Signál z neznáma

• Slovensko Signál (festivalový názov) (viac)

Nick (Brenton Thwaites) a Jonah (Beau Knapp), študenti prestížnej univerzity MIT, chcú vystopovať záhadného brilantného hackera, ktorý si hovorí Nomad a na škole im spôsobil obrovské problémy. Na ceste juhozápadom USA ich sprevádza Nickova priateľka Haley (Olivia Cooková). Rivalov signál ich zavedie do nevadskej púšte, kde uprostred divočiny objavia odľahlý rozpadnutý dom. Keď sa trojica priblíži a skúša budovu preskúmať, z nevysvetliteľných dôvodov sa okolo nich začnú odohrávať podivné úkazy. Nick a Haley stratia vedomie a Jonah bez stopy zmizne. Neskôr sa Nick prebudí uväznený v podzemnom výskumnom komplexe. Netuší, čo sa stalo s jeho priateľmi a neznámy vedec (Laurence Fishburne) mu kladie znepokojujúce otázky. Čo spočiatku vyzerá ako nedorozumenie, prerastie do skutočnej, a mučivo bolestivej nočnej mory. Nick zisťuje, že spolu s priateľmi padli do pasce mimozemskej civilizácie. Všetkých troch zadržiavajú v podzemí proti ich vôli a plánujú podrobiť neznesiteľným testom. (TV JOJ)

fila.tes

Hodně, hodně zvláštní pojetí sci-fi a "mimozenské tenchnologie?", ale poměrně sympatické. Zdlouhavý start si film kompenzuje neupadajícím stupňování napětí, děje a akce až do úplného finále. ()

Matasx

Místo vizuálně podmanivých scén tu máme dvousekundová černá místa. Zpomalení už tak zdlouhavých záběrů ke konci filmu je ještě umocněno slow motion záběry. Až do poslední chvíle bez jediné odpovědi. * snad jen za to, že jsem to dokoukal do konce. ()

Eluin

Lepší než jsem čekal (což je asi úměrné tomu, že jsem o filmu dopředu nic nevěděl), někdy je skutečně lepší nečíst ty zdejší tagy a žánrové označení :), užijete si tak často dost zajímavou "jízdu". ()

KUFI

Pekna ptakovina. Zacatek slabej, od ctvrtky do pulky jakz takz a od pulky az do konce takrka nekoukatelna snuska kravovin. To cely navrch utahany a nudny a podmaznuty prisernou hudbou. ()

Torgal

Bože, toto bola aká zlátanina! Doteraz nedokážem pochopiť, ako sa z tak nudného filmu Jojke podarilo nastrihať takú údernú upútavku. Celý film očividne vznikol len kvôli záverečnému twistu, ktorý bije do očí takmer okamžite po tom, čo sa (nesympatický) hlavný hrdina preberie v tajomnom výskumnom komplexe. Cesta k nemu je lemovaná patetickými pokusmi o útek a vrstvením tajomna, ktoré sa ale v závere nijak nevysvetlí. Napríklad vôbec netuším o čo „vedcom“ vôbec celým týmto išlo. 3-/10 ()

Pavel82

Škoda, že ten tajemný, svíravý pocit nevydrží po celou stopáž a postupně se (dosti zbytečně) odklání k akčnější rovině. Ale stejně snímek téměř celou dobu drží nad divákem pomyslný, zdvižený prst.... Pozor, já si tě vychutnávám. Finální scéna je bez chyby a zasouvá ten pomyslný prst divákovi... No, vychutnal si mě. ()

s1r1us

Super buduje atmošku, skládá jedno ozubené kolečko mysteriozního stroje za druhým. Postupně bohužel ty kolečka začínaj skřípat. Spousta ad hoc situací budujících napětí, které ze začátku nevadí, ale zpětně ztrácí logiku. Rozhodně ale zůstanete napjatí až do konce :) Takže mezi *** a ****. ()

mak.

Dark City pro novou generaci - se vším, co k filmům z tohoto soudku patří. Bohužel scénáristé rozehráli příliš spletitou hru, kterou nezvládli zdárně ukočírovat. ()

onlavu

Konečně po nějaké době opět slušné sci-fi říznuté thrillerem a s koncem k zamyšlení. A zprvu to přitom na sci-fi ani moc nevypadalo. První půlka je trošku roztahanější - sic stopáž přesto stále krátká, občas se vyskytují nelogičnosti, ale druhá polovina filmu to vynahrazuje. Vyplatí se tedy dokoukat až do konce. ()

bakeero

Ten konec to trochu tahá z bryndy, ale tahle teen sci-fi mě spíš nudila a místama vyloženě s*ala; útěk na vozíku se zapřáhlýma nosítkama? WTF?. ()

Acrobat

Vôľa víťaziť, nacistická dokonalosť. „To nie je univerzita. To je liaheň!!“ Uff, škoda životov troch deciek, ktorí to mysleli dobre. Alebo vôbec nemysleli? Kto to mal vedieť?? Menej vieš, lepšie cítiš. Dejovosť, lyrika, náznaky, triumfy, bolesti. Alebo aj neschopnosť rozprávať, vyjaviť. Prežitie je výmysel, pokus je omyl, vzdor je absolútne nemožný. Už sa blížim... (videné 30.12.2014,BDrip) ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (viac)