Osmý smysl

(festivalový názov) (seriál)
  • USA Sense8
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 24 h 57 min (Minutáž: 46–152 min)

Terrence Mann, Du-na Bae, Jamie Clayton, Tina Desai, Tuppence Middleton, Max Riemelt, Miguel Ángel Silvestre, Brian J. Smith, Aml Ameen, Eréndira Ibarra (viac)

Vinki

Velmi, velmi pomalá expozice diváka postupně vtahuje do něčeho, co by se dalo nazvat úžasnou koláží osobních, minoritních (a komunitních), kulturních a sociálních příběhů. Bravurně napsané, skvěle zahrané a nasnímané a s výbornými režiséry včele. Zcela a do puntíku skvělé. Tam mysteriózní pojící linka je tam tak nějak navíc a i kdyby tam nebyla, stále by se bylo na co dívat. Některé logické lapsy tomu klidně odpustím, výtku mám snad jenom k plošnému užití angličtiny napříč kulturami - titulky by vůbec nevadily. Tohle by velké plátno neuneslo, takže Sense8 jasně dokazuje, proč vlastně tu televizi ještě máme. Netflix opět na jedničku. ()

pepca72

Audio vizuální orgie. Wachovští jsou zpět, a to, co od Matrixu nebylo z jejich tvorby uz nic moc, zde nabralo nový dech. Plných 5 *. ()

kolikkulda

Netflix prostě ví kam sáhnout! Luxusní podívaná, může se zdát až moc zmatená, ale o to přeci jde. Naše mozky jsou začarovaný svět ve světě, nevím jestli bych chtěl aby mi tam někdo lezl, ale ta myšlenka sdílení všeho je tak úchvatná, že tohle dotáhnout do správné linie je mazec. Krásně se prolínají rozdílné kultury, země, lidi, prostě životy... Já si připadal, že patřím k nim do clusteru a všechno to prožívám s nimi. Po celé serii musím jen říci, hustej nářez!!! ;) ()

Vaudevillain

Asi by som nemal komentovať kým nedopozerám celý seriál ale chcel som vyjadriť niektoré predbežné myšlienky, prípadne v budúcnosti komentár zmením: Len to že seriál (umenie obecne) zaujíma správne (mierne progresívne) politické stanoviská ho nečiní dobrým, len to že Sense8 otvorene zobrazuje ľudí etník a sexuálnych orientácií ktorí zvyčajne nie sú v televízii reprezentovaní ešte neznamená že je to dobré umenie, pretože pod povrchom toho že tých ľudí otvorene a necenzurovane zobrazuje a je ochotný podporovať LGBT, ukázať rasizmus polície a sexizmus Indickej spoločnosti čo sú názory na ktoré 95% uvedomelých ľudí nepotrebuje žiadny seriál ešte neznamená že to o tých témach povie niečo nové alebo dôležité, problémy a témy ktorými sa to zaoberá sú pre ľudí ktorí zo stanoviskami seriálu už súhlasia neprínosné a nezaujímavé, nie je to schopné cez tých ľudí a ich odlišnosti skúmať iné a hlbšie témy. Nehovoriac o sci-fi zložke ktorá je ako Cloud Atlas 2.0 a dokonca ešte bezradnejšia a ktorej myšlienka že všetci ľudia sú nejakým spôsobom prepojení a téma nájdenia nových schopností mimo hraníc racionálneho rozumu ktoré sú bežným smrteľníkom neprístupné skutočne nemôžu byť viac banálne. Ale mohlo to byť aj horšie, nepozerá sa na to zle, niektoré linky príbehu ktorý neustále skáče z jednej perspektívy do druhej a pomaly ich spája sú zaujímavé a k niektorým postavám sa dá vybudovať vzťah tiež použitie Sigur Rós v prvej epizóde fantastické, celkovo by filmári asi mali viac používať Sigur Rós pretože tí aj z priemernej scény spravia pastvu pre zmysly a je treba predsa len priznať že je dobre že takýto seriál ktorý má väčší appeal a dosiahne k širšiemu publiku a prípadne aj k ľudom ktorí môžu byť viac konzervatívny existuje a prispieva k tomu aby témy ktoré zobrazuje neboli už pre väčšinu ľudí tabu ale to ešte neznamená že sú spracované kvalitne a umelecky. /45% ()

numan odpad!

Pokud nejste rozháraná xenofilní lesbická žena v přechodu, tuhle sračku opravdu vynechte v zájmu zachování vašeho duševního zdraví. Nebo si aspoň tu krásu dávejte po minimálních dávkách a mějte po ruce dostatek pytlíků na blití. A místní krasoprdi šílí.... Přitom je Sense8 celkem hloupá, povrchní a hlavně ukrutně přeceněná strakamakatá multi-kulti zmatlanina všeho. A zmatlá dohromady opravdu úplně všechno - holocaust s hopsavou bollywoodskou spartakiádou, sociální drama s diskoškou, LGBT vztahovku s mexickými filmovými průjmy, van Dammovy karate-tanečky s epidemií AIDS v Nairobi, reklamu na drogy s telenovelou, příšerné karaoke s vážně míněnou mystikou, ohňostroj s lesbickým sexem a drambáčem. Najdete tu snad všechno, co je momentálně považováno za "trendy a kůůůůůůl", chybí snad jen vaření. Vlastně nechybí - disputace o žrádle se tu čas od času taky vedou. Takřka vlezdoprdelně a bezskrupulózně je použité cokoliv, na co by mohl ctěný divák zabrat, ovšem ve výsledné nevábné směsi, která si nezadá s opilcovou ranní šavlí. Neustále se řeší strašlivá dramata typu nemohla jsem manželovi na pohřeb, museli jsme dát sestru do sirotčince, chtěl jsem být hoden tvé lásky, ale zklamal jsem tě... Bláááá bláááá bláááááá. Pokud jsou v Sense8 aspoň náznaky nějakých slibných nápadů, jsou vzápětí nemilosrdně zadupány do země nějakou hroznou blábolivou apoteózou. Spolupráce Tykwera a Wachowských, která se osvědčila v Atlasu mraků, tentokrát totálně selhala. Bohužel se neznásobil jejich pozitivní autorský potenciál, pouze jejich oblíbené pózy. A vyšla z toho navoněná pestrobarevná mrtvola. Stejně jako skoro všechny dosavadní produkty Netflixu vyniká i Sense8 až obsesivní užvaněností, asi proto, aby bylo každému divákovi jasné, že to, co se mu nabízí, je "velké umění". Ale není - je to jen pseudointelektuálská HRA na velké umění. Všechno je strašně křečovitě multikulturní a multigenderové (jako u Heroes, ale mnohem hůř) a postavy a charaktery jsou většinou oprudentní a chovají se nelogicky. Odbarvená můra, neustále nosící na šišce strašlivá tyrkysová sluchátka (asi aby i v restauraci nebo v autobuse všichni poznali, že je "dýdžej") hrající Dash Berlina (autoři soundtracku se ani nenamáhali zjistit, že se jedná o remix od Jorna van Deynhovena a místo něj vnucují mnohem horší originál, který ovšem v seriálu vůbec nezazní), lesbická transka Michael nyní Nomi (njn, Wachowská přichází s autobiografickými prdky....), hodný a sympatický kasař s velkým pérem, potomek ruských imigrantů žijící v Berlíně, kterého (světe div se!) šikanoval fotr... A celý tenhle guláš (nebo spíš dort od pejska a kočičky) je servírován pomocí obrazů, nápadně připomínajících takové ty módní krajinkové časosběrné smyčky z youtube. Všechno se tváří hrozně moudře, globalizovaně a realisticky, ale výsledkem je naopak pocit vyumělkovanosti a naprosté nepravděpodobnosti, místy až nechtěně komické. Prostí lidé hovoří jako by od rána do večera nedělali nic jiného, než jen leželi v moudrých knihách světových filozofů a občas to proložili kvantovou teorií v praxi či psychologií pro pokročilé. Vzácné akční scény jsou věrohodné zhruba stejně jako pohádka o Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku. Hudební složka se opírá o osvědčené provářky - už zase se klepe na nebeskou bránu, už zase ječí Linda Perry z 4Non Blondes "wazááááp, waz gouin óóóóón, enáj héééjéééjéééjééééj....." atd. atd. Klady??? Jednou za dvě hodiny "vtip rozsekávač", mírně odtabuizovaný sex (holé zadky, ňadra ba dokonce i celý pyj se na Netflixu smí, v americké TV nikoliv - natož celý porod v detailním záběru jako z instruktážního filmu pro hodiny biologie) a koneckonců vlastně i ten Dash Berlin v remixu v prvním dílu. Kde dneska kromě internetu uslyšíte trance? V seriálu ani ve filmu určitě ne. Sci-fi? Zapomeňte. Veledílo? Ani náhodou. Spíš veleomyl místy až epických rozměrů. Scéna s porody, hřbitovy a slzami s doprovodem klasické hudby patří mezi nejzbytečnější a nejsnobštější potraty, jaké jsem kdy v seriálu viděl. Rádobyfektní, nabubřelé, prázdné a dloooooouhé jako týden před výplatou. Zlatá Jupiter v ascendentu, ta si aspoň ve svojí akční jednoduchosti na nic nehrála. Sense8 je přeceněný, přemrštěný ambiciózně se tvářící velkoprůser - rozvleklý pseudofilozofický blábol přímo k ukousání nudný, který pár vtipných momentů opravdu nezachrání. Pro mě největší seriálové zklamání sezóny. () (menej) (viac)

RoyBatty444

Seriál je silný vo vykresľovaní dramatických zvratov v životoch s možnosťou vzájomného ovplyvňovania sa skupiny osôb. Zloženie osmičky odpovedá vkusu a skúsenosťami tvorcov. Čím robia seriál zaujímavým pre ľudí nepohybujúcich sa v týchto komunitách. Čo môže byť pre mnohých silne rušivé a neprijateľné. Ako každý tv-seriál sú tu silné scény, ale aj dosť vaty. Napriek tomu sa to dobre pozerá a s postavami sa viem dobre zžiť. Seriál svojou stavbou a príbehom originálny a zaujímavý. ()

Kamil111

Líbí se mi, jak jsou zdejší názory pěkně rozložené od odpadu až po geniální, absolutně vizionářské dílo, které omezenci nedokážou pochopit :-) Já si to pěkně šinu středem, jelikož si myslím, že seriál působí stejným dojmem jako Wachowských poslední filmy - tedy nepřirozeně a síleně. A obsahuje nadmíru nových či starých klišé. Atlas mraků byla ovšem v kategorii přirozenosti a uvěřitelnosti mnohem větší sračka (a totální zprznění knižní předlohy), a tady jde alespoň o chvályhodný pokus o něco, co zatím ne a ne přijít. ()

scintilla

Povinnost pro každého, komu se líbil Atlas mraků (sourozenci Wachowští). Jen doporučuji nenechat se odradit prvním dílem, který je neskutečně utahaný. Jelikož jde ale o to seznámit se s hlavními postavami, trochu pochopit těch 8 příběhů, kolem kterých se to točí, tak se dá zpětně pochopit. Ta anotace tady na ČSFD je zavádějící: každý díl není o jednom seriálovém charakteru a jeho příběhu, ale v každém se ty příběhy prolínají podobně jako v Atlasu mraků. Vše se děje synchronně, takže tam nečekejte exkurz ani do minulosti ani do budoucnosti, ale zato se připravte na ukázku vzájemné propojenosti (a potřebnosti) nás všech. Název druhého dílu to vystihuje: I am Also a We... Je tam jedna transgender postava; párek gayů; párek zlodějů; afričan, co se snaží sehnat léky pro svou smrtelně nemocnou matku; Korejka, která se snaží zachránit firmu a svou nevděčnou rodinu; policajt, co raději než na pravidla poléhá na vlastní svědomí; Indka, která si má brát muže, kterého nemiluje; holka, co by se byla málem ufetovala, nebýt těch podivných událostí, které je všechny svedly dohromady... Jako perlička na dortu je tam pak Doo-na Bae, která si v Atlasu mraků zahrála Sonmi 451. (Ze známějších seriálových herců je tam třeba Brian Jacob Smith z SG Universe nebo Naween Andrews z OUaT in Wonderland) ()

Nemezzis

Výborný nápad v podobě propojení smyslů, pocitů a vědomostí osmi ”nadlidí”, kteří si pomáhají navzájem. Všechny postavy jsou zajímavé a jedinečné, stejně jako tento seriál.Je velmi těžké si najít svého favorita ,protože postupem času si oblíbíte všechny. Soundtrack od shora dolu- luxusní 1.série 100%. Díky za titulky: SheriffWhite ()

Sidenius

dle mě trochu těžší na pochopení, ale co čekat od sourozenců Wachowskiych, po třetím dílu jsem to začal vysloveně hltat a moc se těším na druhou sérii. Nesporným plusem je i hudba ve filmu, ta mě donutila najít soundtrack. ()

toku

(Po 1. serii) Pritazlivy nametem, jinak podprumerny serial. Plytva se tu casem opakovanim scen, postavy preslapuji na miste a snad do poloviny serialu se nikam nevyvyjeji. Tedy postavy, spis vystrizene sablony plne predsudku. Spousta veci je doslovne recena, misto pouziti filmovych prostredku. Nektere sceny jsou uplne nesmyslne (napr. predavani baliku penez a reseni osobnich veci pred autobusem plnych lidi). Svet neni uplne domysleny - zajimalo by me, jak autori resi situaci, kdy si “navstevnik” vezme nejaky fyzicky predmet (napr. dymku s hasisem) a sledoval by je pri tom nekdo treti, uvidel by levitujici predmet? Prohazovani postav je obcas neprehledne jindy se naopak podari opravdu pusobiva vymena, zvlast v okamzicich, kdy se spoji vsechny postavy. Hodne me uchvatila znelka a jeji mashup ruzne natocenych a diky tomy pusobicich scen. Serial nedoporucuju. ()

Yeah(c) odpad!

Nudné, hektické, nicneříkající. Hnusné gay porno skákající v rámci jednoho dílu 50x tam a zase zpět mezi několika "ústředními" postavami bez sebemenšího náznaku pokroku v ději. Vrchol nevkusu jaký jsem snad doposud nidky neviděl, nechápu obecné hodnocení této odporné gay opery. Zvládl jsem 1,5 dílu. ()

Tess92

Tak nějak nevím, co si o tom myslet. Přijde mi to takové dost nedotažené. Vlastně o těch postavách nic moc nevíme, že něco umí se dozvíme většinou až ve chvíli, kdy tu schopnost můžou využít. Poměr postav mi taky přišel trochu podivný. Na 8 lidí jeden transgender, lesba a gay... no to asi bude ta reprezentace menšin.. Závěr byl takový nedotažený. Bylo sice pěkné, že teda spolupracovali, ale jinak jsme se vůbec nic nedozvěděli. Budou (aha, ani nevím, jak se jmenujou) Willa udržovat v umělém spánku, nebo ho někdy zabijou, nebo jak to chtějí provést? Sejdou se někdy naživo? Jak vlastně přesně to celé funguje? Jak se "přemisťují"? Proč můžou sahat na věci, když tam vůbec nejsou? Přijde mi to jako zajímavý nápad, ale děsně nedotažený. A to s těma jazykama mě taky celkem zklamalo. Proč to nemohlo být zkombinované z těch jazyků, kterýma mluví? Američani by nezvládli číst titulky? Radši bych teda poslouchala ty různé jazyky, než tu lámavou angličtinu. Fakt nevím. Trvalo několik dílů, než se to vůbec rozjelo, a pak to tak nějak nedojelo. ()

Hadrian

Pro zatím jim napálím 5* protože mě to chytlo a dost. Vysloveným orgasmem byla scéna, kdy Nomi utíkala před policíí, protože tam ta spolupráce byla neskutečná. Taky se tam najde pár scén nad kterýma se musíte usmát..jako když Sun chytla krámy a poznamenalo to Lita na druhé straně světa nebo scéna Will: známe se?...Lito: ano, měli jsme sex. Rozhodně body za to, že všechny postavy nejsou vyloženě klaďáci, tím narážím na Wolfganga. Myslím, že možností mají hodně, vzhledem k tomu, že dějová linka Kaly, Lita, Sun a i dalších jsou naprosto nedokončené. Seriál se nebojí násilí viz. detailní záběr na rozstřílenou hlavu a useklé ruce ani sexu viz naprosto odporný grupáč nad kterým, když se zamyslíte, tak vám dojde, že v něm byli samí chlapi :D a ani nechutností viz. záběr na hlavičku dítěte vycházející ven z rozkroku. Myslím, že Will, Lito, Sun, Capheus, Kala, Wolfgang, Nomi a Riley si v mém seriálovém repertoáru na pár let místo najdou. ...Na Vánoční speciál jsem se těšil, ale že to bude až tak super jsem fakt nečekal. Opět orgasmus pro oči. Druhou řadu hodnotím dost pozitivně, ale byla podlě mě malinko slabší než první. Trochu moc rychle rozjeli napojování na celou síť a malinko uspěchali ten konec. To, že jste chytli Jonase a toho starýho dědka je sice fajn, ale co je sakra s Wolfgangem? ()

KraLuban

Úprava hodnocení - po první sérii 4* (s přemýšlením nad 5*), po druhé 2* (s myšlenkami na 1*). To, co začalo jako velice nápaditá a inteligentní sci-fi, skončilo jako naprostá s*ačka propagující LGBT fungování jako jedinou přípustnou formu existence. Nejsem homofobní, ale co je moc, je příliš. Plus to naprosto zazdilo příběh. Lezby a gejíci fajn, nakonec proč ne a byli to sympaťáci, ale proč to ku*va musí být hlavní námět každého dílu?? Původně rozehraný složitý příběh se postupně ztratil v mnoha drobných příbězích, které by sice každý asi vydaly na vlastní sérii, hlavní protagonisté úžasní, nápad neuvěřitelný (původně)...ale v posledku jen přepálená Růžová zahrada. Plus namísto očekávaného strhujícího finále laciný konec, aby se přešití tvůrci Wachovští měli čas věnovat nimrání v teplé tématice. Obrovské zklamání. ()

dinzbir

Myšlenka dobrá, ale po analýze mi to připadá, jako další seriál na objednávku (kdy se propaguje homosexualita, bisexualita, atd). Proto jestli nejste příznivci homosexuality nebo souhlasíte s Orbánem, který uzákonil, že otec je muž a matka žena, tak sledování tohoto díla považujte za ztrátu času ! ! ! ()

zurivymlok

Ze seriálu je vidět, že autoři počítali s minimálně ještě jednou sérií navíc. 22 dílů se to vleče jak slimák, otevře se spousta dějových linek, a najednou poslední dva díly se přesunou všichni na jedno místo, aby se stihly (včetně lidí, kterých se finální boj netýká jako Rajan či ten korejský policista) uzavřít alespoň ty nejdůležitější. Nicméně to se holt stává. /// Kdybych hodnotil celý seriál, tak mám z něj velmi rozporuplné pocity. To dobré je, že je to originální nápad, krásně natočené, kvalitní herci, vcelku zajímavé příběhy jednotlivých protagonistů a občas i velmi uvěřitelné emoce . To špatné je, že se to občas až příliš vleče (nepotřebuji se deset minut dívat na osm porodů), sestry Wachovské do toho promítají až příliš často svůj osobní problém s identitou a pak již zmíněný (nuceně) uspěchaný konec. /// SPOILERY: Poslední díl bych naprosto katastrofální a jen velmi obtížně uvěřitelný. Nejenže autoři nacpali všechny postavy (i do té doby vedlejší) na jedno místo, ale ještě je zapojili do akce, kde se chovali stěží uvěřitelně. Například se mi nechce věřit, že by korejský a americký policista jen tak vpadli do italského domu a postříleli tam kupu lidí (ač padouchů). Hlavní hrdinové kosí padouchy jako novodobí Rambové a člověk o ně prakticky nemá strach a když už někoho zraní, tak to je na takové tři minuty stopáže a následně je ta osoba zase v cajku. Nu a vyřízení hlavních padouchů bylo uspěchané ještě více jak celý poslední díl. A proč? No proto, aby nám autoři předložili dvacet minut trvající užvaněnou svatbu (která se změní na Pride pochod/pařbu) a hromadnou soulož všech hlavních hrdinů. /// Právě zmíněné finále, které patrně mělo opět zdůraznit toleranci, mě naprosto vytočilo svou utahaností a neuvěřitelností. Aby tam na svatbě z ničeho nic největší puritánka (maminka Noomi) po ochutnání koláčů od patrně transvestity totálně překopala své hodnoty a chovala se u toho jak zdrogovaná (možná bylo něco v těch koláčích) – to jako vážně? Aby Rajan – ač po celý děj neuvěřitelně tolerantní – byl až tak tolerantní, že bych šel do trojky s jiným chlapem (ač ani jeden z těch chlapů do té doby žádné náznaky, že je přitahuje i stejné pohlaví, neměli) – to jako vážně? Nebyl pro to žádný build-up. Prostě jedna samička se dvě série ne a ne rozhodnout, kterého chce, tak si samečci řekli: „Ok, tak si jí vezmeme na půl a ještě si to rozdáme spolu, aby bylo skóre vyrovnané.“ (mimochodem podobnou trojici tam máme - Lito, Hernando, Daniela - a u nich to beru v pohodě, protože tam ten build-up byl a bylo to zcela uvěřitelné. U tohoto jsem si fakt říkal, že už k „dokonalosti“ stačí jen zapojit nějakého koně či jiné zvíře. /// Aby to nebylo vyložené špatně, mě osobně je ta myšlenka velmi blízká. Podle mě má každý člověk právo být tím, kým se cítí. Je to základní lidské právo a třeba Litův boj (láska vs. kariéra) mě přišel celý seriál neskutečně sympatický. Ale pokud autoři začnou ohýbat postavy a pokud začnou upozaďovat příběh jen proto, aby zdůraznili myšlenku, která tam stejně neustále byla, tak s tím mám už problém. Je to příliš násilné, obtížně uvěřitelné a hlavně zbytečné, protože lidi, pro které je jediný správný svazek muž a žena a jsou zastánci tradiční rodiny nemá takový snímek šanci přesvědčit už proto, že tito lidi to vypnou asi po deseti minutách prvního dílu. /// Celkově mě to, jak se seriál nakonec vyvinul, mrzí. Nápad to byl fakt supr. Mělo to nápady, mělo to myšlenku, bylo to profesionálně natočené. Jen se mi zdálo, že se Wachovské trochu utrhli ze řetězu, neustále omílali rovnoprávnost na úkor nejen hlavní, ale i těch vedlejších dějových linek – a konec konců možná i to byl důvod, proč to Netflix nakonec zaříznul už po druhé sérii. () (menej) (viac)

rengers

Příliš mnoho promíchané příběhy v krátkém časovém sledu, které jsou i přesto dobře propracované. Bohužel střihy mezi těmi příběhy jsou časté a na začátku seriálu nepřehledné, chvílemi nudné. ()

vlkove

Najít seriál, který by mě dostal do kolen, je vlastně téměř nemožné, téměř. Osm lidí, kteří žijí v různých zemích, mluví různými jazyky a žijí odlišné životy. Co ti by mohli mít společného? Osudy těchto osmi lidí se neočekávaně spojí. Rize krásný seriál, který si mě naprosto získal. Odlišná prostředí, úžasné charaktery, nadaní herci, vychytaný střih a mistrovská práce režiséra. V recenzi níže jsem četla slova bezelstně láskyplný, to je přesně to co vystihuje myšlenku seriálu. Provedením je možné alespoň vzdáleně přirovnat k filmu Atlas mraků, i když ten já osobně moc nemusím. Já šla do seriálu s nulovým očekáváním, první asi tři díly byly velice zmatené ale postupem první série a během celé série druhé jsem tomu totálně propadla. Dá se říct, že ve druhé sérii jsem s postavami žila a oblíbila jsem si naprosto všechny, i když tomu třeba tak z počátku nebylo. Seriál jsem viděla již třikrát a určitě je to nejlepší seriál jaký jsem kdy viděla. Je naprosto jasné, že po zhlédnutí již nikdy nezapomenu na písně What's Up? (4 Non Blondes), I Feel You (Depeche Mode) a Feeling Good. V příběhu si každý najde to své, i když zpočátku to může působit jako temný thriller, není tomu tak, nenechte se odradit. S každou postavou přichází jiný druh žánru, takže v příběhu najdete vše od thrilleru, detektivky, dramatu, romantiky, nitky nadpřirozena až po naprosto bombastickou linku se znaky španělské telenovely. Kdyby mi tohle někdo řekl, poklepu si na čelo, ale kdo neviděl, neuvěří. V seriálu se vyskytuje také pár myšlenek, drobných scén a prostě věcí, které jindy automaticky přecházím a nevyhledám je ale zde vše sedělo. Dá se však říct, že velicí skeptici zde narazí na problém. Příběh má pár mezer ale vše přebíjí fakt, že tohle je pro mě jeden z nejoriginálnějších příběhů, které znám. Pokud chcete vědět co mají společného americký policista, herec kýčovitých romantických filmů, islandská dýdžejka, hackerka, berlínský chlap co umí otevřít sejf, obyčejná holka z Indie, řidič autobusu z Afriky a podnikatelka ze Soulu, tak tohle je seriál pro vás. 🎬🎬🎬🎬🎬 ()