže 20%. ()

Easykill

To byl zas bizárek. Táhne se to jak štrůdl a když do něj kousnete, hned se jde s*át! Mrož vypadá celkem dobře, pointa vzala nohy Justina na ramena a zmizela. Měla sebou vzít i Deppa. ()

MathewBB

Ze začátku vtipné, párkrát jsem se zasmál, ale jak z něj udělali toho tuleně, no fuj!!! Vypnul jsem to a vymazal, je to kekel z pekel, jako lidská stonožka... ()

Richie4422

Teda, očakával som neskutočný retardovaný prepadák na základe hodnotení.. a zostal som prijemne prekvapený. Fajn poskladaných niekoľko žánrov dokopy bez rušivého momentu. Postaviť komédiu na body horroru a príjemne si vystreliť z torture porn snímkov bol skvelý ťah. Začiatok filmu sa niesol v duchu kanadsko- amerických žartíkov a stereotypov ale v nesilenom prevedení, následná návšteva Howa bola geniálna, side story z jeho úst bola pútavá a tragikomická. Premena na mroža prebehla rýchlo, mohlo to trvať dlhšie. Šplechnutie drámy do tohto mixu bolo osviežujúce a vďaka skvelým hereckým výkonom živé, tak ako každý aspekt filmu. Flashbacky mali svoje miesto a Johny Depp ako frankofónny "Kolombo" nemal chybu. Záver dal bodku takú, akú si snímok zaslúžil. Humor, bizarnosť, znechutenie, dráma a odkaz. Spokojnosť a to nie som fanúšik Kevina Smitha. Dávam 4 hviezdy. ()

RoyBatty444

Niekto si nám trochu prehnal dávku a pustil sa do tohoto čibičabagugubalabapú. Jedna hviezda za to, že to je celkom dobre technicky natočené ale pre mňa nič viac. Nedopozerané. Škoda Smithove veci mám rád a toto bolo sklamanie. ()

Mark1983

No,když to nebudu moc pitvat tak moje klasifikace zní,že tento snímek je nanejvýš jen na jedno kouknutí. Přesto musím konstatovat,že fantazie Kevina Smithe je absolutně úchylná,a když se řekne ,,zvrácená" tak je to ještě slabé slovo. Děj se trochu podobá lidské stonožce,která je stejně tak úplně odporná jako pohled na něco,z čeho se člověk nevzpamatuje za minutku. I když dávám dvě hvězdičky,z mé strany k filmu sahá evidentní averze,jelikož je příběh blbej,nechutnej, zvrácenej a silně odpornej. Tá bezmoc oběti je víc,než úplně šílená. ()

uprchlice odpad!

Film mě nezaujal. Nebyl zabavny, i když pokus o vtipné pasáže tam byly více než pasáže hororove, což mě přišlo v tomhle smyslu dosti hloupé a zbytečné, protože film sám o sobě se tváří docela vážně. Justin Long neni špatný herec, ale ne můj oblíbený. Nezahral to špatně, ale dostal špatný scénář i postavu trochu nepohledneho mladíka. Stopaz byla dle mě dlouhá, táhla se nesmírně dlouho a scénář samotný byl řekla bych jednoduchý, ale příliš zdlouhavy. Maska mroze mě dostala na kolena, protože byla na mě až příliš dramatická, ačkoliv jsem od toho čekala více. Třeba že konec bude jiný, protože ten, který vymyslely byl sice překvapivý, ale nenaznacil vůbec nic a spíše mě přesvědčil o tom, že ti kamarádi mroze neosvobodili, ale spíše mu způsobili větší utrpení. Každopádně "Tusk " bych zařadila mezi horory kategorie Zvířata a lidi v jednom. Hazim ho do odpadu, je mi líto. Žádné plus na něm nevidím. ()

Starejsi odpad!

Obyčajne keď sa mi film nepáči snažím sa dať nejakú tú hviezdu za hocičo dobré čo v tom filme je. Herecký výkon? V tomto filme žiaden nebol (neviem koľko zaplatili Deppovi lebo sám od seba by na toto neprikývol). Tak aspoň nejaké vtipné momenty. V tomto filme žiadne neboli. Dobre tak aspoň hudba. Nie ani neviem aká tam bola, taká bola fádna. Proste tento film mi nedal absolútne nič, bolo to hnusné, nereálne, zbytočné, ľutujem, že som to vytrpel pozerať do konca. Dávam štvrtý krát hodnotenie Odpad (Kobra 11, film Upírske denníky a Aréna smrti), ale môžem s mojím plným vnútorným presvedčením povedať, že toto je úplne zo všetkého najhoršie. Ešte aj ten knírek hlavného predstaviteľa bol odveci. ()

Pythonator

Kevinovi asi jeblo. Ale pokud chtěl zkusit něco originálního, o čem se bude hodně mluvit, tak se mu to povedlo. Škoda jen, že se nedržel svého stylu a neobsadil tam mlčenlivého Boba a Jaye. Každopádně Johnny Depp neměl chybu a jestli jeho šílenou postavu míní Kevin tlačit do svých filmů častěji, tak se máme na co těšit. Mroží muž je ujetý a absurdní film, který se vám zažere pod kůži tak hluboko, až se vám chce zvracet. Něco tak znepokojivého a bizarního jsem už dlouho neviděl. A vidět to znova ani nechci. Radši se pobavím u komedie. Brrrrr. ()

Johnny Depp jako kanadský superpolda

Johnny Depp jako kanadský superpolda

20.08.2014

Pokud znáte hrubozrnnou tvorbu Kevina Smithe (Clerks, Clerks 2), dobře víte, že je mimo Poldů s Brucem Willisem prostá velkých hvězd. V několika Smithových filmech se sice objevil jeho kamarád Ben… (viac)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Kevin Smith, režisér osobitých komedií Clerks a Clerks 2: Muži za pultem, před pár lety razantně překopal svoji kariéru. Mimo chystaných Clerks 3 hodlá točit především zvrácené horory, přičemž v Red… (viac)