Jeoffrey

Log Horizon je stále jedním z nejrealističtějších isekai anime i když s dost idealistickým pohledem na věc. Realismus tu vidím v tom, že se postavy opravdu stále zabývají obyčejnými i logickými problémy, které by skupina lidí uvězněná v cizím světě měla. Řeší se začlenění do společnosti, rozložení moci, vztahy se sousedy i mezi sebou a i jiné hrozby - prostě to, na co byste asi opravdu v takovémto fantasy prostředí mohli reálně narazit. No a idealismus spatřuji v tom, jak se problémy řeší. Připadá mi, že Log Horizon jakoby své diváky učil, jak správně k problémům přistupovat a jak s nimi nakládat mezi dospělými lidmi v liberální demokratické společnosti. To ovšem nemusí každému sedět (obzvlášť pokud preferujete akci) a tak jsem se setkal i s názorem, že je to celé jak přenos z Poslanecké sněmovny - tedy neskutečně ukecané. A je to pravda, rozpory se tu řeší silou argumentů i různými chytrými intrikami, vše je podstoupeno debatě a o důležitých krocích rozhoduje hlas většiny. Dokonce třeba i k romantickým situacím se tu přistupuje se vší odpovědností a rozmyslem, kdy každý dostane ideálně zformulovanou a rozváženou odpověď, za kterou se nemusí nikdo stydět. Stejně tak každé morální dilema je náležitě rozebráno, spousta postav k tomu přinese svůj komplexní pohled na věc a pokud se někdo mílí, tak je slušně poučen, nebo je mu vše náležitě a velmi sympaticky vysvětleno, či na to sám přijde. Napětí je stále měřeno podle počtu posunutí brýlí u některé z hlavních postav, které ale vlastně není nijak potřeba (takže je to spíš takový meme), protože díky kvalitně napsaným dialogům je ve správnou chvíli prostě cítit. I na souboje dojde, ale vždy s někým z venku a když se na ně podívám blíž, tak nejsou špatné. Postavy nejsou neomylné, nejsou neporazitelné a anime klade i patřičný důraz na kolektiv, přátelství a mnohé další hodnoty. Třeba je i velmi zajímavá myšlenka, co hrdinové ztrácí, když náhodou umřou. Jako asi jedinou výraznější výtku, kterou za sebe k této třetí řadě mám, je to, že autoři tu až příliš okatě postavám nahrávají, aby příběh posouvali tím směrem, který si vybrali a který se všem hodí. Potřebujete třeba vymyslet raid pro vaše začátečníky? Není třeba, protože čirou náhodou... Ale to je jen drobnost a dělá to tak skoro každý tvůrce (akorát tentokrát mi to přišlo nějak víc na očích). Co se postav týká, tak je zde hodně těch, které mám extrémně rád, některé jsem dokonce v téhle sérii rád mít i začal a jen minimum těch, které by mě nezajímali a to je sakra úspěch. Takže mě třetí sezóna bavila určitě víc jak ta druhá a jen o chloupek míň, než ta první, což je tentokrát nějakých 8,8/10 ()

DaweForeman

Obecně bych tuhle série hodnotil jako nudnou, kdy se tam toho neděje tolik dramatického. Sem tam je tu pár překvapení, ale nedá se to srovnat s napínavostí ostatních sérií. Příběhově se to dá rozdělit na tři části. V první se to zaměřuje na krizi integrity kulatého stolu a také problémy princezny, které souvisí s jejím původem. V druhé, asi té nejzajímavější části, se dozvíme něco více o Krustym a jeho dění na čínském serveru. A v třetí je to ohledně raidu mladších členů Log Horizonu a jejich vrstevníků. Dále je celkem škoda, že originální dabér mudrce se změnil a ten jeho hlas nemá takovou správnou atmosféru. Po animační stránce se to drží svého a po hudební to má své staré skladby, ale i nové, kdy některé jsou příšerné a některé trochu průměrné. ()

RealGaze

[DROP PO 7. EPIZODĚ] Log Horizon u mě prochází takovým složitým vývojem, a je pro mě i docela těžké jej nějak hodnotit. Log Horizon je hodně upovídaný a vezme-li se to kolem a dokola, tak se toho moc neděje... V první sérii mi toto nevadilo, protože v novém světě bylo hodně, co řešit a objevovat, dokonce byla i spousta akce, zápletky, takže jsem skoro i zvažoval 5*. V druhé sérii ubylo akce, přibylo kecání, přihodilo se pár postav, a v závěru to konečně začalo vypadat, že by se vztahy mezi hlavními postavami konečně mohly trochu někam posunout, takže jsem s nadějí v srdci hodnotil 4*. O to větší zklamání pro mě byla a je třetí sezóna, kde autor vzal všechno, co do té doby budoval a zahodil to. Začal se tady zase řešit nějaký politický nesmysl, který se vyřešil tak nějak sám od sebe a v tu chvíli mi to stačilo. 2* a dokoukám to asi jedině, pokud vyjde nějaké lepší pokračování. Po šesti letech jsem od toho čekal mnohem více. ()