Mladý Hoax náhodou našel vizitku, která slibovala splnění všech jeho přání. Zavolal na uvedené telefonní číslo a konečně našel přítele. Přítele, který ho chápe. Přítele, který splní všechna jeho přání. A chce za to od Hoaxe jenom maličkost — jeho duši! (Guild Home Video)

Šakalík

Béčkový horůrek pozdních osmdesátých let, ve kterém najdeme všechny typické rysy tehdejši strašidelné produkce - jednoduchý příběh, laciné triky, ale taky poctivou práci kamery i střihu a povedený hudební doprovod. S přibývajícími minutami se brutalitě jednotlivých scén patřičně přiloží pod kotlem, i když z dnešního pohledu to už pochopitelně nemá takový efekt. Některé scény jsou však opravdu povedené (třeba - pozor SPOILER - když Hoax položí na pokerový stůl dvě lidská srdce a zahlásí: "Můžu se přidat do hry s párem srdcí?" :-)). Celkově vzato to je poměrně podařený snímek, který se i po dvaceti letech stále vejde do poctivého hororového průměru. ()

Han22

Docela jsem se na tenhle film těšil, ale zbytečně. Šikanovaný teenager, který se chce pomstít to už tu bylo xkrát, navíc hlavní postavy jsou jednak děsivě nesympatický slizoun s culíkem a druhak přitroublý retard. A ke všemu se ve filmu většinu času nic neděje, až posledních cca 20-25 minut se to trošku rozjede do pekelného ledovo/ohnivého finále. Telefonní linka zůstává nevysvětlena, Robert Picardo trestuhodně nevyužitý a těžko se vžijete do filmu, kde není komu fandit ani na jedné straně. Průměrné béčko a od Englunda jsem teda čekal víc. ()

rsimonyi

Tento výborný horor má také o dost slabší pokračování 976-EVIL 2: The Astral Factor = Astrální faktor - Znovu předvolba 976 . ()

Deratizer

Já jsem od tohoto čekal plnohodnotný a silný horor, který mě nalákal svým popisem v obsahu a taky Robertem Englundem v pozici režiséra, který se proslavil jako slavnej představitel Freddyho Kruggera v legendární hororové sérii Noční můra v Elm Street. Bohužel o to víc zklamanej jsem dostal jakousi komedii, která mi pocit strachu neměla čím nahnat a kde se nic moc hororovýho neděje a až ke konci filmu se to dohání. Tohle byla prostě komedie jak vyšitá s hororovou vsuvkou, hororovej masakr v duchu Noční můry v Elm Street rozhodně nečekejte. ()

helloween93

Předvolba 976 je béčko s 80's feelingem jak vyšité. Je to takový typický horror z konce 80.let. Máme tu příběh loosera, kterého si všichni dobírají, doma má teror a to vše se změní když zavolá předvolbu 976 a zjistí svůj Horrorskop. Následně mu hlas v telefonu říká co má dělat a postupně jeho duše propadá ďáblu. Prvních 40 minut se skoro nic neděje a film se docela vleče, solidní zábava to začne být až s prvními vraždami. Nějakou originalitu nečekejte, za zmíňku stojí snad jen ruka hlavního hrdiny. Englunde, Freddyho jsem ti žral, tohle tak na půl. Kdyby to mělo lepší scénář, nechal bych to za 3 hvězdy, takhle bohužel za 2. ()

BrianStorker

Stejně, jako většina z vás, jsem od snímku režírovaného samotným Freddy Krugerem očekával mnohem víc. Mé zklamání však nevidím ani tak v režii, jako v samotném příběhu. Ano, šprt versus grázlové tu bylo již mnohokrát, ale řídit život podle "horrorskopu" nikoliv. To podle mne skýtalo ohromný potenciál příběhu, který nebyl dostatečně využit. Díky tomu neskrývám, že závěrečných deset minut filmu se mi již nudou zavíraly oči a dostavovalo se dřímání. To se u dobrého horroru nesmí nikdy stát. Takže u snímku mne potěšila pouze new romantic móda a účesy zlatých osmdesátek. A to je na horror setsakramentsky málo. ()

beso74

Osemdesiatkový mix hororu a humoru, kde si Robert Englund sediaci na režisérskej stoličke vyskúšal niektoré triky, ktoré parádne fungovali na Elm Street. Banálny príbeh inšpirovaný Carrie od Stephena Kinga rozvíja príbeh šikanovaného zakrslého nesympatického mamičkinho maznáčika, ktorého šikanuje celé bližšie i širšie okolie vrátane fanatickej mamičky. Jediným, kto má s nim aký taký súcit je jeho bratranec Spike. Veci sa zmenia, keď si obeť šikanovania nájde telefónne číslo a zavolá o svoj denný horoskop. Vďaka tomu sa začne meniť, nielen správaním ale aj vzhľadom. Atmosféra filmu pripomína vzhľadom divoké sny tínedžerov z Nočnej mory - zafajčené priestory kina, domov hlavného hrdinu či otvárajúce sa peklo. Herecké výkony sú znesiteľné, hlavne postavy Spika a jeho lásky, nápad s telefónom vydarený. Na strane druhej, triky sú na dnešnú dobu smiešnejšie (ale určite to vyzerá lepšie ako smršť CGI) a báť sa príliš nebudete. Ale ako nostalgia za 80. rokmi to môže byť. ()

zimzum

Také nemastné, neslané béčko. Celé sa to dosť vlečie a má to takú veľmi podivnú atmosféru až sa zdá, že v tom filme je niečo viac... No ale istotne to mohlo byť aj lepšie :D ()

djbarrel

Je to takové příjemné hororové béčko. Nic extra světaborného, prostě standard své doby. Dalo se na to koukat, efekty nebyli moc přehnané a herecké výkony obstojné. Ačkoliv byla chvílemi cítit opravdu mrazivá atmosféra, tak tentokrát peklo nezamrzlo. 55 % ()

Baroque

typický béčkový horror, ktorý z dnešného hľadiska skôr pokrivkáva, ako beží. na jedno pozretie sotva. ale vo svojej dobe určite bodoval. geoffreys mal istý herecký potenciál, škoda, že nebol viac využitý a zostal plávať v hereckom bahne. to dokázal aj vo filme fright night. lenže ten je čo sa týka obsahu i formy na o dosť vyššom leveli. takže, ak sa nudíte a chcete zažiť atmosféru osemdesiatych rokov, prečo nie... ()

draxxi

V prvni rade je potreba vzit v potaz rok natoceni. Pak je potreba vyrovnat se s tim, ze ctyriadvacetilety "herec" hraje debilniho, sikanovaneho teenagera. Dobrej herec se tu ani neobjevi. Posledni tretina ale nakonec nabere celkem drive a nakonec to neni takovej pruser.... Jen by me zajimalo jestli maji amici vazne tak pekny skoly... :) 2/1/2021 60% ()