Až po uši

Česko, (2014–2017), 13 h 21 min (Minutáž: 33–36 min)

Réžia:

Jan Hřebejk

Kamera:

Asen Šopov

Aňa Geislerová, Jiří Havelka, Hynek Čermák, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Radek Holub, Jana Kolesárová, Lenka Krobotová, Stanislav Majer (viac)

Veľmi dobre hodnotená prvá séria seriálu Až po uši s nadhľadom a humorom vťahuje divákov do pestrých vnútorných svetov, kde medzi milostnými príbehmi vyplávajú na povrch obavy a traumy, pred ktorými postavy utekajú: matka alkoholička, nedobrovoľne tehotná priateľka, stratený otec, neverný manžel, sestrina samovražda či nešťastná láska. Všetku túto bolesť treba v niečom utopiť - v sexuálnych dobrodružstvách, alkohole alebo práci. A, samozrejme, každý musí zaplatiť aj primeranú cenu za okamžité riešenie svojich kríz. (HBO Max)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (26)

Až po uši (2014)

Třetí sérii ať už prosím nenatáčejí. Už v druhé vykrádali sami sebe a evidentně moc nevěděli, o čem to bude. ()

Série 1 (2014) (S01)

SPOILERY! Vychází mi tady, že bych to měla ohodnotit na dvě hvězdičky, ale já tomu přidám. Herecké obsazení je příjemné (až teda na to neherectví dětí a Šárčinýho otce, to jsem dost dobře nepochopila), chyběla mi tam větší atmosféričnost prostředí. Z nezajímavých postav se vyklubaly postavy vesměs zajímavé. Vypíchla bych asi Jitku Čvančarovou, jejíž zlá Zuzana ve své nespokojenosti a sebelítosti raději kopala kolem sebe a metala zraňující slova, namísto aby uhla před strachem, že bude navždy sama a postarala se o to, že jí bude líp. A potom Janu Kolesárovou, která přešla perfektně od sebejisté ženy k člověku rozbolavělého nešťastnou láskou. Trochu mi bylo líto, že postava Karla v podání Radka Holuba byla vykreslena spíš směšně a to ne moc v tom příznivém slova smylu. Myslím, že mohli stavět na úplně jiných věcech a udělat jeho postavu spíš vážnější a zamilováníhodnější (já fakt nevím, jak to napsat, aby to vyznělo tak, jak to myslím). On třeba není krasavec z obálky, ale má moc pěkný, hodný oči - proč nezačít od nich. No to je fuk. :-) Taky jsem dost dobře nepochopila vztah Šárky a Jiřího. Oni spolu teda chodí a ona mu stále vyká? No.... končím. Dnes za tři! ()

Epizoda 1 (2014) (S01E01)

První díl se mi zdá takový nemastný neslaný. Je mi jasný, že měl více než co jiného představovat postavy. Ale řekněme si narovinu... která byla fakt zajímavá? Z Anny Polívkové se jim doopravdy podařilo udělat ne moc hezkou dívku - to je asi ten největší dojem z tohoto dílu. ()

Epizoda 2 (2014) (S01E02)

Tak nějak souzním s komentářem Necrotongue. Doufám, že se to rozjede. ()

Epizoda 3 (2014) (S01E03)

Začíná to vypadat, že to bude jeden z těch seriálů, kde kámen drbe cihlu. Docela mě děsí ty netečné děti. ()

Epizoda 4 (2014) (S01E04)

Čtvrtý dĺ ve mně konečně vykřesal nějaké emoce, i když ne zrovna pozitivní. Ale pořád si pokládám otázku koho příběh mě vlastně zajímá? Taky mi přijdou všechny docela průhledný - budu překvapená? Doufám! Když už na to koukám! :D ()

Epizoda 5 (2014) (S01E05)

Nečiň jinému, co nechceš, aby jiní činili tobě. Scéna u kafíčka může být pro mnohé zrcadlo a hlavně prozření. Krobotová tam má opravdu protivnou roli. A Havelka by se měl rozhodnout, co vlastně chce. ()

Epizoda 6 (2014) (S01E06)

Tak já vám nevím... jsem v půlce a nějak to nesepíná. Děj se vleče pomalu, nebo se omýlá pořád to samé. Počínající vztah mezi Jitkou Čvančarovou a Janou Kolesárovou začíná trochu nudit, jak to tvůrci natahují. ()

Epizoda 7 (2014) (S01E07)

Já v tom asi vážně nic nevidím. Docela mě to štve. :-) Vygradování lesbického románku bylo pro mě docela bez emocí. Jakub mě s tím svým svatouškovstvím leze na nervy. Jde vidět, jak by Šárku nejradši ohnul za prvním stromem, ale namísto toho jí furt předhazuje, že bude otcem a že se má fajn. Tak uvidíme, co bude s Emou. ()

Epizoda 8 (2014) (S01E08)

Konečně to ve mně vyvolalo trochu emocí. Jakub je kretén. Šárky je mi líto. Zuzana je blbá. Jana Kolesárová herecky září. Emu s Milanem nám jaksi upozadili, ale myslím, že to není na dlouho. ()

Epizoda 9 (2014) (S01E09)

Za ten závěr dávám o jednu * navíc! :D KONEČNĚ se tam něco děje!! ()

Epizoda 10 (2014) (S01E10)

Herecké výkony dětí a otce Šárky jsou fakt na hrozné úrovni. Velká škoda je, že z Karla dělají fakt divnýho patrona a ne takovým tím pěkným způsobem, jak to zezačátku vypadalo. Nevím no... možná by to chtělo, aby vzal za srdce aspoň divačky, když ne Emu (což je v pohodě, protože takhle to my ženský fakt máme). Jinak linka Emy a Milana krásně graduje... jejich chvíle byly ty, které táhly a byly super. A scéna v šatně...!! ()

Epizoda 11 (2014) (S01E11)

Hmmm tak Zuzka se nám pěkně vybarvila. Ten vztah manželského páru začíná být fakt bizardní. Šla by Zuzana do toho, kdyby šlo o chlapa? Poslední třetina a jde to nahoru. Hurá! ()

Epizoda 12 (2014) (S01E12)

Velká škoda, že to takhle nepomohlo frčet od začátku, nebo aspoň od poloviny. Beru zpět svůj výrok o tom, že jsou postavy nezajímavý. Je fakt o čem přemýšlet. ()

Epizoda 13 (2014) (S01E13)

Smrtí vše začíná a smrtí vše končí. A to vskutku pohádkově. Proč ne, já mám šťastný konce ráda. ;) Přidávám se ke všem ovacím na paní Švandovou. ()

Série 2 (2017) (S02)

Zase mi to vychází na dvě a já zase dám tři. Ty dvě se mi nějak eklují. Má to dobrou kameru, celkem dobře se na to dívá. Zase dali roli staršímu herci - panu Němci a ten ji zvládl na jedničku (i když byla celkem nudná). Slabé místo je zkrátka v příběhu, mnohdy dost přehnaném, jen aby se proboha něco dělo a něco někam posunulo a dialozích, které člověku moc nedají. Ale na naše poměry je to fajn počin. Jo a ty zpomalený záběry Prahy mě fakt štvaly. Dál SPOILERy!!! Šárka a Jakub byla dost divná linka, ale vlastně jedna z těch obyčejnějších. Jakub mě štval, Šárce jsem přála někoho lepšího (chvilku i toho Richarda, ale ona by to lepší volba nebyla) a v závěru mě tím svým chtěním ublížit docela zklamala - ale to by pak nebylo "drama", že. Ema a Karel se neposunuli vůbec nikam, jen občas udělali nějaký ten humor. Zuzana a Linda nám vyšuměli, nová dvojice nebyla moc sympatická. Markéta a Milan tam byli snad jen proto, aby diváka naštvali a občas pohli dějem. Vše se odehraje v podstatě ve třech posledních epizodách a ani v nich to není žádná bomba - rozuměj, že se vyplatilo prokoukávat tím předtím. A z toho, že se příběhy tentokrát odehrávali v zimě a čse svátků podle mě tvůrci nevymlátili už vůbec nic. Hmmm asi bych fakt měla dát ty dvě *. ()

Epizoda 1 (2017) (S02E01)

No... snad to bude dobrý. První díl byl prostě průměrný. Logicky se nám ukazuje, kam postavy za nějaký čas dospěli a co s nimi je. Havelka alias Jakub mě tím svým naivním optimismem trochu leze na nervy a z Krobotové asi udělají ještě většího blázna, než minule. ()

Epizoda 2 (2017) (S02E02)

A máme tu Mikuláše. Přiznám se, že ke shlédnutí druhé řady mě nalákalo hlavně tohle zimní období. Ale ani to nezachrání ten znovukolotoč. Markéta je evidentně nevybuchlej papiňák, Jakub se asi rozhodl, že už mu žádná ženská řídit život nebude a tak pro jistotu rozhoduje o důležitých věcech jen on sám, Zuzana nám začíná znovu metat své jedovaté šípy. A co bude s Emou a Karlem? Hele... já myslím, že to až takový překvapení nebude. Ale uvidíme. ()

Epizoda 3 (2017) (S02E03)

Tak tu máme dvě nové postavy. Jednu nesympatickou a druhou asi magora. Milana bych nejradši bacila něčím po hlavě, to je prostě buran. Jakub aspiruje na mou nejméně oblíbenou postavu, skoro to vypadá, že zamrzl někde blízko dvacítky a já jsem jen zvědavá, jak dlouho tohle bude ještě Šárka snášet. Protože předstírání, že je vše v pohodě, i když není, přece dlouho nevydrží. To dítě chce evidentně hodně, když nechce vidět, s kým si ho vlastně dělá. ()

Epizoda 4 (2017) (S02E04)

Trochu marně přemýšlím, co k tomu napsat. :D to bylo tak nějak nicneříkající, pořád stejný... rozjede se to? ()