Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental film)

d-nao odpad!

Žmýkaj citrón kým má šťavu! Asi tak by som opísal tento film bez deja parazitujúci na vlne HP. Strata času a energie. Zdravý rozum a akýkoľvek dej nečakajte. ()

CrashHP

Príjemné pripomenutie detských čias. Čias, kedy som vyrastal pri Harrym Potterovi. Návrat do čarodejníckeho sveta sa vydaril, oslnil, očaril. Myslím, že som nebol jediný, kto odchádzal z kina spokojný. Fantastické zvery sú výborným vstupom do udalostí, ktoré nastanú. Nuž, zrejme sa máme na čo tešiť i v ďalších filmoch. Film je zábavný, dynamický, vtipný, milý, úsmevný a samozrejme podfarbený aj tou temnou stránkou, ako sme zvyknutí z čarodejníckeho sveta. ()

xterri

S Ediie Redmaynem jsem měla dlouho problém - nějak jsem mu nemohla přijít na chuť a po shlédnutí Dánská dívka mi přišel vyloženě úchylný (zahrál to až příliš dobře). Ve zvířatech mi konečně přišel sympatický. Pro ty, kteří mají rádi fantasy, je to úžasná podívaná. Kouzlí se tu víc než v Potterovi a jsou tu všichni už dospělí, což je fajn. Hodně oceňuji jemný originální humor. Spoiler: toho Deppa na konci si mohli odpustit - vypadá tam naprosto příšerně. Blond přehazovačka a asi 150 kilo v obličeji. ()

Ondra.T

Velmi povedená pohádka pro celou rodinu, moc hezky se na to koukalo. Profesionálně odvedená práce, příběh, postavy i triky. Jedině vyvrcholení filmu a chycení hlavního záporáka mohlo být trochu lepší. Za mě to byl jeden z nejpovedenějších filmů roku 2016. ()

terez_p

Prostě a jednoduše návrat do dětství. Pottermaniaci, kteří znají i ten nejmenší detail, budou nadšení. Sázka na stejného režiséra i producenta jako v Harryho filmech byl dobrý tah. Kdyby to dělal někdo jiný, možná bych měla zbytečné předsudky. Ale takhle to naprosto splnilo očekávání, co jsem chtěla, to mi bylo naservírováno a ještě něco navíc. Fantastickými zvířaty pro mě začala nová sága a budu se těšit na další pokračování. A Depp jako Grindelwald, z toho mám radost! ()

Wiceman

Bavil mě Harry Potter. TOHLE mě nebavilo takřka vůbec. Hlavní postava divně pokřivená, goofy sidekick byl celkem fajn, americká bystrozorka divná a její ségra ještě divnější. Hlavní záporák ale správně zákeřnej a zlej (asi nejkratší role Johnyho Deppa :D ) Překvapuje mě, kolik kvalitnějších herců bylo odstrčeno do pozadí, jen aby dali prostor pro fakt hrozně divnou hlavní roli, kterej nejen že vypadá jak po mozkový mrtvici, ale i se tak chová. Jo a kam se poděli všechny ty cool příšerky z Harry Potterů? Místo toho tu běhaj potvory s chapadlama na ksichtě, co vypadaj jako by vyskočili spíš z nějaký Lovercraftovky než z knížek Rowlingové. Další co, mi na znuděnosti přidalo, byla podivně tichá, pomalá a depresivní hudba. Fakt jsem u toho málem usnul. Za mě jednoznačně zklámání roku, co je jen dojná kráva na prachy pro Rowlingovou a nic víc. Dvě hvězdy za záporáka. Čus. ()

Dudley4ever

Spisovatelka Rowlingová a režisér Yates nám dávají další možnost nahlédnout do kouzelnického světa a dle mého názoru, se tato možnost divákům rozhodně vyplatí. Příběh se odehrává v americe mnoho let před dobrodružstvím Harryho. Hlavním hrdinou je Newt Scamander, bývalí student z Bradavic, který píše hnihu o zvířatech z nadpřirozeného světa. Newt připlouvá na trajektu do New Yorku se svými zvířatky ukrytými v kufříku. Důvod jeho návštěvy je pomoci jeho okřídlenému mazlíčkovy vrátit se zpět do přírody. Samozřejmě se to celé zvrtne a nastává zápletka celého příběhu. Na své cestě po New Yorku podká bývalou bystrozorku, její sestru a jednoho mudlu, kteří mu pomohou vyřešit rozruh, který napáchal. Film bych ohodnotil velice pozitivně. Nejen že mě nové postavy bavily, ale mělo to tu správnou kouzelnickou atmosféru. Rozhodně se těším na další film. 80% ()

Magnomous

Davam o jednu * viac za dost dobre vizualne spracovanie. Inak je to dejovo neoriginalna tuctovka. Pekne zahrané, téma fajn, ale originalita dovidenia. ()

blanige

Strhující a dechberoucí návrat do světa Harryho Pottera bez Harryho Pottera. Hlavní hrdina se mi od prvního pohledu zdál jako blázen a nakonec se ukázalo, že to s ním je ještě horší, ale tak úžasného a milého a ujetého blázna jsem už dlouho nikde neviděla. Ten do tohoto kouzelného světa zapadne jako do skládačky, která ho neuvěřitelným způsobem dál rozvíjí... Skvělá volba opustit Harryho Pottera a v kouzelnickém světě udělat příběh někoho jiného... ()

windmasterr

Musím sa priznať, že na tento film som sa dosť tešil. Po jeho zhliadnutí som však zostal trochu sklamaný. Jednoducho to už nemalo to čaro. Pripadalo mi to akoby celý film bolo len predvádzanie špeciálnych efektov a zvierat. Áno, dobre sa na to pozerá, len som od tohto filmu čakal ďaleko viac, kedže za ním stojí režisér posledných 4 častí Harryho Pottera, ktoré boli skvelé. Atmosféra dobre budovaná, takisto grafické spracovanie zvierat. Herecké výkony taktiež dobré. A tam to asi aj končí. ()

C.A.T. odpad!

Bohužel kouzlo Harryho Pottera nespočívá pouze v kouzlech. V tomto případě v předigitalizovaných kouzlech. Mrzí mě,že i sama stvořitelka tak úžasného světa zapoměla na jeho pravou podstatu a propůjčila se k ohavnému dojení peněz. Pokud by se jednalo o zcela nový příběh a o zcela nové fantasy, hodnotila bych lépe. V tomto případě bohužel nemohu jinak. ()

Joskarakoska

Film je to dobrý ale já fakt nemusím ten Redmayneho ženský obličej možná je to kvůli Dánské dívce nevím no ale film je dobrý a hlavně Johnny Depp na konci mě chytil za srdce... 5* ()

Matrix44

Nepodarená verzia Harryho Pottera a Hermiony, kde celý fim Eddie Redmayne divne uhýba pohľadom na stranu a do konca filmu sme sa nedozvedeli akou formou mentálnej poruchy trpí, a nie veľmi výrazná a málo sympatická Katherine Waterston to veľmi nezlepší. Vizuálne efekty síce neboli zlé, ale v dnešnej dobe boli naozaj len priemerné. Určite som čakal viac. ()

kajicek27

Obávala jsem se, že po sáze HP mě tohle nebude bavit, ale opak je pravdou. Film je naprosto dokonalý a není mu co vytknout. Hercům jsem opravdu věřila všechno. ()

L.O.T.R

Keby mi niekto povedal, že Rowlingová dokáže spraviť z Fantastických zvierat plnohodnotný prequel ku Harry Potterovi, neveril by som mu. O to viac šokovaný som, ako perfektne zvládla napísať scenár ku filmu, ktorý by na papieri nevyzeral vôbec zaujímavo. Výborné postavy, skvelý humor, perfektne využitá zmena prostredia, vynikajúco spracované magické zvieratá. Takto som si predstavoval nové Star Wars pre ďalšiu generáciu. Žiadny polo-remake, polo-reboot, ale plnohodnotný nástupca a to Fantastické zvieratá a kde ich nájsť sú. 10/10 Rowlingová späť v plnej paráde a už sa neviem dočkať pokračovania. PS: Výborný slovenský dabing. ()

majorzeman13

Za mne jde o nadprůměrnou,příjemnou fantasy podívanou.Samozřejmě triková,vizuální stránka je celkem parádní za to ta příběhová není až tak ohromující,poutavá,že? Mé hodnocení zní 72% nebo-li čtyři hvědičky (lehkýýýýýýýýýýýýý nadprůměr)! ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy