Log Horizon

• Japonsko ログ・ホライズン (viac)
Japonsko, (2013–2021), 25 h 13 min (Minutáž: 24–25 min)

Predloha:

Mamare Tóno (kniha)

Takuma Terašima, Jumi Hara, Nobuhiko Okamoto, Misaki Kuno, Ajahi Takagaki, Tecuja Kakihara, Emiri Kató, Hisako Kanemoto, Tomoaki Maeno, Júiči Nakamura (viac)

Uvízli ve fantasy hře Elder Tales ve chvíli, kdy byl instalován rozšiřující balíček, a je jich třicet tisíc. Co teď? Mezi nimi je i vysokoškolák Široe, který se po této „Apokalypse“ spojí se starými známými. Společně budou muset přijít na to, jak v takovém světě žít a přežít, ačkoliv není možné, aby někdo zemřel… (Zíza)

Recenzie používateľa DaweForeman k tomuto seriálu (3)

Log Horizon (2013)

Zprvu jsem tenhle seriál odhodil po prvním díle. Jenže jsem mu dal druhou šanci a postupně jsem zjistil, že začal být příběh zajímavější a zajímavější - natolik, že to hodnotím pět hvězd, i když bych to spíše viděl něco mezi 4-5. Ano hodně se to podobá Sword Art Online, ale komu se líbilo tohle anime, tak Log Horizon je stejně tak dobrý, protože k tomuto žánru přistupuje z úplně jiného pohledu. SoA se zaměřovala čistě na boj a sem tam nějakou tu romantiku. LH je na druhou stranu zaměřeno na osvětlení jednotlivých prvků MMORPG a také hodně na strategii + samozřejmě onu otázku okolního prostředí (politika, obchod, státní správa atp.). Ono vysvětlování může připadat hráčům MMORPG jako mě otravné, ale člověk musí brát v potaz to, že ne každý je hráčem a zná to - i když na druhou stranu, lidi co nehrají, pak nemůžou najít extra zalíbení v tomhle seriálu. Také potom jednotlivé MMORPG mají různé systémy, takže je lepší se ujistit, že i tady to znamená to, co to má znamenat. Největším plusem bych pak viděl intriky "Zloducha v brýlích" :). Animace je perfektní a hudební stránka působí také hodně příjemně - jako vystřižena z nějaké hry. Každopádně se těším na druhou sérii, která bude na podzim. ()

Season 2 (2014) (S02)

Tak oproti první sérii musím srazit jednu hvězdičku a možná pomyslný kousek další. Obávám se, že tahle série byla trochu nudnější, kdy tu bylo až zbytečně moc míst hlubokého vykládání MMORPG prvků. Dále pak mě také rušilo ono idealistické chování mladších členů LH při jejich několikadílném cestování. Bez té části bych se z větší části obešel, když nebudu počítat vzácné události a figurky k hlavní lince. Dále už si tady člověk neužívá tolika momentů "Zloducha v brýlích", protože jejich počet se snížil. Na druhou stranu je tu náhrada v podobě mnoha vtipných situacích, o které se tam také z určité části postará nová postava "Tetra" aj. Opět jsme se posunuli v hlavní dějové lince o kousek dál, ale ještě jsme úplně nedorazili do cíle a já doufám, že se ještě dočkáme další série. Hudba a animace při starém. ()

Entaku hókai (2021) (S03)

Obecně bych tuhle série hodnotil jako nudnou, kdy se tam toho neděje tolik dramatického. Sem tam je tu pár překvapení, ale nedá se to srovnat s napínavostí ostatních sérií. Příběhově se to dá rozdělit na tři části. V první se to zaměřuje na krizi integrity kulatého stolu a také problémy princezny, které souvisí s jejím původem. V druhé, asi té nejzajímavější části, se dozvíme něco více o Krustym a jeho dění na čínském serveru. A v třetí je to ohledně raidu mladších členů Log Horizonu a jejich vrstevníků. Dále je celkem škoda, že originální dabér mudrce se změnil a ten jeho hlas nemá takovou správnou atmosféru. Po animační stránce se to drží svého a po hudební to má své staré skladby, ale i nové, kdy některé jsou příšerné a některé trochu průměrné. ()