Michael Logan je vysoce závislý feťák a zároveň zkorumpovaný policejní důstojník, jehož svět se obrátí vzhůru nohama díky příchodu drsných albánských gangsterů. Hrozí totiž, že tyhle krvelačné hyeny změní londýnské podsvětí jednou provždy. Seznamte se s Michaelem Loganem - antihrdinou naší doby, přirozeným predátorem v džungli londýnského podsvětí. Michael stojí v čele zvláštní protidrogové jednotky zaměřené na největší a nejpodlejší překupníky drog. On ani ostatní členové jeho týmu ovšem nejsou o nic lepší než tihle padouchové - tak to ale ve světě, v němž se pohybují, zkrátka funguje. Rozlišit, zda se pokoušejí infiltrovat gang proto, aby ho zničili, či snad aby jim z obchodu s drogami taky něco káplo, je téměř nemožné. Pak ale na scénu vstoupí dva brutální albánští bratři, díky nimž hrozí, že se pravidla londýnského podsvětí změní jednou provždy. Michaelův život se ještě víc zkomplikuje, když jeho starý kolega David převezme případ s Albánci, a oddělení pro vyšetřování vnitřních záležitostí se dostane na samý práh odhalení pochybných činností Michaela a jeho skupiny. (Cinemax)

Cedr

Bad Lieutenant po anglicku, parádně syrové a depresivní. Ve správných chvílích úderné a trefně podpořené soundtrackem. Za odvážný závěr zaokrouhleno nahoru. ()

bubun

Policejní detektiv, který se dostane k tajným dokumentům v místnosti, kam kdykoli mohou přijít "padouši" z některé z přilehlých místností, a fotí si je mobilem, přičemž se ozve onen tak nepříjemný zvuk, který často zapomínají vypínat návštěvníci galerií a muzeí?? Vážně? Jinak, další zbytečně násilný film, kde se všichni sjíždějí lajnama koksu, i "good guys". Už mě nebaví dívat se na tyhle násilnický filmy - všichni jsme jich už viděli desítky, a lepších, k ničemu to není, jen mě to naplňuje odporem. Jako by nestačilo, že se to děje v reálnym světě. ()

Mishqo

60% ... Korupcia v anglickej polícii v plnom rozkvete. Bolo to veľmi "raw" a uveriteľné, ale miestami som bol veľmi zmätený a nechápal som čo vlastne tvorcovia chcú zobraziť. Pôsobilo to trocha rozhárane aj keď svoje pozitíva to určite malo. ()

Wade

Přiznám se,že vlastně ani nevím jestli mě závěr filmu nasral nebo mi přišel geniální. Každopádně Hyena je fakt parádní syrová krimi záležitost,která se sleduje ze začátku celkem hůře no postupem času vtáhne do děje. Nedám nakonec ani plný počet ani 4 hvězdy,ale hodně silné 3 bez problému a ano je to i kvůli tomu závěru u kterého fakt nevím. 65% --- 6/10 IMDb ()

herr_carter

Jsem nadšen z téhle přímočaré, hutné a necenzurované kriminálky ve všech ohledech - hrozný pocit, když se Vám všechno začne hroutit pod rukama a z původního mistra dvou tváří, který je zadobře jednak s policií, tak především z lůzou podsvětí, se najednou stává štvanec obou těchto protipólů, brrrr.....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

lucijelucije

Velká Británie mě v tomhle fakt baví, protože její syrovost, jde cítit hned na začátku. Nebere si s ničím servítky, žádný klaďas, co zachrání svět. Žádný hrdina, kterej všechno vyřeší, popere se a je uznávanej. Hyena je o reálném podání podsvětí. O tom, že nic netrvá věčně, o tom, že přátelé nejsou bezchybní a neumírají za tebe, o tom, že každá chyba znamená velkej problém. Ten závěr mě namíchl, i když jsem nečekala žádný american style, mohli si s ním trochu víc pohrát. 7/10 ()

Santino7

Začiatok sľubný, priebeh atypický, koniec naprd. Najväčšie plusy filmu (aspoň pre mňa, ako žánrového nadšenca) spočívajú v pozoruhodnej autentickosti a vysoko realistickom spracovaní danej matérie (organizované skupiny prisťahovalcov, ktorí sú trefne vyskreslení ako suroví maníci bez akýchkoľvek morálnych škrupúľ schopní čohokoľvek; no a ruka v ruke s nimi zďaleka nie ideálni, skorumpovaní policajti, ktorí majú špiny až-až a sú v tom namočení po uši), viacerých surových, drsných scénach (veľmi prekvapivé a psychopatické mnohonásobné dobodanie, porcovanie vo vani,...), temnej atmosfére až po faktory, akými sú zvolené prostredie periférií, rôznych zákutí londýnskeho podsvetia (takzvanej odvrátenej strany mesta plnej ľudí z nižších vrstiev viac či menej ponorených do miestnej kriminality), celková hutnosť, zvolený hudobný sprievod a tak ďalej (bratia Česi majú pre takéto snímky veľmi trefný prívlastok "syrová", ktorého vhodný slovenský ekvivalent sa mi žiaľ doteraz nepodarilo objaviť:). Nuž a ako som už naznačil v úvodnej vete, nadmieru ma oslovila úplne prvá scéna - ponuro ladená bitka či skôr masaker nočného klubu za zvuku trefnej hudby. Naopak hlavné mínusy vidím v obsahovej nekonzistentnosti, neschopnosti udržať dostatočné tempo počas celej stopáže, viacero hluchých miest, občasné formálne chyby a chybičky, až po dajme tomu nie úplne dokonalé herecké obsadenie (myslím tým najmä uniformovanú časť osadenstva, tí "zlí" - aj keď v podstate vyložene dobré postavy sa dali spočítať na prstoch jednej ruky -, boli obsadení kvalitne, najmä teda postavy prisťahovalcov - Albánci, Turci atď.). Vadilo mi najmä nedostatočné prejavenie sa zo strany Petera Ferdinanda (od hlavnej postavy by som očakával výraznejší herecký výkon), a viac som čakal i od môjho vcelku obľúbenca Stephena Grahama (ktorému viac sedí, keď je na opačnej strane "barikády", a teda mafiánska rola). Nuž a ako som už spomínal, nie úplne mi sadol záver filmu, bolo to možné vygradovať i viac, a hlavne posledná scéna zobrazená byť mohla (a mala!), tá by konečnému dojmu mohla (aspoň v mojich očiach) značne pomôcť, pokiaľ by bola dostatočne silná a mrazivá (i keď zároveň rešpektujem vôľu tvorcov nechať rozuzlenie otvorené a neurčité). V konečnom dôsledku bola však táto pomerne málo známa snímka vcelku fajn, jej pozretie niet prečo ľutovať. Oceniť môžu najväčšmi tí, ktorí vyložene holdujú podobne ladeným snímkam (čo je ostatne i môj prípad, avšak tentoraz to žiaľ nevyšlo presne podľa mojich predstáv). 65% ()

Rockerman

Film ostrý, jak břitva přináší další důkaz chybné politiky západních zemí poskytovat azyl kdejaké verbeži z různých koutů světa. Pak se nemohou divit, že jim tam dělají problémy. Já jen doufám, že mají v Anglii aspoň jednoho poctivého policajta, protože tady to je jeden hajzl větší než druhý. ()

Torpid

Syrové, kruté a drsné kriminální drama s dobrým hudebním podkresem. Celkem depresívní příběh špinavého policajta, ve kterém jsem měl problém komukoli fandit. Prostředí obchodu s bílým masem a drogami je podáno dost autenticky a fakt, že zasahuje a ničí nejenom duše zločinců, ale i těch na druhé straně, je možná zásadním motivem celého filmu. ()

DAPDO

Po dlouhé době jsem viděl zase krimi, která je podle mýho gusta. 100 minut hodně drsné a krvavé reality Londýna. Těšil jsem se na závěrečnou scénu a střet policajta-feťáka s albánskejma magorama, toho jsem se nedočkal. Podle mě zbytečně uřízlej a otevřenej konec. Nebejt toho zakončení, dávám jasně za plnej počet. ()

DavidWebb

K Hyene sa mi nechce toho veľa písať, pretože je to drsná, surová a depresívna kriminálna dráma. Takže je to drsné, surové a riadne depresívne. Na svete už neexistuje dobro. Iba menšie zlo. Je naozaj otázne, či môžete hlavnej postave vôbec držať päste. Aké ubíjajúce. A na konci tunela je betónová stena. Svojim spôsobom je to vizuálne a hudobne atraktívne, zároveň však typicky anglické. Ten film si zapamätám, hoci tak skoro ho vidieť znovu nechcem... ()

XXXXXXXX

To se takhle jednou probudíte do nového dne a protoze jste včera zrovna viděli ten dil večerníčku, ve kterém pejsek a kočička vařili dort a alimenty se sami nezaplatí, rozhodnete se, že by se tim třeba dalo vydělávat na živobytí. Sice nejste žádný kutil a uvařit umíte tak akorát studenou vodu, no ale i tak jdete zvesela do toho. A protoze chcete byt za každou cenu originální, rozhodnete se, tento svuj nápad vytvořit ze dřeva. Po nekonečně dlouhém pracovním nasazení, zpříjemném kvalitní muzikou, Vám ale zčistajasna ujede rašple, a výsledek vaší tvůrčí dřiny, je tak nenávratnĕ v spláchnout do tvůrčího pissoáru a tak nezbývá, než misto vymýšlení pitchovin, raději zajit na nejbližší UP a nechat onu příjemnou a ochotnou paní za přepážkou, aby vam našla práci, hodnou vasich kvalit. A presne tohle by mel udelat i scenárista tohoto veledíla, a zanechat už pro divákovo dobro, své snahy být prehnane originálním. Ne každý holt dokáže z hovna uplést bič a McGywer je taky jenom jeden... ()

pestak

Málo známé kriminální drama, které je drsné bez jakéhokoliv klišé s výbornou atmosférou připomínající severskou tvorbu. ()