Vojna o planétu opíc

• Česko Válka o planetu opic (viac)

Vojna o planétu opíc začína dva roky po udalostiach predchádzajúcej snímky Úsvit planéty opíc. Z inteligentného šimpanza Caesara (Andy Serkis) sa stal nespochybniteľný vodca rozrastajúceho sa spoločenstva opíc. V novej snímke je mu okolnosťami vnútená nová rola vojnového generála. Situácia opičieho klanu, ktorý vedie Caesar je katastrofálna. Ich skupina ustúpila do lesov, kde sa často stretávajú v bitkách s armádou tvorenou ľudmi, vedenou neľútostným plukovníkom McCulloughom (Woody Harrelson). Straty opičieho spoločenstva sú obrovské a Caesar cíti bolesť z každej smrti. Stretáva sa s vlastnými temnejšími inštinktami a nastupuje na cestu pomsty, na ktorej sa stretne s plukovníkom v epickej bitke, ktorá určí, kto sa stane hlavným druhom, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých, porazených. (Cinemart SK)

koldin odpad!

Ne, ne a ne! Nesnesitelně dlouhá nudná digitalní srajda, podkreslená hudbou, která se ve mně snažila marně vzbudit emoce, ale bylo mi všechno naprosto ukradený. Příběh tragedie. Několikrát jsem vysloveně usnul, stihl jsem v kině spočítat všechny reproduktory, židle, návštěvníky i panely na stropě, až tak jsem se nudil. Nechápu, jak to může mít 81%. Málokdy chci z kina odejít, odolal jsem, ale stálo to hodně úsilí. Od někoho jsem slyšel, že to je koukatelný, možná i lepší než předchozí díly - asi to byla bazinga, kterou jsem neodhalil. ()

chytri

Nejedná se pouze o bezduchou sérii akčních a grafických scén, ba naopak. Dovolil bych si tento snímek přirovnat k Logan: Wolverine. I zde se jde zejména o propracovaný příběh s perfektní/temnou atmosférou a vynikající herecké výkony a to jak lidské (Woody Harrelson), tak i počítačový opičák Cezar. ()

Lee_Bale

Film se sice jmenuje „Válka o planetu opic,“ válka tam ale je asi deset minut. Zbytek tvoří nudné, rádoby filozofické blábolení party opic, nesmrtelného Caesara, otravného opičího dědka a stejně otravné malé holky (proč tam vůbec byla?), která dokáže v pohodě projít hlavní branou přísně střeženého vojenského tábora bez povšimnutí (WTF?). Přidejte k tomu spoustu scénáristických nesmyslů, vojáky s muškou srovnatelnou s policajty ze Simpsonů + nemastný neslaný konec a vyjde vám jedno z největších zklamání roku. Mezi pár světlých bodů patří již tradičně skvělé efekty, výborný začátek a plukovník v podání Woodyho Harrelsona. ()

johnny_vasku

Co začíná jako revenge road movie za spravedlností a katarzí jednoho šedivějícího vopičáka, takměř vypadnuvšímu z oka Clinta Eastwooda, končí jako útěk ze železných okovů a také jako bohužel nejslabší díl vopičí trilogie. Oproti prvnímu městskému dílu a druhému lesnímu se přesouváme do zasněžené krajiny, po níž čtveřice hlavních hrdinů putuje, aby byli konečně svědky konce lidstva. Na rozdíl od druhého dílu je však Válka poněkud černosněhová, chybí jí i pořádný záporák – Woody je sice perfektně vyholená, avšak jinak zcela plochá postava. Jako dojemné rozloučení s Caesarem to ale rozhodně obstojí. 75 %. ()

Nanaxx

Trochu (dost) jsem slzela a fandila opicím. Lidé opět předvedli co dokáží. Navíc, opice hrají mnohem lépe.Vynikající závěr trilogie. ()

titi74

Epický a poetický príbeh planéty opíc , ako zo začiatku prvych časti tejto opičej fantasy zo 60 tich rokov , očakával som nejaku bitvu alebo nejaký akčný spektakl a toto ma milo prekvapilo aš ma pohltila džungla trikovych záberov a digitalnych hercov , kameraman sa stratil v príbehu a ja som sa počas pozerania dostal do neho cez filmové plátno . Parada ()

james11

Ze Zrození jsem byl více než nadšený, ale po zklamání z Úsvitu jsem od Války už tolik neočekával a šel jsem se na to podívat spíše jen proto, abych nějak tuto trilogii zakončil. Naštěstí jsem byl opět vyveden z omylu. Film je skvělý a se všemi postavami (no opicemi) jsem se za promítání opravdu sblížil a díky tomu tam byla nejedna scéna, která byla neskutečně dojemná, což jsem u opic vážně nečekal. Perfektní film, trošku mě mrzí horší dvojka, jinak by byla celá trilogie pro mě neskutečný nářez. ()

RoyBatty444

Väčšinou v pokľudnej atmosfére bez veľkého pozlátka odohrávajúci sa príbeh o prežitie a skaze ľudstva. Dobré herecké výkony, realistické prostredie a uveriteľné stvárnenie opíc je výsadou nového spracovania a to si udržiava aj v tomto spracovaní. ()

MartinSTFC

Toto bylo za trest. Jak se mi předešlé dva díly líbily, tak tento, v pořadí již třetí díl se tvůrcům opravdu nepovedl. Přišlo mi, jakoby ho točilo malé dítě. I to okoukané hraní na city se musí umět a zde se to opravdu minulo účinkem. Naopak to na mě působilo tak nuceně až trapně, že mi to zkazilo veškerý dojem z filmu. Nedá se nic dělat, tímto dílem se celá série pohřbila a už to nikdo nespraví. Film jsem v kousek za půlkou musel vypnout, protože to se opravdu nedalo... ()

Mark1983

Co se týče třetí části nejnovější verze Planety opic, určitá pasáž jen s opicemi by se dala perceptovat jako krizové životní období opic a pasáž i s lidmi je ještě krizovější. Jen musím konstatovat, že i když obě strany (lidská i opičí) usilují o nadvládu v našem světě, opice jsou zde perceptovány jako oběti. Přesto všechno určitá specifická atmosféra filmu nechybí bez ohledu na to, jak je každá strana, ať lidská či opičí, vykreslená. Avšak plně souhlasím s tím, že když v názvu je slovo válka, tak by se ve filmu toho válečného děje mohlo odehrávat o dost víc. ()

Kamil111

Hraje si na něco, na co z podstaty nemůže mít. Nejhorší díl z celé nové trilogie, která se nakonec ukázala vcelku jako úplně zbytečná. ()

Fredolino

No nevím, předchozí dva díly měly alespoň spád a nenechali člověka vydechnout a co se myšlenky týká, je tam od prvního dílu. Neříkám, že tento díl nemá myšlenku, ale ta se dala vyjádřit v půlhodinovém sestřihu. Měl jsem chvílemi pocit, že to napsala Rosamunde Pilcher, či někdo podobný, i muzika tomu odpovídala. Byl jsem velice zklamán a je mi líto, že jsem tomu věnoval skoro dvě a půl hodiny času, stále jsem čekal na nějaký zvrat a rozjezd, ale vždy přišla srdceryvná muzika a bylo to v háji. A rádoby vtipná opička? Škodalov. Za mě je to propadák. ()

michael99

Jooooo. Tak to bylo něco. Dvě a půl hodiny opičí blaženosti. Pozor, ten kdo čeká pořádnou bitvu, tak ať není zklamaný. Úžasné efekty, nádherné ztvárnění opic, přímé záběry na ně, na jejich přesvědčivé obličeje, srst, pohyby. Naprosto jiná liga oproti úsvitu a zrození. Tady se režisér zaměřil na city diváka. Po úsvitu jsem byl lehce zklamaný a říkal jsem, že doufám, aby si to opravil Válkou ! A je to tady ! Čekal jsem kde co od tohoto filmu, ale vůbec né to, že to bude ještě lepší, než Zrození planety opic, což byla bomba taky :) ()

Gravediggger

O něco lepší, než dvojka, ale pořád horší, než jednička. Ale bylo mi jasné, že tu nepřekonají. Dabing to trochu kazí, podle mně by opice neměly mít lidský hlas. Taky ta válka tam nějak chybí. Ale jinak jo, dobrý. Pokaždé, když teď půjdu do zoo, budu se na opice dívat s nedůvěrou, že na nás něco kujou. ()

zekon

Ta stupidita lidí i opic se stupňuje. Jo u opic se to dá čekat ale u jednotky speciálů.....jo dostat na frak tyčema a šípama. Ten infantilní děj z minulých pokusů pokračuje i sem a bez nějakého posunu nadstavuje jen zkaženou kaši. Zvuk a triky nejsou všechno a když je to ve stavu kdy ani fandit opicím se nechce ba naopak, je třeba sebrat režisérovi možnost točit něco dál. Tento člověk bude točit Batmana? No dopr..... a já myslel že Nolan už tuto postavu zprznil dost. ()

nezavisle

Tak napriek veľkému reklamnému ohlasovaniu tohto pokračovania a samozrejme veľkému očakávaniu, som pomerne sklamaný. Oproti Down-u a "jednotke" to bol o dosť slabší odvar, najmä čo sa týka samotného príbehu, ktorý sa akoby opakoval po iných, už opozeraných predlohách, a kde akoby ústredným prvkom bolo zajatie opíc ľuďmi v nejakom rozpačitom nedostavanom "tábore", ktorému velí veľký rozpačitý chlapec s brílami z Metrixu. Film sa však dal pozerať hlavne vďaka absolútne realistickému zobrazeniu opíc. A čo bolo na filme naj? Prvých a posledných 10 minút. ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (viac)