Mladý teenager pomáha zachrániť prezidenta Spojených štátov po tom, čo je Air Force One zostrelený a spadne v blízkosti jeho lesného tábora. Keď teroristi zasiahnu prezidentský špeciál, ktorý sa zrúti do nehostinnej divočiny, hlavu štátu (Samuel L. Jackson) môže zachrániť iba jediná osoba - trinásťročný chlapec Oskari (Onni Tommila). Ten sa v lese zdržiava preto, aby naplnil ciele loveckej misie, ktorá má preukázať jeho vyspelosť ostatným členom rodiny. Miesto jeleňa, ktorého stopuje, však objaví najmocnejšieho muža planéty, skrývajúceho sa v únikovom module. Teroristi sú mu na stope, snažiac sa ho zajať a vyhrať tak v ich ponímaní "hlavnú cenu". Nesúrodá dvojica musí uniknúť svojim prenasledovateľom, inak je ich osud spečatený... (Continental film)

s1r1us

No, moje 4* si zaslouží vysvětlení. Stylem humoru se film blíží asi filmu Iron Sky a odehrává se ve finských horách. Děj je těžko popsatelný, tak aby neztratil kouzlo. Stojí totiž na záměrné absurditě. Dovolím si tedy k tomu přizvat jednoho z recenzentů z IMDB a citovat ho. Přesně totiž sedí, co jsem chtěl napsat. "An absurd story about a thirteen year old saving the President of United States. Checked. Unbelievable action sequences featuring exploding aircrafts and bulletproof protagonists. Checked. One- dimensional villains who have no shame uttering cheesy dialogue. Checked. Throw Samuel L. Jackson into the mix and congratulations, you have Big Game. " ... " That being said, Big Game can be enjoyable if you are a connoisseur of B-grade action flicks. With it campy plot and exaggerated action sequences, Big Game is one action-adventure flick that B-grade movie lovers should not miss." Každopádně by asi divák měl vědet o jaký typ filmu jde, aby se pak nedivil. Absurdní pikoška, pro kterou musí mít člověk holt náturu a momentální rozpoložení. Pak se bude královsky bavit. A já se bavil. PS. nejvyšší hora Finska má ve skutečnosti max. 1300m.n.m. a jinak je Finsko "placka", reálie tak zapadají do charakteru filmu. :) ()

netWoor

Úvodem bych chtěl poděkovat Číňanům, zejména jejich technologii a umění sestřelit kusem trubky naráz čtyři stíhačky a AF 1. Chci poděkovat Finům, zejména jejich školnímu systému, kdy každý hrdina z jakékoli zapadlé vesničky brilantně hovoří nejméně anglicky. Chci poděkovat Němcům. Jejich mrazáky jsou totiž jediné vhodné k umístění do zasněžených hor a jediné jsou schopné náročného sjezdu z úbočí. Chci poděkovat arabským matkám, jež plodí syny, kteří si vystavují své vycpané lovecké trofeje, které před vycpáním přepravují zaživa v mrazáku (odpojeném). Je spousta dalších, kterým bych chtěl poděkovat, ale nebudu to zbytečně natahovat ... největší dík patří klinice, která povolila vycházky svým chovancům. Protože bez ničeho z výše uvedeného by toto filmové veledílo nemohlo vzniknout ... ()

bearmeedek

Špatně žánrově zařazeno. Dětský akční film. Pokud mají dětské filmy svého Oskara, mohlo být klidně nominováno, protože hlavní role v této sračce hraje černoch a lopončík a ještě je to finský film. Až budu shánět nerozbitný, neprůstřelný a vodotěsný mrazák, koupím si určitě finský. Jediné co nezklamalo byla hudbou doprovázející Slovenská filharmonie. ()

Acrobat

Aj tak niektorý nenájdu fínsko na mape. Zvláštna nátura fínskeho ľudu sa prejavila v potrebe zavesiť na stenu fotku s prezidentom. Či blbým, posúďte sami. Film v jemnej zaostalosti ale aj detskej hravosti znázorňuje chlapca, ktorý toho povedzme dosiahne filmovo viac ako Alexander. Či zábavne a reálne, posúďte sami. Každopádne je to výkvet dadaistického prístupu k filmu. Je tak trápny až je milý. Pretože príroda, scenérie, nie veľa postáv v teréne. Rádoby sa chcem pristihnúť pri zábave, ale celý čas, vieš čo pozeráš. (videné 25.05.2018, JOJcinema archív) ()

rublik05

Chvíli jsem si říkal, jestli si ze mě tvůrci čirou náhodou nedělají srandu. Já chtěl akčňák, ne nějaký severský hon na jelena. Pak se ale na scéně objevil Samuel L. Jackson, chvála Bohu, a konečně se začalo dít něco, co alespoň malinko připomínalo akční film. Nádherná severská příroda je velkým plusem, vizuálně se mi snímek celkem líbil, problém však nastává u příběhu. Ten je tak strašně jednoduchý a nelogický, až je ta celá absurdnost vlastně k smíchu. Velice zvláštní film, i přes relativně střídmou stopáž trochu nudí, není až tak poutavý, zpracování mi vůbec nesedlo. 2/10. ()

Marek06

Hrozná hovadina. Prezident USA se objeví někde v lese a tam ho najde domorodec (třináctiletý kluk), který musí ulovit nějakou kořist, ale neumí střílet z luku (ale umí skákat jako klokan). Film je plný debilních scén, které jsou tak šílené, až jsou zábavné. Prezident a domorodec vlezou do zrezlého mrazáku, který má pancéřování jako tank, spadnou do řeky a doplavou k Air Force One. Nejvíc jsem se smál, když se prezident s domorodcem vznášeli ve vzduchu na padácích. Padák obvykle pomalu padá dolů, ale tyhle speciální americké se vznáší ve vzduchu. Proti nim letěl vrtulník s teroristou, který chtěl hlavní hrdiny zlikvidovat, ale domorodec se naučil střílet z luku a vystřelil šíp, který se sice nezabodl do těla teroristy, ale uvolnil střepinu v jeho těle, která se mu dostala do srdce. Škoda, že to dopadlo takhle, doufal jsem, že ten kluk bude mít šípy, jako měl Rambo. ()

TSZ

OMG, Jackson překonal Hady v letadle a objevil se v ještě větší blbosti, což si zřejmě málokdo uměl představit. Historka o tom, jak amerického prezidenta zachránil 13ti letý finský poloretard asi vejde do dějin, nicméně za parádní přírodní scenerie a krátkou stopáž dám jeden bodík. ()

Clark_Kent

Upřímně, to nebyla zas taková ptákovina. Film musí bejt něčím zajímavý, realita se nedá srovnat. Dobrodružství v divočině, to mě vždy potěší. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Buď to byl nejdebilnější prezident, nebo nejdebilnější teroristi, nebo nejdebilnější záchranný oddíl, nebo nejúžasnější lovec jelenů :D Už tam chyběl jenom Jackie Chan :D ()

jadran90

Příběh o tom, jak Nick Fury před 20 lety potkal Hawkeye někde ve skandinávských lesích. Hodnocení drží Jackson, finská krajina, humor a slušné tempo. Přeskakování z vážného politického spiknutí do infantilních dialogů mi vůbec nesedlo. Potenciál na parodii byl obrovský, protože film v dnešní době bez luků působí tak nějak hloupě. V druhé půlce jsem čekal víc akce, místo toho jsem dostal další řeči teroristů o tom, jak za pět minut zabijí Obamu. Byla to přiměřená obrana, pane prezidente? ()

liberita

FIlm, v ktorom chýba logika od začiatku do konca a veľmi vážne ho preto radšej brať netreba, inak si počas pozerania budete neustále klásť otázky typu Prečo a Ako alebo sa zamýšľať nad tým ako je možné, že malý chlapec a Jim Broadbent sú tu väčší badassovia než Samuel L. Jackson, pôsobiaci v úlohe prezidenta USA skutočne veľmi úboho a stratene. Pre dobro vlastnej kariéry by sa radšej mal držať Tarantina a Marvelu. Pozitívne hodnotím krásne panorámy laponskej prírody, obstojnú hudbu a pár vtipnejších momentov. ()

Mufuck

Velmi, opravdu velmi špatný film. Nebyl zajímavý vůbec ničím, chvílema sem fandil i Rayovi ať to dotáhne do konce a SEJME HO... Na to že mám Samuela jako herce jinak hodně v oblibě, tak tady mě byl jeho osud lhostejnej. Obyčejná spatlanina bez nápadu, bez šmrncu. Není to ani vtipné, ani akční, potažmo dobrodružné, tak jaké to mělo tedy být? Jediným dobrodružstvím pro mě jako diváka bylo uvažování, kdeže se to jen ten malej "vidlák" z Laponska naučil tak perfektně anglicky? Mno školství je na severu Finska před naší zemičkou opravdu ve velkém náskoku. Dvě hvězdy, jednu za přírodu a druhou za snahu... BIG LOOSE, SÁPMI ()

TommyDiamond

President světa es el džeksn a jako malý laponský kamarád skládají v nespoutané divočině s teroristy v zádech test dospělosti a mužnosti. Big game není žádná velká hra, ale je to maximálně naivní a hloupé americké akční béčko s natolik stupidními a nereálnými akčními scénami až to doslova bolelo. Za to, že jsem se nenudil dávám jednu hvězdu. ()

nesli odpad!

Lidi, na tohle opravdu nemá smysl koukat! Naprosto nechápu, jak se mohl Samuel L. Jackson k něčemu takovému upsat. Odpad roku. 0/10. ()

EmilHS

Jeden z nejhloupějších filmů co jsem kdy viděl. Řekl bych, že to nebyl záměr, a proto se z toho stala dobrá komedie s béčkovým nádechem. Kdyby na filmu nebylo vidět, že jeho realizace stála poměrně dost, tak by se dalo tohle "béčko" hodnotil i lépe. Ale když si představím, kolik peněz se utratilo za takovouhle hovadinu, tak 3 hvězdy jsou maximum možného. ()

Shitonit

Kluk co vypadá jak prasátko s lukem a pěti šípy, dá na prdel vytrénovanýmu komandu. No jasně.. Scénář někdo dopsal pět minut před spuštěním kamery, honička bez boty po lese, sjezd z hor a lítání v mražáku, trochu potápění a z nebe prší naducaní kapříci..všichni se neustále potkávaj na stejných bodech ( naštěstí včetně mrtvol..) no nejedná se o nějak složité dílko. A ten konec, no to byla kurwa paráda. Ještě tak kdyby na kameru vystrčil pan prezident svou černou prdel :-) a bylo by to dokonalý. ()

stephano

Letadlo americkyho prezidenta je sestreleny nekde and Finskem. Terorista co ho sestrelil chce presidenta lovit. Jeho však zachranuje malej finskej mongoloid kkterej je v lesech na zkousce odvahy...Takovyhle namety vymejšlí opravdu nemocny lidi...halvne kdyz presidenta USAprevazej v mrazaku v helikoptere aby byl čerstvej aby ho moch terorista zabit, nechat ho vycpat a vystavit si ho v obejvaku ()

mac000

Když divák co do kvality čeká jen to nejhorší, potom může být jenom příjemně překvapen. Hodina a půl příjemně ubíhala a film pro nedělní relax splnil svůj účel. Jenom v tom nesmíme hledat logické souvislosti! ()

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident

07.09.2023

Akčních filmů není nikdy dost, zejména těch, ve kterých hraje Samuel L. Jackson prezidenty, kteří se musí pomocí zbraní uvnitř luxusní limuzíny bránit proti útočníkům, kteří se je snaží zabít. Přesně… (viac)