Jubei je nindža, kterého si můžete najmout za peníze. Jeho schopnosti a dovednosti ovládání meče jsou výjimečné. Okolnosti ho donutí k tomu, aby jednomu staříkovi pomáhal zlikvidovt osm ďáblů Kimon. (sheen)

papaguy

Naprostý klenot. Jubei ninpucho řadím mezi filmové zážitky roku. A to i přesto, že mangoidní styl jako takový až tak moc nemusím (připadá mi takový... do sebe zahleděný, kýčový). Ale tonhle je úplně jiná liga. Nepochybuji, že by to skousnul i zavilý odpůrce. Některé obrazy si nic nezadají s grafikami starých mistrů japonského dřevořezu (no skoro - milovníci Hokusaie ať prominou):-). ______ Umění meče, technika a magie se tu zcela plynule prolínají a vytvářejí poutavé rekvizity příběhu prošpikovaném efektní akcí. Ten dědek - vládní agent, ten mě opravdu bavil („...na pár chvil se jí podařilo být normální dívkou a milovat tě.“ „Tohle bylo také součástí tvého plánu?“ „Přesně tak. Číst a ovládat lidská srdce je pravé tajemství ninji. Stále platí, pouze opravdová upřímnost může pohnout lidským srdcem. Zvrácený starý bastard jako já tohle nedokáže...“ _____ Co dodat. Výtvarně brilantní, surové, humorné. Doporučuji. ()

Zahartof

Nejsem příznivce manga filmů (nepočítám hentai :) ), ale tohle byl celkem nářez. S vlastními skilly ninjů sice má společný jen název, ale i tak - Jubbei je řízek, pro něhož je nějaká ta (cizí) uťatá končetina denním chlebem, jeho ninja woman je smrtelně sexy a všichni démoni jsou skvěle propracovaní a hrozivě drsní. Milostnou story jsem čekal (připadá mi, že v žádném japonském filmu nesmí chybět), ale nebyla na škodu... Nejvíc se mi líbil stínový démon a samozřejmě velké finále, ve kterém za sebou Jubbei nechá asi tak osmdesát rozsekaných mrtvol a tváří se přitom, že jde do pekárny pro rohlíky... ()

RajAthen

Nekompromisní kreslený příběh pro dospělé. Překonává jej snad pouze Princezna Mononoke, která má podmanivější atmosféru a barvitější příběh. Pokud jste však přiznivci dynamických příběhů o (super) hrdinech bez bázně a hany, račte vstoupit, nebudete zklamáni. ()

amim

"Not quite the right direction. The road to Hell is... RIGHT HERE." Brutální, krvavé a zároveň vizuálně naprosto dokonalé. Velmi charismatické postavy, které Vás provedou 91 minutami efektních bitev, krásného prostředí a dalších efektních bitev. Škoda jen, že jakýkoliv pokus dostat do děje i nějaké větší a reálnější emoce se nevyvedl a proto pro mě zůstává Jūbei "jen" příběhem plným hektolitry krve a nic víc. ()

mica_micova

Jeden z mých nejoblíbenějších anime. Kromě dokonalé animace mne na filmu baví jeho násilnost, vyhrocená do extrému, kdy vzduchem lítají hlavy a končetiny a tráva se červená, a zároveň spojená s erotickou smyslností, v podobě ninja ženy Kagero, způsobenou také tím, že milování s ní znamená smrt. ()

Hashirama

Anime klasika, která by rozhodně neměla uniknout žádnému fanouškovi žánru. Jako vždy neotřelá ve vyprávěcích postupech i v budování charakterů, s krásnou vizuální a v detailech i příběhovou poetikou. Ninja Scroll zaujme kromě své typicky japonské výstřednosti rovněž typicky japonskou explicitní brutalitou, sexualitou a nekompromisností, hojně zastoupenými v tomto archetypálním příběhu, který rovněž klasicky odkazuje na slavnou japonskou historii. Nepříliš vděčné vyprávění a povětšinou nepřístupné postavy mi brání v maximální spokojenosti, přesto nemám pochyby, že jsem viděl něco výjimečného, obzvlášť při vzpomínání na netradiční ozvěny romantiky a shakespearovské tragiky. A ačkoliv nemám nakoukáno tolik, abych dokázal Ninja Scroll označit za žánrový milník, když vidím, jak se u něj viditelně inspiroval například Basilisk či Naruto, nezdráhal bych se ho na pomyslný piedestal vyzdvihnout. 8/10 ()

danielwanderer

Šok... To bolo prvé čo som zažil pri pozeraní. Brutalita, ecchi (v niektorých pasážach skoro zachádzajúce do hentai), akcia. Jubei (akoby z oka vypadol Chadovi z Bleachu), hlavný hrdina, si užije veľmi originálnu cestu, ktorá však je v niektorých pasážach trošku nezáživná, koniec tiež nebol z najoriginálnejších a tváre hrdinov súi celkom hnusné, ale inak všetka česť, výborné anime, som zvedaví ako je na tom séria. ()

J.e.r.e.c

Moje první setkání s anime bylo fajn, ale fanouška ze mě neudělalo. Potoky krve, obskurní a docela komplikovaný příběh (přes ty mraky rychlých dialogů a postav mi chvíli trvalo pochopit, vo co komu de), nahota, originální animace a hulákající Japonci dávající na odiv své přepjaté emoce. Trochu blbý ovšem je, že ženský vypadají spíš jako chlapi s kozama. 72 % ()

Toustovač

Že ne každé anime je Miyazaki, to je jasné (teď mluvím o pojetí, ne o kvalitě), ale tohle se mi vážně nelíbilo. Ať si končetiny létají, to by tolik nevadilo, i když být to hrané, musel by se nejspíš vymyslet rating vyšší než R:). Jen mi přišlo, že hutná atmosféra byla celou dobu vytvářena jen brutalitou (po "mezidruhovém" pokusu o znásilnění jsem to chtěl vypnout) a ne kombinací napětí a příběhu, který si po pár dnech už skoro nepamatuji. ()

Ocelotr

Vše co chce člověk od manga filmu - masakry, krev, skvělý děj a netradiční zacházení s ženskou vagínou - vše tu je a v hojném množství. ()

Herr_Karotte

Nevim, proc jsem vlastne nebyl tak nadsenej z tohoto anime, ale fakt, ze jsem ho videl dvakrat - a to bohuzel jen proto, ze jsem zapomnel, ze uz jsem ho videl - svedci o tom, ze to na me moc nezapusobilo. Je to pomerne kvalitni anime, kde se setkavame s nekolika charaktery, ktere jsme meli moznost potkat i jinde. Tohle je sice starsi kousek, takze tady to mozna bylo prvni, ale treba podobnost s Baziliskem a nebo Vampire Hunter D je opravdu velka, a tak vas tolik ty specialni techniky nepratel neprekvapi. Jinak boje jsou bohuzel casto dost kratke a dej je dle meho nazoru prumerny. Trochu zklamani, ale z me strany jen ***. ()

jayman

Ja to neviem hodnotiť, toto je snáď druhé anime v mojom živote. Páčilo sa mi to, v niečom ma to uchvátilo a chcem vidieť niečo podobné. Stačí tak? ()

jack_scott

Film, který by klidne mohl mít dalších 20 dvouhodinových pokračování a bylo by to absolutně super! Ale i tak Kawajiri ukazuje že není nutno vždycky dělat seriál když k tomu není vyloženě prostor, a je to i tak fantastické. Dávám 100% a dal bych klidně víc, film je absolutní pohádka, kterou je skoro škoda komentovat...respektive není vůbec snadné pro to nalézt slova. ***** ()

Festival japonského filmu a kultury EIGASAI

Festival japonského filmu a kultury EIGASAI

17.01.2014

Ve dnech 22. – 28. ledna 2014 ovládne pražské kino Lucerna 7. ročník festivalu japonského filmu a kultury EIGASAI 2014. Návštěvníci se mohou těšit na 16 jedinečných filmových projekcí a bohatý… (viac)