Tilly Dunnageová, krásna a talentovaná žena, sa po mnohých rokoch práce krajčírky v najlepších parížskych salónoch vracia domov do Dungataru, malého mestečka uprostred austrálskej pustatiny, aby napravila krivdy z minulosti. Nielenže sa zmieri so svojou výstrednou chorou matkou a neočakávane sa zamiluje do dobrosrdečného Teddyho, ale vďaka svojmu šijaciemu stroju a zmyslu pre módu sa jej navyše podarí premeniť zovňajšok a myslenie miestnych žien. A pomstiť sa tým, čo jej kedysi ublížili. (TV JOJ)

TinyMartina

Švadlena mě nadchla, chytla mě už první scénou a pustila až s tou poslední. Nevím jestli to bylo celkovou absurditou nebo tím, že přechází z dramatu do thrilleru, z thrilleru do té nejčernější komedie úplně bez varování, přitom je všechno tak barevné, osobité a nečekané. Kate a Hugo jsou naprosto bezkonkurenční. Švadlena se popsat nedá, to prostě musíte vidět. ()

StormyWhispe

Jeden večer som sa tak bavila s kamarátkou o filmoch. Spomenula som, že milujem Kate Winslet a ona mi navrhla, nech si pozriem toto. Netuším, vážne netuším, ako mi mohol takýto skvost unikať medzi prstami dva roky. Dva roky! Atmosféra malomestského života bola dych berúca a postavy? Herecké výkony? Spokojnosť. Málokedy sa stane, že ma film dostane tak do kolien ako knihy. Tento to dokázal. Dôkazom je, že som si ho pozrela jeden deň sama a druhý sa pridala k mame, ktorá si film užila rovnako ako ja. Netvrdím, že film bol dokonalý v každom jednom smere – nájdu sa nejaké chybičky, ale som tak unesená, že to jednoducho nedokážem a ani nechcem. Ak máte chuť na film s Kate Winslet, neváhajte siahnuť po tomto. Judy Davis ako šialená Molly stojí za všetky drobné. A ako bonus mladší brat Thora tiež nie je päsťou na oko, ako na mňa zvykol pôsobiť v iných filmoch. ()

megajalec

Je evidentné, že sa na filme podieľali z každej strany ženy. Krajčírka dýcha estrogénom vo všetkých uhloch. Pre mňa trochu podivný mix, chvíľu sa tvári ako sociálna dráma, potom ako lovestory, rodinná dráma, trochu komédie. A to mi nesedelo, zdalo sa mi to príliš nesúrodé. Z každého rožku trošku a pritom zo žiadneho nič. ()

Habanera

Takový zvláštní film, ale líbivý o holce, pak ženě, která opravdu nemá na růžích ustláno a musí si hledat své místo v životě…ale co výzev jí v životě čeká. Vrací se do rodné vísky, ke starým ranám. Okolí je neméně zajímavé, všichni dokupy dělají bizarní a ty naprosto nepředvídatelné věci. Čtvrtá * za nádherné kostýmy. ()

Rhod

Kate bola v tomto filme výborná, skvelo to zahrala a veľmi jej tá rola pristala. Ako to už písali aj užívatelia predo mnou, veľká nevýhoda tohto filmu,. ktorá neskutočne bila do očí, bolo dať na jednu vekovú úroveň Kate a Liama. (ako zaľúbený pár). To mi vcelku vadilo a vôbec im to ku sebe ani nepasovalo. Inak celkom miestami aj pobavilo, niekedy to bolo skôr také stagnujúce, ale výsledný dojem je celkom milý. Ale zase na 4* to až u mňa nebolo, preto to hodnotím zlatou strednou cestou,. ()

wick

Unylé lavírování mezi komedií a dramatem...plné absurdních figurek s očekáváním nějaké rafinované pomsty a gradace v podstatě vyšumí do zapomnění, a pochybuji, že si na toto dílko za pár měsíců vůbec vzpomenu... ()

Hannah1971

Velmi zajímavé filmové dílko. Hodně mě nadchla i hudba, která celý film výrazně podtrhuje a doprovází. Začátek filmu s úvodními titulky napovídá, že nepůjde jen o barevnou komedii. Sarkastický a černý humor Kate Winslet a Judy Davis je vskutku neodolatelný. Je to takový pohodový, trochu ujetý film, který pomalu plyne a rozkrývá příběh jedné malé velké holky z Australského vidlákova plného podivných, ale přesto místy velmi dobře známých maloměšťácky vykreslených charakterových postav. Příběh holky, která se nebála a rozhodla se zjistit a očistit svou "prokletou" minulost. A ruku na srdce, všichni víme, že odhalená pravda někdy hodně bolí. Žánrově je film od všeho trochu. Se závěrečnou pomstou "Winsletky" provedenou se vší elegancí se jen potvrzují její slova "I am back, you bastards." se kterými se vrací do své rodné Australské "vylidž" na začátku filmu. PS. Pro všechny chlapy, ale i ženy :-) Kate Winslet je tu dost, vlastně hodně sexy :-) ()

veverysiak

Celkom podarená rozkošatená dráma z malomestského prostredia, vydarené zobrazenie tupých charakterov, ktoré snáď musia byť na každom vidieku na tomto svete, spoľahlivé výkony predstaviteľov a uveriteľná dobová schéma, na a Katka, tá môže hrať hocičo, takže 70%. ()

rigby

Já nevím, tenhle typ humoru není pro mě. Jinak natočeno je to solidně, ale bohužel mi to vůbec nic neříká a tyto dvě hodiny považuji za ztrátu času. Nebylo se čeho chytit, přišlo mi to jen barevné a hlučné. Prostřihy do minulosti jsou pěkně ztvárněné, ale zbytečné. Raději si pustím opravdový starý dobrý western, než tuhle modernu. ()

v.indruchova

Pojednává o lidech. Jejich špatnostech a pomstě. Sociální i psychologický. Nutí k zamyšlení nad sebou a nad ostatními. Kde sahá pomsta, na kterou máme, tak říkajíc právo a co rozhodne někdo jiný, Ať to můžeme nazývat osudem, bohem, či karmou. Bylo to to nej co jsem v posledních dnech viděla (a to jsem neměla šťastnou ruku). Začátek žádná zář a pak se to rozjede a je to zajímavé, pořád se něco děje. Bohužel konec se mi nelíbil. SpoileR: méně smrti a spálenišť, více happy endu. Zajímavý koment.:emma53. ()

bonovox

Mňa tento film jednoducho dostal a to hlavne neskutočným mixom drámy, komédie a romantiky. Je to totiž tak bizarné a bláznivé, že to jednoducho nejde nemilovať. Záverečná pomsta je totálna guilty pleasure ... ()

vinnetou500

Tomu říkám vkusná a nevulgární reklama na ženství! V dnešní době, kdy vážnost žen vcelku kolísá mi to přišlo fakt trefný. Takhle kdyby uměla vystupovat (a taky vypadat :o) ) každá ženská.... to si ani nedovedu představit ten šrumec. Paráda, tohle musí bejt za plnej počet! ()