Signál z neznáma

• Slovensko Signál (festivalový názov) (viac)

Nick (Brenton Thwaites) a Jonah (Beau Knapp), študenti prestížnej univerzity MIT, chcú vystopovať záhadného brilantného hackera, ktorý si hovorí Nomad a na škole im spôsobil obrovské problémy. Na ceste juhozápadom USA ich sprevádza Nickova priateľka Haley (Olivia Cooková). Rivalov signál ich zavedie do nevadskej púšte, kde uprostred divočiny objavia odľahlý rozpadnutý dom. Keď sa trojica priblíži a skúša budovu preskúmať, z nevysvetliteľných dôvodov sa okolo nich začnú odohrávať podivné úkazy. Nick a Haley stratia vedomie a Jonah bez stopy zmizne. Neskôr sa Nick prebudí uväznený v podzemnom výskumnom komplexe. Netuší, čo sa stalo s jeho priateľmi a neznámy vedec (Laurence Fishburne) mu kladie znepokojujúce otázky. Čo spočiatku vyzerá ako nedorozumenie, prerastie do skutočnej, a mučivo bolestivej nočnej mory. Nick zisťuje, že spolu s priateľmi padli do pasce mimozemskej civilizácie. Všetkých troch zadržiavajú v podzemí proti ich vôli a plánujú podrobiť neznesiteľným testom. (TV JOJ)

sobol1

v celku zajímavý film hodně tajemna a otázek konec částečně něco vysvětlil ale musím vytknout hodně pomalé tempo až chvýlema to zavánělo nudou ()

Sonjoe

Je mi luto ale nesmierna hlupost to bola. Fenomenalma hlupost. Aspon si po rokoch utvrdzujem ze CSFD je zmes intelektualno-flanelova komunita hrajuca sa na nezavislakov s nazorom hladajuci vo filme vsetko mozne len nie zabavu a zabavny priemysel....Pozeral som to len kvoli tej herecke ale lutujem to... ()

hotentot

Nepozeral som hodnotenie tohto filmu dopredu a nevedel som o čom bude. Žiadne predsudky a žiadne očakávania. Oplatilo sa ! Sympatický herci, napínavý dej, kde som len ťažko mohol predpovedať, čo sa stane. Film plný tajomstva, kde divák iba márne hľadá odpoveď a možno ju aj dostane. Pre niekoho iba obyčajná Sci-Fi, pre mňa dobrý kus filmárčiny. /Trailery k filmom už nebudem pozerať pred tým, ako si pozriem samotný film, lebo odhaľujú značné tajomstvo filmov. / ()

Mykie

Představa toho co by se v The Signal dělo, kdyby měli tvůrci víc peněz, nebo by se rozhodli natočit nabušenější pokračování, mě celkem těší. Poslední půlhodinka vyvažuje veškeré předešlé šlapání na brzdu a rozjede se na plný plyn (doslova), i když to v tomhle případě znamená spíš dupnutí na babetě. ()

pyzma84

Konečne po dĺĺĺhej dobe celkom pozerateľný alien filmík. Záver sa síce nedojal, ale i tak som si to užila, bolo to natočené z trochu inej perspektívy a fungovala. Odporúčam, príjemná oddychovka v štýle sci-fi, hororom ani trilerom by som to ale nenazvala. ()

Keledaia

Zajímá mě, jestli jsem jedinej člověk na světě, kterej ten film fakt nepobral. Vizuálně prima (jakože fakt hodně prima), ale jinak pitomá směska čehosi. Obsazení za jedna. ()

cartyci

Prvá polovica filmu veľmi amatérska.Prekvapenie však nasledovali až potom ked sa film rozbehol a mal rýchly obrat k lepšiemu.Efekty dosť dobré rovnako ako aj koniec ten prekvapil. ()

danny79

Hned od prvnich zaberu mi bylo jasne, ze z toho vyjde nejake lacine(coz vzdy nemusi byt spatne, ale u tohoto zanru to vyzaduje genialni napad a talent) sci-fi cecko od nejakeho mladeho rezisera, co se snazi veci za kazdou cenu delat jinak a bohuzel neni schopen videt, jak to je blbe, hlavne se to lisi, a ze ma pocit, ze predava divakovi svuj hluboky filozoficky odkaz. To utrpeni jsem vydrzel asi 30 minut, nez jsem se podival na net, jakemu umelci vdecim za toto dusevni tryzneni. Jakmile jsem uvidel jmeno W.Eubank, rychle jsem si vzpomnel na nemily zazitek s Love a okamzite pochopil, ze ocekavani jakehokoliv kvalitativniho obratu je beznadejne, sahnul po ovladaci a dopral si klidu. William Eubank ma talent, on by snad dokazal nudnosti svych filmu i zabit. ()

Pollini

Nejsem žádný expert na filmy o mimozemšťanech, ale z toho, co jsem zatím viděla za blbosti, je tohleto opravdu nejlepší. Má to trochu netradiční pojetí. Teenageři jsou sice trochu klišé, ale zase to vynahradí zajímavý průběh. Je to asi spíš další do sbírky, ale mě určitě potěšil. ()

JerryPilsen

Originální scénář,lecos je sice tušeno,ale nevadí.Přes všechna klišé subžánru jsem se ani chvíli nenudil a byl velmi potěšen.Fischburne jako třešnička na dortě jinak malého filmu.Za málo peněz hodně muziky. ()

PoLyTaR

Ani netuším, jak jsem se k tomuto filmu dostal. Neviděl jsem žádné ukázky, nevěděl jsem nic o příběhu a ani kdo tam hraje. Jediné co jsem o tom věděl, že je to nějaké nízkonákladové sci-fi, tak proč ne? Začátek, prvních cca 30minut, působí jako nějaký začátek béčkového čehosi. Ale potom film chytne na otáčkách a jede ve stejném tempu až do konce. Film si na nic nehraje. I když co se týče vizuální stránky, vůbec nejde poznat, že je to film za $4milióny a může konkurovat i velkým blockbusterům. Další překvapení bylo vidět po nějaké době Laurence Fishburnea. Další, pro mě neznámý, herci na mě působili dost přirozeným dojmem. Tenhle kousek doporučuju všem fanouškům sci-fi, kteří jsou už znuděni těmi „velkými" filmy, které se na nás hrnou ze všech směrů. Velmi příjemná změna. ()

murinvm

Po prvním shlednutí tuším že už to nikdy neuvidim,kdejaké béčkové sci-fi z 80-tých je daleko záživnější.Tady je hromada otazníků a hromada nudy....od odpadu to zachránilo,že v tom nemělo(snad) prsty Asylum. ()

pedolka

Přes celkem nudný začátek a dle mého názoru, uspěchaný a málo vysvětlující konec, byl film celkem napínavý. Humor žádný, plus za nepředvídatelný děj, mínus za spousty nezodpovězených otázek. ()

MATTcz

Celý film mi přišel takový chaotický a nepřehledný. Ale svým způsobem se mi to opravdu moc líbilo. Nevím co si od tohoto filmu myslet, byl celý takový mindfuck, prostě jsem to nechápal. Ale musím pochválit herecké obsazení moc dobře vybrali, i když jsem hlavní postavy neznal krom Olivie Cooke. Každý na tento film koukáme jinak, ale já za sebe musím říct že na mě působil pozitivním dojmem. Je to takové zamotané, ale mě se to líbilo. Budu se na to muset podívat ještě jednou. Protože na poprvé jsem to opravdu nevstřebal. Ale svůj žánr sci-fi, thriller a psychologický to splnilo. Takže můžu jen doporučit. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (viac)