BROKEN_

Za dvě a půl hodiny musela Lana ukončit celý seriál a to i přesto, že měli původně v plánu 5 sérií. Bohužel kvůli nízké sledovanosti byl seriál zrušený. Fanoušci, ale za seriál bojovali a Netflix nakonec dal zelenou k tomuto poslednímu dílu. Povedlo se za dvě a půl hodiny seriál ukončit úctyhodně? ANO! Lana se s tím popasovala velice slušně a i když se některé dějové linky vyřeší rychle ( co chcete stihnout za tak krátký čas? ), tak nakonec to vše dává smysl. Ano je pravda, že hlavní hrdinové vše zvládnou a záporáci jsou skoro až neškodní, ale já to tomu odpustím. Jelikož je to skvěle natočené, má to spád, humor nemá chybu, slow-motiony opět vynikající a když to sledujete z pohledu hlavních postav, které si oblíbíte a prožíváte s nimi každou chvíli za celý seriál, pak se budete královsky bavit jako já. Má to své chyby, ale konec je to důstojný a finále na Eiffelovce je nádherný... jo asi jsem měkkota, ale nemůžu si pomoct s emocemi, když vím, že seriál je u konce.  :-) ()

ScarPoul

Postavy ktoré milujem sa lúčia. Wachowski dokázali vytvoriť nádhernú a pestrú škálu príbehov, emócií, miest, humoru, akcie a myšlienok, ktoré ma do určitej miery formovali a ktoré dokázali, že televízia dokáže vytvoriť väčší priestor pre stieranie hraníc a pre lepšie pochopenie toho, kto sme, ako to v súčasnosti film. Čo je veľmi zvláštna zmena. Sense8 je pre mňa srdcovka. Mrzí ma že je koniec. Nie preto, že by som postavám neprial šťastie. Ale preto, lebo som chcel toho viacej. V sériach je akčná zápletka doplnením, ale nie dominantou. Tou sú malé žánrové mikropríbehy postáv. V tomto poslednom dieli, hoci je tu snaha o vyváženie, akčná zápletka a celkovo akcia dominuje. Lenže Sense8 je práve silný v civilných scénach, vo vzťahoch medzi postavami. Je to škoda ukončiť všetko takto nasilu. Ale som rád aj za to. Bol to ambiciózny projekt a dal mi toho veľa. Hoci nedám plný počet, išli slzy niekoľko krát. Novodobá definícia ľudskosti a človečenstva alá Wachowski ukazuje, že film môže byť zábavný, stierať hranice a zároveň vo vás niečo zanechať. Krásne rozlúčenie. Nothing matters when we´re dancing.... ()

JohnCZ

Je mnoho seriálů, které si zasloužily důstojné finále. Ale málokterý si ho zasloužil více, než Sense8. I přes všechny výtky, které bych směřoval především k velmi urychlenému odvyprávění "dějové" části, kde tvůrci shrnuli 3 série do jedné dlouhé epizody, jsem si si finále užil. A teprve až tady jsem si opravdu uvědomil, co tím vším chtěly sestry Wachowské vlastně říci. Sense8 není seriál pro LGBT komunitu, Sense8 je důležitý seriálový mílník pro všechny diváky bez rozdílu věku, rasy, pohlaví, národnosti či sexuální orientace. Tohle není vůbec o sci-fi. Sci-fi prvek tu funguje spíše jako nástroj k tomu, aby měli tvůrci volnost vyprávět. Ukázat to, čeho všeho by mohlo lidstvo dosáhnout, kdyby zahodilo veškerou nenávist, přetvářku a předsudky. Kdyby se svět zbavil veškerého zla v lidech zakořeněného. Ano, je to zidealizované, nesmírně patetické (někdo by řekl sluníčkářské a to je přesně záměr), ale zároveň úžasně odvážné, volnomyšlenkářské, ve své podstatě strašně krásné a poněkud dojemné. Jednoduchá myšlenka dotažená do dokonalosti precizní filmařinou. Fanoušci dostali krásný dárek na rozloučenou a já za to Netflixu děkuju. ()

Necrotongue

Minulou epizodu jsem pochválil za příjemné překvapení, tentokrát jsem byl tak zklamán, že jsem málem hodnotil jen dvojkou. Mezi zápory závěrečného dílu jsem zařadil neschopnost obětovat kteroukoli z hlavních postav, vyprávění pana Hoye o událostech na věži (to už byl přímo výsměch), trojjedinou matku (hodně, hodně neoriginální nápad), svatbu i další divné soft porno. Navíc jsem ten vrtulník vyhlížel už od té doby, co přivezl Felix Wolfgangovi dárek. To bylo fakt nechutně předvídatelné. ()

joker.george

Podivoval jsem se, jak důstojně se podařilo seriál zakončit, ale stejně jsem musel zamáčknout slzu, když jsem si uvědomil, jak by to vypadalo, kdyby došlo na celou sérii. Veškeré chyby totiž pramení z omezené časové dotace. Musí se skákat z místa na místo, děj je zkratkovitý a některé postavy dostanou minimální prostor. Ale to, co jsem měl rád, zůstalo a já bych se tu znovu rozplýval nad tím, čím mě Sense8 tolik uhranulo. Přestože jsem si poslední oslavnou půlhodina užil, tak bych ji raději ještě věnoval vyprávění. Jako poděkování fanouškovi mi totiž bohatě stačily závěrečné titulky, kde jsem mohl vzpomínat. (Netflix) ()