Log Horizon

• Japonsko ログ・ホライズン (viac)
Japonsko, (2013–2021), 25 h 13 min (Minutáž: 24–25 min)

Predloha:

Mamare Tóno (kniha)

Takuma Terašima, Jumi Hara, Nobuhiko Okamoto, Misaki Kuno, Ajahi Takagaki, Tecuja Kakihara, Emiri Kató, Hisako Kanemoto, Tomoaki Maeno, Júiči Nakamura (viac)

Uvízli ve fantasy hře Elder Tales ve chvíli, kdy byl instalován rozšiřující balíček, a je jich třicet tisíc. Co teď? Mezi nimi je i vysokoškolák Široe, který se po této „Apokalypse“ spojí se starými známými. Společně budou muset přijít na to, jak v takovém světě žít a přežít, ačkoliv není možné, aby někdo zemřel… (Zíza)

Recenzie používateľa Kimkong k tomuto seriálu (15)

Log Horizon (2013)

Začátek vypadá jak klasické SAO, ale již po pár epizodách je jasné, že jde o něco naprosto jiného. Tenhle typ anime mě moc nesedl. V SAO byly ihned na začátku řečeny fakta ohledně opuštění této hry, a celkově byl více provázán s reálným světem. Tato skutečnost by ve své podstatě ani tolik nevadila. Toto anime, co se děje týče je více tajemné a svá tajemství odkrývá pomalu. Bohužel ani po 25 epizodách nemám tucha o co v tom anime jde. Není zde vyřčen žádný cíl. Celou dobu se jen řeší vztahy a rozdíly ve hře před a po Apokalypse. Po této stránce jsem velmi zklamán, a ani rádoby mistrovské strategické tahy na poli politiky mě nepřinutí si toto anime oblíbit. Pro mě zde není motivace, proč se podívat na další díl. Souboje jsou dosti bídné, ale o ně zde ani tolik nejde. Komedie to rozhodně není, je zde pouze spoustu, ale opravdu hodně protivných emotikonů. Co se postav týče, máme zde skupinu děcek a poté skupinu snad skoro třicátníků, střílených hráčů. Vypadá to na zajímavý mix, ale není. Hlavní hrdina, ač asi génius, spíše no lifer mě vůbec nesedl. Ale postava, která mě totálně srala, byla ta kočka. Postava, která byla ze začátku zajímavá, ale pak nedostala žádný prosto je Akatsuki. Dále Lenessia pak prodělává nějaký rozvoj z lenocha po, no menšího lenocha. Celkově hodně nudné postavy bez rozvoje, pokud nepočítám snahu prcků expit. Nakonec hudba je celkem dobrá, opening i ending také. Celkově, protože jsem hodně nudil, tak 2* možná i slabší. ()

Season 2 (2014) (S02)

Stejná hudba, pár nových postav. K těm co mě štvali už minule se přidal ještě Rudy. První půlka rozdělila postavy na dvě skupiny a věnovala se klasickému raidování. Díky tomu mělo anime nějaký cíl a bylo o stupeň lepší jak předchozí řada. Druhá polovina však byl zmar a nuda. Naprosto nesourodé epizodky. Závěr nás má opět navnadit na další pokračování. Jen doufám, že žádné nebude. Celkově lepší 2*, ale třemi bych křivdil lepším dílům. ()

Entaku hókai (2021) (S03)

Docela nuda. Nezajímavý děj i postavy. ()

Akiba kóšaku (2021) (S03E02)

Nekonečná politika bez nějakého cíle. ()

Hibiwareru entaku (2021) (S03E03)

Zakládání nových aliancí, řešení svatby. Politika zemí které jsou mě u prdele a mraky postav, které i X letech od 2. řady nepamatuju. ()

Akiba sósenkjo (2021) (S03E04)

Už se začíná ucelovat nějaký příběh, a hlavním tématem jsou volby a jak ej vyhrát. Kdo bude vládnout městu a co se stane pak? ()

Tógenkjó no Sen-kun (2021) (S03E06)

Co je to za divný způsob vyprávění přes divadlo? Ale alespoň akčnější díl. ()

Noroi de wa naku (2021) (S03E07)

Méně maňásek, více příběhu. Osvobození dvou postav ale nevíme od čeho a jdou dělat. ()

Akogare (2021) (S03E09)

Nákupy a přípravy na raid. ()

Akiba no meikjú (2021) (S03E10)

Začíná raidování, takže konečně něco zajímavého. ()

Šicubó no tensai (2021) (S03E11)

Bojování v pohodě, alte ten divný debuff na konci se vzpomínkami je divný. ()

Nightingale no uta (2021) (S03E12)

Tak jediný větší boj zakončil. Ale příběhové se seriál nikam neposunul. ()