Signál z neznáma

• Slovensko Signál (festivalový názov) (viac)

Nick (Brenton Thwaites) a Jonah (Beau Knapp), študenti prestížnej univerzity MIT, chcú vystopovať záhadného brilantného hackera, ktorý si hovorí Nomad a na škole im spôsobil obrovské problémy. Na ceste juhozápadom USA ich sprevádza Nickova priateľka Haley (Olivia Cooková). Rivalov signál ich zavedie do nevadskej púšte, kde uprostred divočiny objavia odľahlý rozpadnutý dom. Keď sa trojica priblíži a skúša budovu preskúmať, z nevysvetliteľných dôvodov sa okolo nich začnú odohrávať podivné úkazy. Nick a Haley stratia vedomie a Jonah bez stopy zmizne. Neskôr sa Nick prebudí uväznený v podzemnom výskumnom komplexe. Netuší, čo sa stalo s jeho priateľmi a neznámy vedec (Laurence Fishburne) mu kladie znepokojujúce otázky. Čo spočiatku vyzerá ako nedorozumenie, prerastie do skutočnej, a mučivo bolestivej nočnej mory. Nick zisťuje, že spolu s priateľmi padli do pasce mimozemskej civilizácie. Všetkých troch zadržiavajú v podzemí proti ich vôli a plánujú podrobiť neznesiteľným testom. (TV JOJ)

Ruslan

Styl filmu více otázek než odpovědi, který je stavěn na dialozích a málem prostoru byla vždy má parketa. Tento snímek vše výše uvedené do puntíku splňuje, i když myslím si, že druhou polovinu na povrchu šlo udělat lépe. Přesto tento film má své kvality i přes nízký rozpočet. 78%. ()

Seifgard

Ve filmu funguje prakticky všechno kromě scénáře, který mění film ve sled samoúčelných, biď někdy zajímavých scén završených "překvapivým" zakončením, které v kontextu filmu moc smyslu nedává. Při sledování se mi mnohokrát stalo, že jsem chápal jak na mě scéna má působit, ale tvůrce prostě neměl dost zkušeností/talentu aby ve mě kýžený pocit vyvolal. Škoda promrhané příležitosti. ()

quintes

Mám rád sajens fikšn, a je dobre, že som nedal veľmi na komunitu csfd :) nevadilo mi na tom filme skoro nič, artové podanie tomu dodalo lepší nádych, pohľad. Snažil som sa celú dobu prísť tomu na korienok, videl som veľa v spojitosti s "ukradnutým" prostredím ala roky 70te, no záver ma dal dole a prekvapil na celej čiare.... ()

in flames

Uspokojivo spracované, milé, herecky dostatočné, má to spád, ani nápad nie je zlý, problém je že film po istej dobe upadne do zabudnutia a okrem úplného záveru (nebudem spoilovať) si človek nemá čo pamätať. Pre fanúšikov scifi (opäť raz bola už téma niekde v Krajných medziach) však veľmi príjemné dielko, ktoré sa oplatí vidieť. ()

pretorij

Jedno z tech opravdu lepsich sci-fi. Jako fanousek sci-fi, ktery videl asi vsechno co se v zanru stihlo natocit mohu bez ostyhu vdecne vnutit doporuceni zhlednuti tohoto snimku. Super myslenka a dobry pribeh. Holt tady na efekty moc nedali a E.T. necekejme (nebo ano.... ? abych neco neprozradil... :-D Myslim, ze pro fanousky sci.fi jednoznacne povinnost. ()

Colder

Viděl jsem tak prvních deset minut a pak jsem u toho usnul. Vzbudil jsem se na posledních 30 minut. A úplně mi to stačilo. A i těch posledních 30 minut mě nudilo. ()

poola

Mám rád Sci-Fi. Mám rád když má film myšlenku. A přesně tohle jsem dostal. Sice bych těch odpovědí mohl dostat přece jen trošku víc, ale to nevadí. Pořád je tato nízkorozpočtová věc lepší než kdejaký blockbuster s rozpočtem několkanásobně vyšším. A to že nejsou triky úplně super, že není v každém záběru tuna digitálního šrotu mě opravdu nevadí. ()

mir3c

Záver to zachránil. Do vtedy to bola úmorná nuda, ktorej som chcel napáliť 2*. Krásny vizuál a záverečné rozuzlenie ma prinútilo ku konečnému hodnoteniu 3. Dobrý nápad, horšia realizácia. Šedý priemer. ()

pan Spock

Zajímavá sci-fi jednohubka. Narazil jsem na ní náhodou, ale ani náhodou jsem nebyl zklamán. Dalo by se tvůrcům spoustu věcí vytknout, je to ale myslím zcela zbytečné. Jelikož film nenabízí odpovědi skoro na nic, co nám nabídne ve svém ději, zůstane jenom na nás, jak se k němu postavíme a co si z něho odnesem. ()

Edwin44

Začátek mě opravdu hodně chytnul. Hlavně scény v laboratoři působily hodně tajemně a slibovali skvělou zápletku. Jenže po půl hodině přišla celkem nuda. Postavy tam bezcílně bloudily pouští a snažili se najít cestu ven a tak potkávali náhodně jiný lidi. Laurence Fishburn začal nevim proč střílet jiné lidi (pozn. subjekty) a tak nějak mě to přestalo bavit. Pak, ale přišel konec a zapojilo se do toho trochu více a finální pointa mě celkem potěšila, takže to aspoň nespadlo do úplného průměru. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (viac)