Malá smrt

• Austrália The Little Death

Maeve (Bojana Novakovic) by sa veľmi rada dozvedela, aké by to bolo, keby ju znásilnil niekto cudzí. Požiada preto svojho priateľa Paula (Josh Lawson), či by túto jej sexuálnu fantáziu, čoby tajné želanie, skúsil bez predsudkov aspoň na sekundu zvážiť.
Medzi Danom (Damon Herriman) a jeho ženou Evie (Kate Mulvany) viazne komunikácia, a preto navštevujú terapeuta, aby zachránili svoje manželstvo. Ten im poradí, že by im mohlo pomôcť, keby si vyskúšali byť niekým iným, niekým, kým sami nie sú.
Rowena (Kate Box) v nie práve najvhodnejšiu chvíľu objaví, čo ju dostane do stavu extázy, a kedy konečne môže otehotnieť. Avšak toto zistenie ju môže stáť jej manželstvo...
Toto sú len tri príbehy z niekoľkých, ktoré odkrývajú tabu vzťahov a sexuálnych fantázií jednotlivých postáv a manželských párov v The Little Death. Príbehy vtipným spôsobom ukazujú, že niekedy by stačilo trochu viac pozornosti a vnímavosti, aby sa predišlo inak nevyhnutnej katastrofe... (sochoking)

smartynaf

Originální to bylo, ne ze ne, ale jak už zde zaznělo, nejsilnější byl konec. Bohužel ale ne kvůli tomu ze by film gradoval k super konci, ale prostě proto ze konec byl i bezezbytku nejsilnější :-) ()

mdf

Sexuální úchylky v reálném životě,podané s humorem.Poslední scéna telefonátu mě fakt pobavila.Divoké historky to ale nepředčilo. ()

remotrumpet

Sexuálny masochizmus, fetišizmus hrania rolí, dakryfília, somnofília, telefónna skatológia... "Ľudia si to tými zvrátenosťami iba komplikujú." ()

Matyesak

Sbírka sexuálních úchylek a jejich vliv na partnerské každodenní soužití. Film s citem balancuje na pomezí komedie a melodramatu, nevyhýbá se absurdním zvratům. Ty naštěstí nepůsobí násilně, ale naopak tak nějak samovolně vyplynou ze situačního humoru. Závěrečné dvě scény patří k tomu nejlepšímu komediálnímu obsahu, který jsem po dlouhé době viděl. Ruku na srdce, vidět tlumočnici na skypu, jak se snaží ve znakové řeči zprostředkovat eroticky call s lacinou děvuchou, co mezi řečí křísí umírající matku, hluchoněmému tvůrci komiksů, to jednoduše nevymyslíš. Absurdní závěr je už jenom pomyslnou třešničkou na dortu. ()

qantip

Většina filmů na začátku fascinuje nějakou myšlenkou a postupně nadšení opadá. Tento film je ale jiný. Z počátku krátké sketche se postupně rozvíjí, proplétají a vše končí skvělým závěrem. Možná že i příběh Sama a Moniky mi přišel nejsilnější ze všech, i když trochu nezapadá do kontextu ostatních. Skvělá zábava na večer po které vám vaše vášně (ať už jsou jakékoli) přijdou docela normální :) ()

pouzivana

Opravdu zábavný příběhový film o tom jak sexuální úchylky můžou ovlivnit váš soukromý i pracovní život. Poslední příběh je dokonalý a vrchol v podobě závěrečné scénky jen umocní dojem z celého filmu. Za mě pět hvězd a naprostá spokojenost. Přitom to šlo bez ztrapňování, fekálního humoru a podobných ubohostí jako se dočkáváme v naprosté většině dnešních amerických pokusu o komedie. ()

studentice

Už dlouho jsem se u sledování nějakého filmu tolikrát nahlas nezasmála a zároveň nedojala:). Tenhle film dává naději, že někde na světě je člověk, který akceptuje moje bizartnosti a nemusí jít jen o ty sexuální. A ta pátá hvězdička je za tu dokonalou hluchoněmou scénu:). ()

JaninaM

La petite mort - v překladu malá smrt a slangově ,,orgasmus´´. Velmi zvláštní ,originální a skvěle udělána komedie o pěti párech a jejich sexuálních úchylkách, které mají ve svých hlavách. Je to provedené lehkou , nenásilnou formou. Žádné ohromné množství sexu a perverzních scén. Paul and Maeve (sexuální masochismus-sex.uspokojení z ponížení, bolesti a utrpení). Maeve má chuť zažít znásilnění , přičemž její přítel se usilovně snaží toto přání vyplnit. S lehkou formou humoru, bez značného násilí a s překvapivým koncem. Dan a Evie (fetišismus v hraní rolí - sex. vzrušení při vydávání se za někoho jiného). Tento příběh mi byl hodně nesimpatický díky hlavní postavě Damonovi Herrimanovi, který je opravdu slizký a i proto, že tento příběh končí rozchodem. Ale dobře zahraný. Richard a Rowena (dakryfilie - sex. uspokojení pohledem na pláč druhých). Nejvtipnější příběh o páru snažícím se otěhotnět. Běžná denní konverzace :......,,co tvůj cervikální hlen?´´ ,, jo, v pořádku´´...... Rowena mi velmi připomíná naši Annu Polívkovou a i když pro své potěšení ve filmu, musí být hodně zlá, tento příběh končí dobře. Phil a Maureen (somnofilie - sex.vzrušení při sledování jak někdo jiný spí) . Moc milý příběh o sympatickém hlupáčkovi pod pantoflem, který pečuje o svou ženu jen ve spánku. Škoda, že tento příběh končí tak nešťastně. Hudba je velmi příjemná. Sam a Monica (telefonní skatalogie - sex. vzrušení z obscénních telefonátů s cizinci) . Nejhezčí příběh ze všech, který je spojený s příběhem Phila a Maureen. Erin James je prostě fascinující a velmi okouzlující, její první film a zřejmě né poslední. Všechny příběhy propojuje také jedna postavička ,Stev, který se přestěhoval do sousedství a peče černošské postavičky skupiny Golliwogs, které rozdává svým sousedům na uvítanou. Musí všechny ze zákona informovat že je odsouzený sexuální delikvent. Nikoho to překvapivě nezajímá, neboť každý má svou hlavu plnou starostí. Skvělá komedie s jemným humorem. Žádné americké hlouposti, jen příběhy o běžných párech reálného lidského světa, které řeší to, co by mělo zůstat skryto v jejich ložnicích. Za mě doporučuji. ()

lineker

Pateticky lze říci, že jde o svěží vítr do filmových zpracování lehce ulítlých komedií. X párů, které mohou navenek působit zcela seriózně prožívají za zdmi svých domovů soukromé intimní války. Tak jako jsou lidé vlastnící stovky různých povah a charakterů, může každý z nich ve svém hlubokém nitru skrývat nejednu sexuální podivnost. Líbil se mně nadhled, perverzní humor, který však díky daným situacím nepůsobil nikterak zvráceně. Simultánně překládaný sex po telefonu mně rozsekal a následně skoro rozplakal. Tomu se říká síla okamžiku. ()

smoukii

Bývala bych dala jasný 4 hvězdy, ale za ten konec prostě přidávám pátou, protože - spoiler - takhle mě na závěr rozesmát, pak ukolíbat romantikou, pak vyděsit a nakonec mě nechat takhle si oddechnout, že to dobře dopadlo (pro ní, samozřejmě) aniž bych měla pocit, že to bylo šroubovaný nebo přitažený za vlasy...to není běžný :-) a vůbec, nejen ten konec, ale každá jednotlivá část byla výborná a některý ty vtipy fakt ukrutný ("I want you to RAPE me"), za mě prostě výbornej scénář od začátku až do konce. Ani nevím, kdy naposled jsem u jednoho filmu soucítila s tolika lidma, obzvlášť teda s tím chudákem úplně dehydrovaným :-D Už se těším, až se na to zase někdy podívám :-) ()

tonguemasta

Tenhle film se může na první pohled tvářit nenápadně, ale skrývá se v něm toho TOLIK! Jako komedie působí na jedničku s pěti hvězdičkami, u nektěrejch z příběhů jsem se smál pořád. Pak je tu adekvátní kombinace sexu a romantiky, no a konec filmu taky nebyl k zahození ;) ()

JerryPilsen

Neotřelá a originální komedie,která ale postrádá finiš a postupně se vytratí i moment překvapení.Jinak dialogy jsou skvělé i herci které těžko můžeme znát jsou na vysoké úrovni. ()