Signál z neznáma

• Slovensko Signál (festivalový názov) (viac)

Nick (Brenton Thwaites) a Jonah (Beau Knapp), študenti prestížnej univerzity MIT, chcú vystopovať záhadného brilantného hackera, ktorý si hovorí Nomad a na škole im spôsobil obrovské problémy. Na ceste juhozápadom USA ich sprevádza Nickova priateľka Haley (Olivia Cooková). Rivalov signál ich zavedie do nevadskej púšte, kde uprostred divočiny objavia odľahlý rozpadnutý dom. Keď sa trojica priblíži a skúša budovu preskúmať, z nevysvetliteľných dôvodov sa okolo nich začnú odohrávať podivné úkazy. Nick a Haley stratia vedomie a Jonah bez stopy zmizne. Neskôr sa Nick prebudí uväznený v podzemnom výskumnom komplexe. Netuší, čo sa stalo s jeho priateľmi a neznámy vedec (Laurence Fishburne) mu kladie znepokojujúce otázky. Čo spočiatku vyzerá ako nedorozumenie, prerastie do skutočnej, a mučivo bolestivej nočnej mory. Nick zisťuje, že spolu s priateľmi padli do pasce mimozemskej civilizácie. Všetkých troch zadržiavajú v podzemí proti ich vôli a plánujú podrobiť neznesiteľným testom. (TV JOJ)

FOndra

Stojí to za shlédnutí. Celkově trochu rozporuplné. Tak trochu Emzácká zápletka bez šedivých mužíčků :) Myslím že tohle je typ filmu, který se buď líbí hodně nebo vůbec. Milovníci ET-scifi přidají dvě hvězdy navrch. ()

Richi007

Mám rád podivné sci-fi, které jde jiným směrem a nezaměřuje se na klasické klišé ala Den nezávislosti, Hvězdné všechno, bum bum Marvel a bla bla DC. (samozřejmě já tyhle klišé normálně jinak žeru a hltám plnými doušky). Každopádně od začátku jsem čekal něco víc, to se začalo rozšiřovat a od laboratoří úplně spadlo a kde nic tu nic. Nudné nedotažené nic neříkající scény a už ke konci přichází jen "hmm a co jako" efekt. Jediný co je dobrý, je to úplné finále v podobě "aha.." No a pak vám dají titulky. Takže nápad dobrý, ale zpracování špatný. Chyběla tomu nějaká přidaná hodnota, šmrnc, lepší vysvětlení, silnější zasvěcení atd... ()

brasek

Niektoré snímky sú hlúpe a pri niektorých táto charakteristika dokonca je lichotením. Zo začiatku absolútne mimo, potom trocha vzrušenia posunutého do chabého dobrodružstva, retro pohľady do minulosti, ktoré nič divákovi nehovoria ani nemajú vypovedaciu hodnotu k práve prebiehajúcemu deju. Film je strata času a komu sa páči Olivia tiež si nepríde na svoje, lebo je viac v bezvedomí ako živá behá na plátne. ()

Ondrew

Slusne sci-fi s minimalistickym ponatim, fajnovou atmosferou, vcelku malym rozpoctom, no pritom s RELATIVNE originalnou pointou. To su parametre, ktore si pri filmoch vzdy cenim. Co viac dodat? 70%. ()

notozjano

Když jsem narazil na tento film, schválně jsem se nedíval na hodnocení. Teď po shlédnutí nějak nevím, co si mám myslet. Nebylo to úplně špatné, ale zase ne tak dobré, abych se na to podíval znovu. Ten nápad, že můžeme vnímat realitu zcela odlišně, než jaká je, se mi moc nezamlouval. Měl jsem pocit, že ten konec tak letmo poukazuje na film Matrix, takže jako pozdrav Laurence Fishburna dobrý. ()

Brenda.Ch

Nooo...ze začátku to vypadalo jako tuctový teen-horror. Prostě parta mladých lidí se vydá....jak často člověk čte podobný začátek u různých filmů, z kterých je jen pár skutečně dobrých...potom to podzemí a spousta otázek, to už bylo lepší, pak oblast 51 a na konci celkem překvapivé "wau", což jsem tedy nečekala. Jsem za ten konec vděčná, protože jsem pojala podezření, že film skončí naprosto neočekávaně, aniž by aspoň něco vysvětlil. Celkově jsem postrádala víc akce a víc indícií, které by mě nutily hledat rozuzlení, aby mě to bavilo. Tak 50 %. Hodně se mi líbila hudba. ()

DexMASTER094

Nebýt prvních 30 minut, kdy jsem nudou doslova slintal, tak bych dal 5*. Konec byl prostě mindfuck, kterej mě hodně nakopnul. Neočekával jsem mnoho. Vyplatilo se. ()

AmunRa

Film začíná uprostřed děje - neznáme zázemí hrdinů ani jejich motivaci a bohužel nic z toho není dále vysvětleno. Stejným způsobem pokračuje film i nadále: V příběhu je nakousnuto mnoho otázek, ale dočkáme se jen mála odpovědí. Na nějaký vývoj hlavních postav zapomeňte - veškerá zvídavost hlavního hrdiny končí u výdechu klimatizace a vůbec ho nenapadne zjišťovat, proč najednou necítí nohy a je na vozíku. Pomalé tempo má asociovat artový film, ale je to spíš zoufalá nuda, kterou neozvláštní nudná krajina, podzemní prostory bez vybavení ani Laurence Fishburne. Závěrečné finále je jak pěst na oko k minimalistickým kulisám zbytku filmu. ()

numan

Na sci-fi pro dospělejší děcka víc než dobré - v porovnání s "Divergencí" nebo "Hostitelem" je to přímo veledílo. ()

Allein4

Líbilo. Obzvlášť ten twist. Prostože tohle mě vážně nenapadlo, i když při zpětném zamyšlení se v rámci toho závěru tam bylo v tom případě několik prapodivných nesmyslů. Ale ok, je to thrillerové sci-fi, tak to nechme pro tentokrát být. Ten pocit totiž je dobrý. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (viac)